1. Ziņas
  2. Gandra pārgājiens Trīs stihijas 12.un 27.aprīlī

Gandra pārgājiens Trīs stihijas 12.un 27.aprīlī

Publicēts: 02.04.2014

gandra-pargajiens-tris-stihijas-12un-17aprili

Ūdens, uguns un gaiss – viss nāk un iet, izņemot šos pirmelementus, kuru klātesamība, nozīme un vērtība iet cauri laiku laikiem. Latvijā ir viens ļoti augstvērtīgs, bet vēl ne pilnībā novērtēts dabas resurss – kūdra. Kā to iegūst, kur to izmanto un kam tā ir derīga? To varēsiet uzzināt, maršējot pāri Ozolu tīrelim un aizmirstajam Riežupes dabas parkam, kurš glabā 3 senus un varenus dižozolus (apkārtmērs 6.9m), ūdenskritumu, „šķībo” tiltu un sen cilvēku nemītas, bet nojaušamas takas, ko centīsimies uziet un kaut uz brīdi atdzīvināt. Lieki piebilst, ka šis reģions ir viens no ekoloģiski tīrākajiem Latvijas teritorijā, ko novērtē īpašā flora un fauna. Un ja nu kājas būs palikušas sausas, finālā varēsiet tās pamērcēt platākajā ūdenskritumā Eiropā – Ventas rumbā, savu skatu verot uz Kuldīgas ķieģeļu tiltu, kurš tāds ir trešais garākais Eiropā. Sasmelieties spēku no visām dabas stihijām, lai rokasspiediens brašāks un darba solis raitāks. Tiekamies dabā!

Maršruts un karte

Maršruta garums: ~22km.

Pārgājiena datums un ilgums: Pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 2 reizes – 12. un 27.aprīlī. Aptuvenais ilgums ir 8h (pauzes iekļaujot).

Sarežģītības pakāpe: vidēji sarežģīts (medium hard). Iešana pa cilvēku neiemītām takām, upes krastiem, meža ceļiem un lauku ceļiem, mitrām meža stigām un kūdras purvu. Reljefs jūtams, bet mērens. Maršruta segums: 50% neiemītas takas, upes krasts, purvs, mežs; 30% iekārtota taka vai ceļš; 20% mežistrādes ceļš. GPS ierīcē tiks iezīmēts maršruts, ar kuru vēlāk padalīsimies. Maršruts veicams izturīgos un mitruma drošos pārgājienu zābakos vai pie kājas pieradinātos gumijas zābakos. Pastāv iespēja piebrist zābakus.

Transports: Plkst. 08:00 Gandra organizēts transports no Rīgas uz pārgājiena starta punktu un plkst. 18:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu.

gandra-pargajiens-tris-stihijas-12un-17aprili-2

Karte: http://ej.uz/trisstihijas

Ēšana

Par ēšanu parūpējas katrs pats. Pusdienu pauzē, skatoties pēc situācijas, būs iespēja iekurt ugunskuru, uz kura uzcept ko līdzpaņemtu. Līdzi ieteicams ņemt ~2l dzeramo ūdeni, šokolādi, riekstus, kādu augli, siltu tēju termosā un kaut ko, ko vēlaties izcept ugunskurā. Uz vakariņu laiku, iespējams, būsim jau atpakaļ mājās.

Nepieciešamais un ieteicamais

Obligātais: labi un uzticami pārgājienu apavi ar kvalitatīvu, ūdens drošu membrānu vai kvalitatīvi gumijas zābaki, pārgājienu bikses, krekls, džemperis, virsjaka (noturīga pret nokrišņiem un vēju), cepure, maiņas zeķes, dzeramais ūdens, pusdienas. Ieteicams ģērbties slāņos.

Ieteicamais: bahilas (ja Jums ir, tad ļoti noderēs), trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, cimdi (pēc laikapstākļiem), svilpīte un lukturītis, ja nu apmaldieties mežā.

Neiesakām vilkt: džinsu bikses, neelpojošu apģērbu, kedas.

Apģērbu un inventāru ņemiet līdzi ar apdomu un pēc iespējas kompaktāku, lai nav jānes un jāvelk lieki smagumi.

Dalības maksa

19.00 EUR (13.34 Ls)/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja/gida pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

NB! Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi, norādot datumu (12. vai 27.aprīlis). Raksti vai zvani uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija:

Lauris Melkers /+371 25449973

[email protected]

Citas ziņas
marts-bus-krasains-un-spilgts-jauna-tobby-apavu-auklu-biksturu-un-jostu-kolekcija-ir-klat

Marts būs krāsains un spilgts - jaunā Tobby apavu auklu, bikšturu un jostu kolekcija ir klāt

07.03.2014
Neaizmirstiet - trakajiem pieder pasaule, piešķir savai ikdienai spilgtu akcentu! Tobby apavu auklas, kā arī bikšturi un jostas  ir ne vien praktiski un noderīgi, bet arī apžilbina ar dzīvesprieku, kas izpaužas košajā krāsu izvēlē. Bieži apavu auklas...

Lasīt tālāk

light-my-fire-trauki-un-galda-piederumi-brivdabas-aktivitasu-cienitajiem-kolekcijas-papildinajums-gandra

Light My Fire trauki un galda piederumi brīvdabas aktivitāšu cienītājiem – kolekcijas papildinājums Gandrā

06.03.2014
Lielisku ideju var pamanīt uzreiz - tā ir vienkārša, acīmredzama, tai pašā laikā neordināra un neparasta. Tieši tā cilvēki reaģē, ieraugot Light My Fire produktus. Zviedru uzņēmums Light My Fire specializējas tādu āra aktivitāšu piederumu radīšanā...

Lasīt tālāk

vadosa-alpinisma-un-klinsu-kapsanas-razotaja-petzl-inventara-pievedums-gandra

Vadošā alpīnisma un klinšu kāpšanas ražotāja Petzl inventāra pievedums Gandrā

26.02.2014
Petzl piedāvā ekipējumu kalniem, klinšu kāpšanai, ledus kāpšanai, kanjoningam, speleoloģijai. Tāpat arī Petzl ražo ekipējumu rūpnieciskajam alpīnismam, glābējiem un militāristiem. Petzl ir dibināts kā ģimenes uzņēmums pateicoties Fernand Petzl un viņa...

Lasīt tālāk