1. Ziņas
  2. Gandra kāpēji izcīna godpilno pirmo vietu BJC Daugmale organizētajās alpīnisma sacensībās

Gandra kāpēji izcīna godpilno pirmo vietu BJC Daugmale organizētajās alpīnisma sacensībās

Publicēts: 08.12.2015

gandra-kapeji-izcina-godpilno-pirmo-vietu-bjc-daugmale-organizetajas-alpinisma-sacensibas-1

Aizvadītajā nedēļas nogalē spraigā gaisotnē jau septīto reizi tika aizvadītas vērienīgas alpīnisma sacensības, ko organizē Bērnu un jauniešu cents “Daugmale”– Alpīnisma sasaites 2015. Sacensības tradicionāli organizē pašmāju klubs, arī šogad organizatori bija pacentušies - distances bija sagatavotas gana iespaidīgas un prasīja milzu izturību, lai tās pievārētu.

Sacensībās piedalījās arī Gandra pārstāvētie kāpšanas sportisti Santa Grigorjeva un Kaspars Vilks, seškārtēji pirmās vietas ieguvēji šajās sacenībās. Šogad sportistu mērķis bija iegūt pirmo vietu jau septīto reizi un uzstādīt rekordu kā komandai, kas nemainīgā sastāvā izcīnījusi septiņas uzvaras pēc kārtas.

gandra-kapeji-izcina-godpilno-pirmo-vietu-bjc-daugmale-organizetajas-alpinisma-sacensibas-2

gandra-kapeji-izcina-godpilno-pirmo-vietu-bjc-daugmale-organizetajas-alpinisma-sacensibas-3

Sacensības norisinājās divos posmos - kvalifikācija un fināls. Sākotnēji dalībniekiem, iekļaujoties kontrollaikā 1 h 15 min, bija jāpievar daudzveidīgas, dažādu grūtības pakāpju distances – gan alpīnisma, gan sporta kāpšanas, gan tehniskā alpīnisma, speleoloģijas un Loop-Tool kategorijās. Tāpat arī šogad dalībniekiem bija iespēja izmēģināt jaunu kāpšanas paveidu – kāpšana ar Loop Tool instrumentiem – šis ir kāpšanas paveids, kas atvasināts no dry-tooling tehnikas - cirtņa galā ir nevis metāla āķis, bet gan ādas cilpa, kas meistarīgi jāāķē ap aizķerēm, paļaujoties uz to, ka tā nenoslīdēs.

Gandra pārstāvētie kāpēji Santa un Kaspars kvalifikācijas distances veica kvalitatīvi un īsā laika periodā, tas deva kāpējiem iespēju atrauties no konkurentiem un noturēt līderu pozīcijas. Dalībnieku augstais fiziskās formas sagatavotības līmenis nospēlēja lielu lomu.

gandra-kapeji-izcina-godpilno-pirmo-vietu-bjc-daugmale-organizetajas-alpinisma-sacensibas

Sacensību fināls šogad noritēja ļoti saspringtā gaisotnē, valdīja sīva konkurence - pirmās trīs vietas vienu no otras šķīra vien pāris sekundes. 1. vietu izcīnīja Gandra atbalstītie kāpēji Kaspars Vilks un Santa Grigorjeva. 2. vietā Nauris Hofmanis un Oskars Vaitkevičs no kāpšanas kluba Remoss, 3. vietā Oskars Fiļipovs un Maksis Celitāns no kāpšanas kluba RPPĢ.

Priecājamies un lepojamies ar mūsu sportistu Kaspara un Santas augstajiem sasniegumiem un novēlam turpināt sasniegt augstus rezultātus un realizēt izvirzītos mērķus!

Citas ziņas

Santa Grigorjeva iegūst 3. vietu Somijas atklātajā čempionātā bolderingā

10.12.2015
5. decembrī Somijā, Kuopio pilsētā norisinājās Somijas bolderinga 4. posms, kurā piedalījās arī Gandra atbalstītie kāpšanas sportisti - Santa Grigorjeva un Kaspars Vilks. Kopumā sacensībās piedalījās 92 dalībnieki, pārstāvētas tika dažādas valstis - Somija...

Lasīt tālāk

Gandra bilžu un stāstu vakars 9. decembrī - Astoņi ar pusi miljoni soļu pāri Amerikai

01.12.2015
image-33327: Ielūdzam uz bilžu un stāstu vakaru - Astoņi ar pusi miljoni soļu pāri Amerikai, kur tiksimies ar diviem ceļotājiem - Ritu Patkovsku un Pēteri Pastaru. Norises vieta un laiks: trešdien, 9. decembrī, plkst. 19:00 Gandrā, Kalnciema ielā 30...

Lasīt tālāk

Gandra pārgājiens Latvijas Augstkalne 5., 12. un 19. decembrī

30.11.2015
image-33242: Kura ir otra augstākā virsotne Latvijā? Kāds izskatās jaunais Gaiziņkalna tornis? Vai tiešām Latvijas augstkalnē laiks ir vēsāks? Kurš ir Latvijā augstākais ezers? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem varēsi saņemt Gandra organizētajā...

Lasīt tālāk