1. Ziņas
  2. Gandra piedzīvojumu sporta komanda spraigā cīņā uzvar Latvian Adventure Raid 2014

Gandra piedzīvojumu sporta komanda spraigā cīņā uzvar Latvian Adventure Raid 2014

Publicēts: 28.07.2014

gandra-piedzivojumu-sporta-komanda-spraiga-cina-uzvar-latvian-adventure-raid-2014-4

Pēdējo gadu karstākajā nedeļas nogalē netālu no Baltkrievijas robežas norisinājās garākās Latvijas piedzīvojumu sacensības Latvian adventure raid 2014.

44h garajā Ekspertu klasē Gandra komandu pārstāvēja Uldis Žimants, Dace Linde un Kristaps Jaudzems (kas Ebike sastāvā ir uzvarējis iepriekšējos divos LAR).

Pirmā diena sākās ar foto-ķemmēšanas posmu Krāslavas teritorijā, kam sekoja velo orientēšanās posms un komanda jau no sākuma izvirzījās galvgalī, dodoties būvēt plostu pie Daugavas ar apmēram 10 minūšu handikapu pār pārējām komandām. Plostu posms izrādījās garākais pirmajā sacensību daļā un komandas stratēģija paņemt 2 airus atmaksājās ar uzviju  - pārsvars pār konkurentiem krietni pieauga. Tam sekoja bike&run, kanoe un vēl viens trekings, pēc kura komanda atgriezās starpfinišā 4 stundas pirms 2. dienas starta (Sporta klases iešana distancē). Tas deva iespēju 3h atpūsties, izžāvēt drēbes, sakopt kājas un iestiprināties pirms otrās dienas (kā arī paglābties no rīta saules uz pāris stundām).

gandra-piedzivojumu-sporta-komanda-spraiga-cina-uzvar-latvian-adventure-raid-2014-3

Toties konkurentiem deva iespēju savākt tos pašus punktus un uzsākt 2. dienu vienādās pozīcijās (zaudējot tikai laika ziņā).

Otrās dienas sākums jau bija daudz dzīvīgāks, veicot foto-O pa Krāslavas centru kopā ar vēl 14 sporta klases komandām. Pēc tā sekoja mazs velo pārbrauciens uz starpfiniša zonu, kurā jau parādījās galvenās līderu grupas - mums cieši sekoja Igauņu komanda un turpat ~4 sporta klases komandas. No šī starpfiniša tika veikti 3 posmi (kanoe, velo-O un peld-trekings), pēc kuriem devāmies nākamajā posmā ar pāris minūšu hadikapu pār Igauņu komandu, pirmos punktus (līdz šķīrāmies ceļu izvēles dēļ) ņemot kopā ar Sporta klases līderiem 'Mežā galvenais' (ar kuriem bijām pavadījuši plecu pie pleca jau labu laiku arī peld-trekinga posmā). Tam sekoja pārcelšanās pār Daugavu ar plostu, naksnīgs kāju orientēšanās posms, vēl viena velo orientēšanās saulei austot un atgriešanās sacensību centrā pirms pēdējiem diviem posmiem. Lai gan šķita, ka atkal ejam grafikam pa priekšu, pēdējie posmi izrādījās izaicinošāki (stratēģijas, noguruma un karstuma dēļ), kā rezultātā finišējām apmēram 40 minūtes pirms kontrollaika beigām, arī otrā dienā savācot visus KP un nodrošinot (spēcīgu iedegumu, pārkarsušu galvu un) uzvaru, par vienu punktu apsteidzot Igauņus.

Iespaidos dalījās Uldis Žimants, Gandra piedzīvojumu sporta komandas kapteinis

gandra-piedzivojumu-sporta-komanda-spraiga-cina-uzvar-latvian-adventure-raid-2014

gandra-piedzivojumu-sporta-komanda-spraiga-cina-uzvar-latvian-adventure-raid-2014-2

Citas ziņas

Gandra atbalstītie kāpēji veiksmīgi startējuši atklātajās bolderinga sacensībās Igaunijā

30.07.2014
Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijā norisinājās atklātās sacensības vienā no klinšu kāpšanas disciplīnām - bolderingā, kurā piedalījās arī Gandra atbalstītie kāpēji Santa Grigorjeva un Kaspars Vilks.  26. jūlija kvalifikācijas sacensības sastāvēja no...

Lasīt tālāk

Gandrs-Merida pārstāvis Agnis Apse izcīna 1.vietu XCO čempionātā

23.07.2014
20.jūlijā Riekstukalnā norisinājās Latvijas čempionāts XCO (MTB kross). Vecuma grupā seniori  40-49 Gandrs-Merida pārstāvis Agnis Apse izcīnīja pirmo vietu, līdz ar ko kļūstot par Latvijas čempionu. :image-27182: :image-27183:

Lasīt tālāk

Gandrs-Merida velo komanda aizvadījusi SEB MTB maratona 4.posmu Siguldā

10.07.2014
6.jūlijā Siguldā norisinājās SEB MTB Maratona  4 posms. Karstie laikapstākļi kombinācijā ar vietējo reljefu, kas pazīstams ar gariem, stāviem kāpumiem, dubļainiem tehniskiem nobraucieniem un spraigiem grants ceļu posmiem, sacīkstes pacēla jaunā sarežģītības...

Lasīt tālāk