1. Ziņas
  2. Gandrs atbalstītie kāpēji iegūst 1.vietu atklātajās alpīnisma sacensībās

Gandrs atbalstītie kāpēji iegūst 1.vietu atklātajās alpīnisma sacensībās

Publicēts: 09.06.2016

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Latvijas čempionāts “Zelmas-Bej Mamikonjanas” kausa izcīņā alpīnisma tehnikā, kurā piedalījās Gandrs un Petzl atbalstītie kāpšanas sportisti Kaspars Vilks, Pēteris Meirāns un Artūrs Dombrovskis ar komandas biedriem Alvi Viļumsonu, Daini Ancānu un Madaru Krūmiņu.

Latvijas čempionāts alpīnismā norisinājās no 4.-5. jūnijam Valmierā, atpūtas bāzē "Baiļi", kas pulcēja 140 dalībnieku no visas Latvijas.

Dalībniekiem kvalifikācijā bija sagatavoti divi dažādas grūtības pakāpes maršruti, kuru iziešanai tika atvēlētas divas stundas. Petzl/Latvia komandai izdevās pārliecinoši un stabili iziet visus maršrutus, kas pēc pirmās dienas deva augsto 1. vietu. Sestdienas vakarā dalībniekiem tika iedotas nākamās dienas distances, līdz ar to bija nepieciešams izdomāt taktiku un pareizo iziešanas laiku. Mūsu komanda nākamās dienas distancē startēja ceturtā, kas deva ilgāku laiku, lai sagatavotos. Izejot uz starta, Kaspars iedrošināja: "Esam sevi labi pierādījuši vakar, tāpēc iesim ar pilnu atdevi arī šodien!"

 Petzl/Latvia komanda izcīnīja uzvaras visās distancēs, kas deva pārliecinoši stabilu vietu kopvērtējumā un ļāva iegūt Latvijas čempiona titulu alpīnismā.

Finālā dalībniekiem tika sagatavoti glābšanas darbi, kuru izpildei tika atvēlētas tikai 60 min. Lai to īstenotu, dalībniekiem bija jāizmanto tādi elementi kā virvju tehnika, tradicionālā kāpšana, speleo elementi, dažādas nolaišanās, ievainoto pacelšana un nolaišana, klasiskā kāpšana, kurā izmanto metālus, Dry-Tooling tehnika un mākslīgo atbalstu izmantošana jeb kāpnītes. Distances šogad bija sagatavotas fiziski smagas, kas prasīja īpašu uzmanību un koncentrēšanos.

gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas

 

gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas2

 

gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas3

 

gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas4

 

gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas6

 

gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas7

 

Fināla Rezultāti:

  • PETZL/LATVIA (Gandrs)
  • Remoss (Jelgava)
  • LACA (Latvijas Alpīnistu un Ceļotāju Asociācija)
  • Montis Magia (Lietuva)
  • Rīgas Pilsētas Pļavnieku Ģimnāzija (Rīga)
  • Traverss (Alpīnistu klubs)

55gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas

 

22gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas

 

gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas9

 

gandrs-atbalstitie-kapeji-iegust-1vietu-atklatajas-alpinisma-sacensibas5

 

Arī Gandrs bija viens no sacensību atbalstītājiem un pasniedza balvas 1. vietas ieguvējiem C un D klasē. 

Petzl komandas dalībnieki saka milzīgu paldies sacensību organizatoriem par pasākumu un lieliskajām emocijām! Uz tikšanos nākamajās sacensībās! 

Citas ziņas

Pārliecinošs dizains un augstākā kvalitāte – Zviedru zīmola Fjallraven papildinājumi Gandrs plauktos

09.06.2016
Šobrīd uzņēmums saviem klientiem piedāvā tehnoloģiski inovatīvu, izturīgu, augstas kvalitātes apģērbu, ekipējumu un piederumus pārgājieniem, aktīvai atpūtai brīvā dabā, kalnos, kā arī ikdienas aktivitāšu laikā, produktu dizainā veiksmīgi apvienojot mūsdienu...

Lasīt tālāk

Ieskaties acīs vasarai ar augstas kvalitātes un pievilcīga dizaina Julbo saulesbrillēm. Jūnijā Gandrā par īpaši izdevīgām cenām

30.05.2016
Julbo ir ražotājs ar gadiem ilgu pieredzi kvalitatīvu un tehnoloģiski progresīvu saulesbriļļu izgatavošanā, kas savu darbību aizsāka jau tālajā 1888. gadā.Plašajā Julbo saulesbriļļu klāstā atrodamas visdažādākajām brīvdabas aktivitātēm un ikdienai piemērotas...

Lasīt tālāk

Atskats uz otro Tallink velokruīzu

30.05.2016
Jau otro gadu pēc kārtas no 26. maija līdz 28. maijam Tallink kopā Gandrs organizēja aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu velokruīzu maršrutā Rīgas - Stokholma - Rīga. Kruīza laikā ikvienam ceļotājam bija iespēja piedalīties dažādās izklaidējošās un sportiskās...

Lasīt tālāk