1. Ziņas
  2. Gandra pārgājiens Latvijas Augstkalne 5., 12. un 19. decembrī

Gandra pārgājiens Latvijas Augstkalne 5., 12. un 19. decembrī

Publicēts: 30.11.2015

gandra-pargajiens-latvijas-augstkalne-5-12-un-19-decembri

Kura ir otra augstākā virsotne Latvijā? Kāds izskatās jaunais Gaiziņkalna tornis? Vai tiešām Latvijas augstkalnē laiks ir vēsāks? Kurš ir Latvijā augstākais ezers? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem varēsi saņemt Gandra organizētajā pārgājienā pa augstākajām vietām Latvijā.

Decembrī dosimies pārgājienā pa Latvijas augstkalni. Uzkāpsim abās augstākajās virsotnēs, pāriesim pāri vēl diviem no Latvijas TOP 15 kalniem, pūlēsimies nesaslapināt kājas Latvijas augstākā ezera krastos, bridīsim cauri Vidzemes biezajiem mežiem un uz ugunskura pagatavosim “Talejas” zupu. Pārgājienu noslēgsim Vestienas muižas parkā.

Maršruts un karte

Pārgājiena starta un finiša punkti: http://ej.uz/latvijas_augstkalne

Maršruta garums: ~15 km

Pārgājiena ilgums: ~ 6,5 stundas (iekļaujot pauzes)

gandra-pargajiens-latvijas-augstkalne-5-12-un-19-decembri-3

Pārgājiena datumi: Pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 5., 12. un 19. decembrī.

Sarežģītības pakāpe: Vidēji grūts (medium hard). Iešana pa meža ceļiem, takām, ezeru krastiem, mežiem. Reljefs - Latvijā augstāku kalnu nav! Maršruta segums: 50% meži bez takām; 30% meža ceļi; 20% ezeru krasti. Laika apstākļi var radīt papildu grūtības.

Maršruts ir lineārs – sāksim pie Gaiziņkalna un beigsim Vestienas ciemā.

Transports

Plkst. 08:30 Gandra organizēts transports no tirdzniecības centra Origo, Rīgā uz pārgājiena starta punktu un plkst. 17:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā aptuveni 2h).

gandra-pargajiens-latvijas-augstkalne-5-12-un-19-decembri-2

Ēšana

Par ēšanu pusdienu pauzē parūpēsies Gandrs. Uz ugunskura kopīgi vārīsim “Talejas zupu”. Vēlams katram pašam paņemt līdzi maizītes un nelielas uzkodas, kā arī siltu dzeramo termosā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Ērti un uzticami pārgājienu apavi vai brīvā laika apavi (ņemot vērā gaidāmos laikapstākļus), pārgājienu bikses, piemērots krekls un/vai termoveļa, virsjaka, cimdi, cepure, pieres lukturītis, dzeramais ūdens, trauki pusdienām. Ieteicams ģērbties slāņos. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa

gandra-pargajiens-latvijas-augstkalne-5-12-un-19-decembri-4

EUR 25.00/ pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, visas izejvielas veģetārajai “Talejas” zupai, pārgājiena vadītāja/gida pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzes bagātas āra dzīves speciālistes Agnese Bernāte vai Katrīna Lipšāne.

Pieteikšanās:

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi, norādot datumu (5., 12. vai 19. decembris). Rakstiet vai zvaniet uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

atputa@gandrs.lv

+371 26 411 079

Citas ziņas

Gandra bilžu un stāstu vakars 9. decembrī - Astoņi ar pusi miljoni soļu pāri Amerikai

01.12.2015
image-33327: Ielūdzam uz bilžu un stāstu vakaru - Astoņi ar pusi miljoni soļu pāri Amerikai, kur tiksimies ar diviem ceļotājiem - Ritu Patkovsku un Pēteri Pastaru. Norises vieta un laiks: trešdien, 9. decembrī, plkst. 19:00 Gandrā, Kalnciema ielā 30...

Lasīt tālāk

Gandrs – Merida komandas braucējs Agnis Apse aizvadījis izcili veiksmīgu sezonu A. Pizika kausā velokrosā

27.11.2015
image-33199: Gandrs – Merida komandas braucējs Agnis Apse aizvadījis izcili veiksmīgu sezonu A. Pizika kausā velokrosā 2015. gada sezonā. Velokrosa 7. posmos Agnis Apse 5 reizes kāpis uz goda pjedestāla prestižajā elite grupā, kopumā izcīnītas 2 otrās...

Lasīt tālāk

Julbo ziemas sporta brilles un ķiveres – pārliecinoša aizsardzība, komforts un elegance jebkuros laikapstākļos

25.11.2015
image-33042: Julbo ir briļļu ražotājs no Francijas ar 120 gadu pieredzi. Šobrīd uzņēmums ražo brilles no augstvērtīga polikarbonāta un minerālstikla, nodrošinot augstu mehānisku izturību, 100% aizsardzību no ultravioletā starojuma. Papildus tiek pielietota...

Lasīt tālāk