1. Ziņas
  2. Gandra Ziemas komandas piedzīvojumi In-door hallē Lietuvas pilsētā Druskininkai

Gandra Ziemas komandas piedzīvojumi In-door hallē Lietuvas pilsētā Druskininkai

Publicēts: 17.01.2012

Komandas braucējs Jānis Sarāns dalās ar piedzīvoto Lietuvā, kur norisinājās RIB tūres atklāšana. Mūsējiem  vieta uz pjedestāla – Artūrs Cukunde 2., un divas 4. vietas – Jānis Sarāns un Toms Šūmanis. Spēks ar mūsējiem!

gandra-ziemas-komandas-piedzivojumi-in-door-halle-lietuvas-pilseta-druskininkai 14. janvārī norisinājās RIB tūres atklāšana Lietuvas pilsētā Druskininkai. Turp devāmies arī mēs - Jānis Sarāns, Artūrs Cukunde, Pauls Iklāvs un Toms Šūmanis. Brauciens, kā jau sagaidāms, bija ļoti iepriecinošs un jauks. Plkst. 06:30 pulcēšanās pie TC Origo un izbraukšana ar nelielu nokavēšanos plkst. 07:00. Visi rēķinājāmies ar 6 stundu garu un garlaicīgu braucienu, kas galu galā izvērtās diezgan jautrā sarunā 5 stundu garumā. Visas 6 stundas nojautroties gan nebija iespējams, vismaz pa stundiņai katrs tikām arī pie miega.

Bija saprotams, ka braucam uz Lietuvu, kur nebūs īpaši kvalitatīvs snovparks ar lieliem kikeriem, tomēr ierodoties bijām patīkami pārsteigti, jo par parka sagatavošanu bija parūpējusies Baltic Snowpark Agency, kas bija izveidojusi divas 6 elementu līnijas. Noslēgumā kā sestais elements bija aptuveni 5 m kikeris somu stilā. Halle pati par sevi bija diezgan grandioza, nogāzes varētu būt apmēram 400 metrus garas, kas likās diezgan iespaidīgi. Problēmas gan bija jūtams tieši saistībā ar pacēlājiem. Ja ir iespējams, ka tablešu tipa pacēlājam, kurš uzved līdz pusnogāzei, ir tikai 4 āķi jeb pacēlāji, tad kaut kas tur nav līdz galam izdomāts. Visi bijām ļoti noraizējušies, jo domājām, ka saistībā ar nelielu aizķeršanos Rīgā nokavēsim iesildīšanos un būs tādiem "vēsiem" jādodas uz startu, tomēr satraukumi bija lieki; ātri piereģistrējoties, mums atlika gana daudz laika, lai iepazītos ar trasi. :image-13865:

Sākotnēji bija paredzēts, ka gan kvalifikācijas, gan fināla braucieniem tiks izmantota visa 6 elementu līnija, tomēr organizētāji domas mainīja, un kvalifikācijā nācās izmantot tikai trīs trases lejasdaļā esošos elementus. Tā kā, aizpildot online reģistrēšanās anketu, biju pats pirmais, kas to paspējis, arī kvalifikācijā kā pirmais devos trasē. Sākotnēji domāju, ka būs vajadzīgs sarežģīts brauciens, lai kvalificētos fināliem, līdz sapratu, ka lietuviešu "slaidotāji" tomēr nav nekas pārlieku sarežģīts mums, latviešu bāleliņiem, un līdz fināliem tiku ar salīdzinoši vieglu triku kombināciju (switch fs blunt 270 out uz kastītes, cab 1 pāri žigulim un bs 5 pa "lielo" kikeri).

:image-13866: Artūrs laikam nedaudz pārcentās un ar milzīgu bs Rodeo5 pārlidoja pāri lielajam nosēdienam, kaut gan tas viņam neliedza kvalificēties tālāk ar iepriekšējo braucienu. Lai vai kā, visi tiekam finālos. Finālos lielajā grupā 8 braucēji, es kvalificējos kā otrais, bet Artūrs kā piektais. Bet, izrādās, kvalifikācijas rezultātiem nav nozīmes, jo finālu braucienos būs vēl papildu 3 elementi, kas sacensību padara daudz spraigāku. Pirmajā braucienā Artūram izdevās ideāli tikt galā ar pirmajiem trim slaidiem trases augšdaļā un tāpat arī lejas daļā. Man neizdevās nosēdināt bs rodeo7, un tāpēc visas cerības bija jāliek uz otro braucienu. Tā kvalifikācijā biju otrais, startēju kā pirmspēdējais; tādējādi man bija liela priekšrocība, jo zināju, kā veiksies pārējiem. Diemžēl pārāk daudz domāju par to, kā pārspēt Toma Petrušēvica ideālo braucienu, kas noslēdzās ar cab 5 uz "lielā" kikera, tāpēc, lai gan nosēdināju perfektu Cab7 inverted uz "lielā" kikera, pieļāvu muļķīgas kļūdas tieši uz slaidiem. Tas diemžēl man liedza iespēju cīnīties par vietu uz pjedestāla.

gandra-ziemas-komandas-piedzivojumi-in-door-halle-lietuvas-pilseta-druskininkai-4 Kopumā pasākums bija ļoti garš, tāpēc tas sacensības padarīja divtik grūtas. Pasākums beidzās ar 5 stundu nokavēšanos, un tika izlaista Best trick noskaidrošana. Ap plkst. 22:00 izbraucām no halles ar divām ceturtajām vietām (es un Toms Šūmanis) un vienu otro vietu (Artūrs Cukunde). Tūres iesākums ir iesācies salīdzinoši normāli; nedrīkst skumt par neveiksmēm, un jāturpina gatavoties nākamajām sacensībām. Artūram - aiz Latvijas robežas, man - gan Latvijā, gan aiz robežas. Par turpmāko jau drīzumā. Līdz vēlākam!

 

Citas ziņas
ar-millet-termovelu-nav-nepareizu-laikapstaklu

Ar Millet termoveļu nav nepareizu laikapstākļu

13.01.2012
Pamostoties no rīta un vēl guļot siltā gultā, šobrīd iedomājoties skatu ārā pa logu, galīgi nav vilinājuma doties ārā, neapģērbjoties atbilstoši laika apstākļiem, jo īpaši tad, ja uz darbu jābrauc ar sabiedrisko transportu, jāsatiek draugi, jādodas...

Lasīt tālāk

francu-razotaja-julbo-snovborda-un-sleposanas-kiveru-un-brillu-jaunas-kolekcijas-parsteidz-ar-kvalitati-un-dazadibu

Franču ražotāja Julbo snovborda un slēpošanas ķiveru un briļļu jaunās kolekcijas pārsteidz ar kvalitāti un dažādību

13.12.2011
Julbo  ziemas kolekciju klāstā ikkatrs spēj piemeklēt sev piemērotākās brilles, kas lieliski der sejas formai, ka arī atbilst funkcionālajām prasībām. Julbo ķiverēm - foršs dizains un augsts prettriecienu aizsardzības līmenis. Julbo ķiveres Komfortablā...

Lasīt tālāk

jaunas-peltonen-distancu-slepes-rex-nujas-un-distancu-slepju-zabaki-ir-klat

Jaunās Peltonen distanču slēpes, Rex nūjas un distanču slēpju zābaki ir klāt!

08.12.2011
Somu ražotāja Peltonen 2011/ 2012. gada slēpju kolekcija visā plašumā apskatāma un iegādājama Gandra veikalos. Viens no Peltonen trumpjiem ir tas, ka tiek nodrošināta labākā slēpju pāra saderība visā distanču slēpju industrijā. Tas tiek...

Lasīt tālāk