1. Ziņas
  2. Gandra pārgājiens Kumadas Amatnieks 15.un 22.martā

Gandra pārgājiens Kumadas Amatnieks 15.un 22.martā

Publicēts: 06.03.2014

Pavasaris te pat jau vien ir, un tas ir īstākais laiks, lai dotos dabā vērot pārmaiņas. Marts šogad solās būt silts, un, kamēr koki vēl nav salapojuši, ir lieliska iespēja apskatīt tekošos ūdeņus. Krastošana Latvijā gūst aizvien lielāku ievērību, un nav nemazāko šaubu, kāpēc tā – mums ir vairāk nekā 12 000 upju, un to kopgarums ir gandrīz tikpat garš cik ekvators. Šoreiz iepazīsim četras no šīm upēm - Grūbu, Kumadu, Amatu un Gauju, apskatīsim Ceciļu iezi ar velna alām, raganu iecienīto Zvārtes iezi un augstāko smilšakmens atsegumu Latvijā – Ķūķu klintis. Nāc un saņem savu pavasara garšu, smaržu un baudu Latvijas dabā!

gandra-pargajiens-kumadas-amatnieks-15un-22marta

Maršruts un karte

Maršruta garums: ~18km.

Pārgājiena datums un ilgums: Pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 2 reizes – 15. un 22.martā. Aptuvenais ilgums ir 7h.

Sarežģītības pakāpe: vidēji sarežģīts (medium hard). Iešana pa neiemītu taku, upes krastu, iespējams, dažviet to šķērsojot. Izteikts reljefs, augšas un lejas. No Zvārtes ieža līdz Veclauču tiltam iesim pa iekārtotu taku. Pēc tam nedaudz pa Amatas kreiso krastu, tālāk pa pļavu uz Ķūķu klintīm. Maršruta segums: 50% neiemītas takas, upes krasti, pļava, mežs; 25% iekārtota taka; 15% grants ceļš; 10% meža ceļš. GPS ierīcē tiks iezīmēts maršruts, ar kuru vēlāk padalīsimies. Maršruts veicams izturīgos un mitruma drošos pārgājienu zābakos, jo galvenais taču, lai kājas būtu sausas un siltas.

Transports: Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no Rīgas uz pārgājiena starta punktu un plkst. 19:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu.

Karte: http://ej.uz/amatnieks

Ēšana

Par ēšanu parūpējas katrs pats. Pārgājiena laikā, ņemot vērā apstākļus, ka atradīsimies Gaujas Nacionālā parka teritorijā, būs vairākas atļautās ugunskura vietas, kurās, izejot no situācijas un vēlmēm, varēsim iekurt ugunskuru, uzcept kādu gardumu uz dzīvas uguns, kā arī sasildīties, ja būs vēss.  Līdzi ieteicams ņemt ~2l dzeramo ūdeni, šokolādi, riekstus, kādu augli, siltu tēju termosā un kaut ko, ko vēlies izcept ugunskurā. Ap vakariņu laiku būsim atpakaļ Rīgā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Obligātais: labi un uzticami pārgājienu apavi ar kvalitatīvu, ūdens drošu membrānu, pārgājienu bikses, krekls, džemperis, virsjaka (noturīga pret nokrišņiem un vēju), cepure, maiņas zeķes, dzeramais ūdens, pusdienas. Ieteicams ģērbties slāņos.

Ieteicamais: trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, cimdi (pēc laikapstākļiem), svilpīte.

Neiesakām vilkt: džinsu bikses, neelpojošu apģērbu, kedas.

Apģērbu un inventāru ņemiet līdzi ar apdomu un pēc iespējas kompaktāku, lai nav jānes un jāvelk lieki smagumi.

Dalības maksa

17.00 EUR (11.95 Ls) no cilvēka.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja/gida pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi, norādot datumu (15. vai 22.marts). Raksti vai zvani uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija:

Lauris Melkers /+371 25449973

[email protected]

Citas ziņas
light-my-fire-trauki-un-galda-piederumi-brivdabas-aktivitasu-cienitajiem-kolekcijas-papildinajums-gandra

Light My Fire trauki un galda piederumi brīvdabas aktivitāšu cienītājiem – kolekcijas papildinājums Gandrā

06.03.2014
Lielisku ideju var pamanīt uzreiz - tā ir vienkārša, acīmredzama, tai pašā laikā neordināra un neparasta. Tieši tā cilvēki reaģē, ieraugot Light My Fire produktus. Zviedru uzņēmums Light My Fire specializējas tādu āra aktivitāšu piederumu radīšanā...

Lasīt tālāk

vadosa-alpinisma-un-klinsu-kapsanas-razotaja-petzl-inventara-pievedums-gandra

Vadošā alpīnisma un klinšu kāpšanas ražotāja Petzl inventāra pievedums Gandrā

26.02.2014
Petzl piedāvā ekipējumu kalniem, klinšu kāpšanai, ledus kāpšanai, kanjoningam, speleoloģijai. Tāpat arī Petzl ražo ekipējumu rūpnieciskajam alpīnismam, glābējiem un militāristiem. Petzl ir dibināts kā ģimenes uzņēmums pateicoties Fernand Petzl un viņa...

Lasīt tālāk

alpina-sports-ziemas-sporta-kiveres-un-brilles-prieces-gan-ar-funkcionalitati-gan-gaumigo-dizainu

Alpina sports ziemas sporta ķiveres un brilles priecēs gan ar funkcionalitāti, gan gaumīgo dizainu

04.02.2014
ALPINA SPORTS ir viens no vadošajiem ziemas sporta ķiveru un briļļu ražotājiem pasaules tirgū. Uzņēmums aizsācis darbību 1980.gadā Bavārijā, Vācijā un veiksmīgi darbojas nu jau vairāk nekā 30 gadus, eksportējot produkciju uz vairāk nekā 35 valstīm visā...

Lasīt tālāk