1. Ziņas
  2. Gandra pārgājiens Kumadas Amatnieks 15.un 22.martā

Gandra pārgājiens Kumadas Amatnieks 15.un 22.martā

Publicēts: 06.03.2014

Pavasaris te pat jau vien ir, un tas ir īstākais laiks, lai dotos dabā vērot pārmaiņas. Marts šogad solās būt silts, un, kamēr koki vēl nav salapojuši, ir lieliska iespēja apskatīt tekošos ūdeņus. Krastošana Latvijā gūst aizvien lielāku ievērību, un nav nemazāko šaubu, kāpēc tā – mums ir vairāk nekā 12 000 upju, un to kopgarums ir gandrīz tikpat garš cik ekvators. Šoreiz iepazīsim četras no šīm upēm - Grūbu, Kumadu, Amatu un Gauju, apskatīsim Ceciļu iezi ar velna alām, raganu iecienīto Zvārtes iezi un augstāko smilšakmens atsegumu Latvijā – Ķūķu klintis. Nāc un saņem savu pavasara garšu, smaržu un baudu Latvijas dabā!

gandra-pargajiens-kumadas-amatnieks-15un-22marta

Maršruts un karte

Maršruta garums: ~18km.

Pārgājiena datums un ilgums: Pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 2 reizes – 15. un 22.martā. Aptuvenais ilgums ir 7h.

Sarežģītības pakāpe: vidēji sarežģīts (medium hard). Iešana pa neiemītu taku, upes krastu, iespējams, dažviet to šķērsojot. Izteikts reljefs, augšas un lejas. No Zvārtes ieža līdz Veclauču tiltam iesim pa iekārtotu taku. Pēc tam nedaudz pa Amatas kreiso krastu, tālāk pa pļavu uz Ķūķu klintīm. Maršruta segums: 50% neiemītas takas, upes krasti, pļava, mežs; 25% iekārtota taka; 15% grants ceļš; 10% meža ceļš. GPS ierīcē tiks iezīmēts maršruts, ar kuru vēlāk padalīsimies. Maršruts veicams izturīgos un mitruma drošos pārgājienu zābakos, jo galvenais taču, lai kājas būtu sausas un siltas.

Transports: Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no Rīgas uz pārgājiena starta punktu un plkst. 19:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu.

Karte: http://ej.uz/amatnieks

Ēšana

Par ēšanu parūpējas katrs pats. Pārgājiena laikā, ņemot vērā apstākļus, ka atradīsimies Gaujas Nacionālā parka teritorijā, būs vairākas atļautās ugunskura vietas, kurās, izejot no situācijas un vēlmēm, varēsim iekurt ugunskuru, uzcept kādu gardumu uz dzīvas uguns, kā arī sasildīties, ja būs vēss.  Līdzi ieteicams ņemt ~2l dzeramo ūdeni, šokolādi, riekstus, kādu augli, siltu tēju termosā un kaut ko, ko vēlies izcept ugunskurā. Ap vakariņu laiku būsim atpakaļ Rīgā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Obligātais: labi un uzticami pārgājienu apavi ar kvalitatīvu, ūdens drošu membrānu, pārgājienu bikses, krekls, džemperis, virsjaka (noturīga pret nokrišņiem un vēju), cepure, maiņas zeķes, dzeramais ūdens, pusdienas. Ieteicams ģērbties slāņos.

Ieteicamais: trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, cimdi (pēc laikapstākļiem), svilpīte.

Neiesakām vilkt: džinsu bikses, neelpojošu apģērbu, kedas.

Apģērbu un inventāru ņemiet līdzi ar apdomu un pēc iespējas kompaktāku, lai nav jānes un jāvelk lieki smagumi.

Dalības maksa

17.00 EUR (11.95 Ls) no cilvēka.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja/gida pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi, norādot datumu (15. vai 22.marts). Raksti vai zvani uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija:

Lauris Melkers /+371 25449973

pargajiens@gandrs.lv

Citas ziņas
marts-bus-krasains-un-spilgts-jauna-tobby-apavu-auklu-biksturu-un-jostu-kolekcija-ir-klat

Marts būs krāsains un spilgts - jaunā Tobby apavu auklu, bikšturu un jostu kolekcija ir klāt

07.03.2014
Neaizmirstiet - trakajiem pieder pasaule, piešķir savai ikdienai spilgtu akcentu! Tobby apavu auklas, kā arī bikšturi un jostas  ir ne vien praktiski un noderīgi, bet arī apžilbina ar dzīvesprieku, kas izpaužas košajā krāsu izvēlē. Bieži apavu auklas...

Lasīt tālāk

light-my-fire-trauki-un-galda-piederumi-brivdabas-aktivitasu-cienitajiem-kolekcijas-papildinajums-gandra

Light My Fire trauki un galda piederumi brīvdabas aktivitāšu cienītājiem – kolekcijas papildinājums Gandrā

06.03.2014
Lielisku ideju var pamanīt uzreiz - tā ir vienkārša, acīmredzama, tai pašā laikā neordināra un neparasta. Tieši tā cilvēki reaģē, ieraugot Light My Fire produktus. Zviedru uzņēmums Light My Fire specializējas tādu āra aktivitāšu piederumu radīšanā...

Lasīt tālāk

aicinam-komandai-pievienoties-jaunu-kolegi-pardeveju

Aicinām komandai pievienoties jaunu kolēģi – pārdevēju

21.03.2014
Darba pienākumi: laipni apkalpot klientus un sniegt konsultācijas; izvietot preces tirdzniecības zālē; pārzināt preču sortimentu; darbs ar kases aparātu un ar to saistītās operācijas. Prasības: vēlama iepriekšēja darba pieredze līdzīgā amatā; precizitāte...

Lasīt tālāk