1. Ziņas
  2. Gandrs-Lafuma komandai SUDRABS!

Gandrs-Lafuma komandai SUDRABS!

Publicēts: 15.08.2011

ka-155

Šī gada 5. augustā tika dota zaļā gaisma garākajām piedzīvojumu sacīkstēm Baltijā - Latvia Adventure Raid, kuras jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās Latgales mežonīgajā vidē 44h no vietas. Ar stāstu par to, kā Gandrs-Lafuma komandai izdevās ne tikai izdzīvot, bet arī izcīnīt godpilno 2. vietu elites klasē, dalās komandas kapteinis - Uldis Žimants.

 

Gadu pēc 3. vietas iegūšanas 24 h klasē uz šī gada LAR’u () devāmies ar domām par izaugsmi un ar mērķi pārbaudīt sevi 44 h garās sacīkstēs elites komandu konkurencē. Šāda garuma sacensībās līdz šim piedalījusies bija tikai Dace, tādēļ tika noteikts visai pieticīgs mērķis – noiet distanci līdz galam.

Galvenais mērķis bija iekļauties katram atsevišķajam posmam atvēlētājos veikšanas laikos un pārvietoties stabili lēnā tempā, kuru varētu uzturēt līdz pat pēdējai stundai. Tā arī sākām piektdienas vakarā ar novēlotu došanos distancē un atsvaidzinošu peldi Lielajā Ludzas ezerā. Dodoties ~30 km garajā veloleģendas posmā, svarīgākais uzdevums bija tā pabeigšana līdz tumsas atnākšanai. Interesantā leģendas nobeiguma daļa ar fotoorientēšanās elementiem sapulcēja vienkopus virkni komandu pirms paša posma nobeiguma, tomēr posma finiša meklēšanā domas dalījās un, pateicoties veiksmīgai ceļa izvēlei, uz pirmo kāju posmu ieradāmies kā 2. komanda. Tas gan deva maz priekšrocību, jo līdz kāju posma startam vēl bija vairāk nekā pusstunda laika, tādējādi punktu vākšanas vietā nācās samazināt pārtikas krājumus un vērot pārējo komandu ierašanos.

Pēc 3 h mežā varēja atkal sēsties uz velo un nu jau pa tumsu uzsākt pirmās dienas nozīmīgāko posmu – nakts laivu/kāju rogainingu, kurā devāmies kopā ar komandu „3 Punkti”, nedaudz atpaliekot no abām ziemeļu kaimiņu komandām. Pēc laivu posma punktu apmeklēšanas visas četras komandas tikās pie pirmā kāju posma kontrolpunkta, kur pārliecinājāmies, ka orientēšanās pēc 1967. gada armijas kartēm spēj sadeldēt desmitiem minūšu pārsvaru visai nemanot. Komandu ceļi gan visai drīz pašķīrās, un lielāko daļu kāju posma veicām dziļā vientulībā. Diemžēl plānus par laicīgu atgriešanos starpfinišā, lai iestiprinātos un varbūt pat iegūtu pārdesmit minūšu miega pirms atkārtota starta kopā ar 24 h sporta klases komandām, iedragāja pēdējais kontrolpunkts. Tā meklēšanā tika pavadīta vairāk nekā stunda, bet tas tāpat nodevīgi neatklāja savu atrašanās vietu. No meža iznācām tikai īsi pirms desmitiem, pieveicām stundu garo velopārbraucienu un pirmo reizi atgriezāmies bāzē mazliet vairāk nekā pusstundu pirms nākamā posma sākuma. 20 stundas aiz muguras, pārdzīvots rītausmas miega uzbrukums, papildināti ēdamā un dzeramā krājumi, un svarīgākie posmi tikai priekšā. Pēc Ludzas iedzīvotājus izklaidējošā pilsētas fotoorientēšanās posma komandas devās otrajā rogaininga posmā, kur 4 stundu ilgumā tika pārbaudīta nakti negulējušo komandu modrība un spēja atrast padsmit dažādā veidā slēptus punktus Ludzas apkārtnē. Otrā atgriešanās sacensību centrā solījās būt teju vai pēdējā nopietnākā atpūta, kas tika izmantota, lai iegūtu 10-15 minūtes miega. Tā kā otrās dienas distance bija identiska sporta klases dalībnieku maršrutam, tad sekojošie veloposmi un kāju orientēšanās distance jau pagāja nedaudz draudzīgākā atmosfērā kopā ar daudziem citiem sportistiem. Otrās nakts (un, iespējams, visu sacensību) izšķirošie mirkļi tika atvēlēti pēdējam nakts kāju rogainingam un rīta noslēdzošajam pilsētas posmam.

Ieradušies uz kāju posmu nakts vidū un apskatījuši kārtējo 60. gadu karti, nolēmām apmeklēt tikai tuvākos punktus, lai atliktu vairāk laika pēdējā posma punktu savākšanai. Stratēģijas pareizumu apstiprināja tiesnešu komentārs par to, ka igauņi šeit esot ieradušies krietnu brīdi iepriekš, bet vēl joprojām nav pametuši starpfiniša zonu. Veiksmīgi atteicāmies no divu specuzdevumu pildīšanas (pelde un nakts orientēšanās, lai uzzinātu vēl divu punktu atrašanās vietas) un devāmies rogaininga distancē. Fakts, ka dabā nespējām atrast daudzus kartē iezīmētos ceļus un citus orientierus un divu tuvāko punktu apmeklēšanai vien tika patērēts divreiz pa 45 minūtēm, deva papildu pārliecību par šī posma atlikušo punktu upurēšanu laika ekonomijas labā .

Trijos atstājām mežu aiz muguras un jau pa gaismu atgriezāmies sacensību centrā; pēc nelielas apģērbu maiņas pussešos ieradāmies uz pēdējā posma startu. Ar pirmo laivu devāmies pēc dūksnājos saslēptajiem punktiem ar cerību, ka ar posmam atvēlētajām sešām stundām būs gana visu 11 punktu apmeklēšanai. Pirmās komandas ieraudzījām tikai stundu vēlāk: tas lika domāt, ka nakts kāju rogaininga posmā patērētais laiks daudziem iegriezīs robu pēdējā posma punktu vākšanas plānā. Pēc 3 h laivā līdz sacensību beigām bija palikušas trīsarpus stundas un 6 kāju kontrolpunkti. Pirmā dēļ nirām zem tilta, nākamos sasniedzām četrrāpus, šķērsojot niedrēm aizaugušu kanālu, uz trešo bija pusstundu jābrien pa purvainu līcīti bebra mājas meklējumos un mēģinot sasaukt pazudušo Ēvaldu. Pagarš peldamgabals, un brīdī, kad līdz finišam bija palikusi vairs tikai stunda, no pilnīgi pabeigta posma mūs šķīra tālākais kāju etapa kontrolpunkts uz salas labu gabaliņu no finiša. Skrienot uz to, ik pēc piecām minūtēm pārbaudījām atlikušā laika un distances attiecību un ar komentāru „3 minūšu laikā uz salas jāatrod punkts, tad būs OK,” uz lūpām lecām ūdenī. Mums pretī brida pēdējo punktu paņēmušie igauņi „Twister Adventure Team”. Punktu atradām (kā vēlāk izrādījās, 2. vietas vērtībā) un uzņemtajā tempā atskrējām uz beigu punktu pat desmit minūtes pirms finiša laika.

Par lielu pārsteigumu pašiem, tikai padsmit minūtes (vai viens punkts) būtu nodrošinājis uzvaru un tikai viena punkta pārsvars ļautu sevi saukt par labāko komandu šajās sacīkstēs. Bet, protams, priecājamies par saviem sasniegumiem un esam lepni par iegūto otro vietu – tas ir liels sasniegums sarežģītākajās Latvijas piedzīvojumu sacensībās.

ka-156

Citas ziņas
esam-papildinajusi-gandra-pagalmu

Esam papildinājuši Gandra pagalmu!

05.08.2011
Mākslinieka Dmitrija Paramonova radītie vīriņi cieši sargā viens otru un starp tiem novietoto vingrošanas stieni! Nebīsties un parādi viņiem, ko spēj! Mežonīgi liels batuts, kuru iemēģināt tiek aicināts ikkatrs mūsu apmeklētājs un pircējs! Lecam...

Lasīt tālāk

vasara-turpinas

VASARA TURPINĀS!

03.08.2011
Dodoties nākamajā izbraucienā ar velosipēdiem, neaizmirsti, ka iegādājoties kādu no MERIDA divriteņiem veikalos Gandrs līdz 40% lētāk, patīkamas emocijas un ātrums garantēts. ORTLIEB velosomas, kas šobrīd pieejamas ar 30% atlaidi, rūpēsies par to, lai...

Lasīt tālāk

jaunums-pirmo-reizi-gandra-grangers-originalo-ipasibu-atjaunotajs

Jaunums! Pirmo reizi Gandrā – GRANGERS – oriģinālo īpašību atjaunotājs!

02.08.2011
Uzņēmums GRANGERS dibināts 1937.g., un tā bija pirmā kompānija, kas sāka ražot videi draudzīgus hidroizolējošos līdzekļus, kuru pamatā ir ūdens bāze. GRANGERS pamatprincips – ražot ekoloģiski drošus, augstas veiktspējas apstrādes līdzekļus – turpinās...

Lasīt tālāk