1. Ziņas
  2. Gandra ekspedīcija 12.jūlijā - Citāds pārgājiens

Gandra ekspedīcija 12.jūlijā - Citāds pārgājiens

Publicēts: 02.07.2014

Ierasti esam šķērsojuši mežu stigas, liedaga smiltis, purvu bagātīgo sūnāju vai savu laiku jau pārdzīvojušus mežu ceļus, bet šis būs citāds pārgājiens! Laužam ierastās takas – Gandrs izaicina jūs doties pārgājienā PA upi. Ūdens, līdzsvara sajūta, šķēršļu joslas, bebru dambji un neparedzamā gultne ir tā, kura šoreiz jūs sagaidīs eksperimentālajā pārgājienā. Līgatnes upe ir viena no tām, kuru nav iespējams paredzēt, kura slēpj sevī smilšakmens atsegumus, zemūdens akmeņus un aizraujošu atpūtu tiem, kuri vēlas piedzīvot jaunas sajūtas un iziet ārpus ierastajām takām.

gandra-ekspedicija-12julija-citadaks-pargajiens

Maršruts un karte

Maršruta garums: ~10 km

Pārgājiena datums un ilgums: Pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 1 reizi – 12.jūlijā Aptuvenais ilgums ir 6-7h (pauzes iekļaujot).

Grupas lielums: 15 cilvēki

Pārgājienu vada: āra dzīves speciālists Viesturs Berķis.

Sarežģītības pakāpe: vidēji sarežģīts (medium hard). Pārgājiena specifikas dēļ ir grūti noteikti tā sarežģītību - maršruts ved pa Līgatnes upes gulti, kurā ir smiltis un akmeņi, kā arī būs jāpārvar tādi šķēršļi kā sakrituši koki un bebru dambji. Īpaši sarežģītos posmos maršruts būs jāveic gar upes krastu, kuri ir aizauguši, tomēr izbrienami. Upes gultne retās vietās sasniedz dziļumu līdz pat jostasvietai, tādēļ brīdinām, ka kājas pavisam noteikti nepaliks sausas.

Pārvietošanās ātrums šādā maršrutā ir ļoti lēns, toties aizraujošs, jo piedāvā izbaudīt skatus, kurus ierasti pamana laivotāji vai makšķernieki. Neiesakām vilkt gumijas zābakus, jo upe vietām sasniedz dziļumu, kas ir pāris gumijas zābaku malai, tādā veidā draudot piesmelt zābakus.

Transports: Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no Rīgas uz pārgājiena starta punktu un plkst. 17:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu.

Karte: http://ejuz.lv/citadspargajiens

Ēšana

Par ēšanu parūpējas katrs pats. Pusdienu pauzē, skatoties pēc situācijas, būs iespēja iekurt ugunskuru, uz kura uzcept ko līdzpaņemtu. Līdzi ieteicams ņemt ~2l dzeramo ūdeni, šokolādi, riekstus, kādu augli, siltu tēju termosā un kaut ko, ko vēlaties pagatavot uz ugunskura. Ap vakariņu laiku būsim atpakaļ Rīgā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Obligātais: labi un uzticami pārgājienu apavi ar paaugstinātu potītes daļu. Galvenais apavus izvēlēties ērtus un ar izteiktu zoles protektoru (reljefu). Maiņas apavi ir obligāti šajā pārgājienā.

Ieteicamais: ūdensdrošs maiss mantām, trekinga nūjas, pārvelkams apģērbs.

Neiesakām vilkt: džinsu bikses un apavus ar gludu zoli.

NB! Apģērbu un inventāru ņemiet līdzi ar apdomu un pēc iespējas kompaktāku, lai nav jānes lieki smagumi.

Dalības maksa

19.00 EUR (13.34 Ls)/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja/gida pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi, norādot datumu (12.jūlijs). Raksti vai zvani uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija:

Tālrunis: 26411079

E-pasts: [email protected]

Citas ziņas
zviedru-razotaja-fjallraven-pargajienu-preces-praktiska-klasika

Zviedru ražotāja Fjallraven pārgājienu preces – praktiska klasika

26.06.2014
Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kuru dizains stāv pāri laikam. Fjällräven sortimentā atradīsiet jakas, bikses, somas un vēl daudz dažādu lietu, lai justos lieliski, lai kurp arī dotos. Pirms vairāk...

Lasīt tālāk

northwave-velo-aksesuari-un-apgerbs-velobraucejiem

Northwave velo aksesuāri un apģērbs velobraucējiem

17.06.2014
Vasara rit pilnā sparā, tāpēc jāsteidzas to noķert, dodoties braucienos ar savu divriteni. Gandrs vēlas parūpēties, lai Jūs spētu izbaudīt katru šīs aktīvās atpūtas minūti, neuztraucoties ne par laikapstākļiem, ne komfortu, tādēļ piedāvājam itāļu zīmola...

Lasīt tālāk

velo-piederumu-un-rezerves-dalu-aktualitates-gandra-plauktos

Velo piederumu un rezerves daļu aktualitātes Gandra plauktos

10.06.2014
Velosipēds sastāv no daudz un dažādām daļām, kuras reizēm nodilst un ir nepieciešams nomainīt. Velosipēda sirds ir tā rāmis, bet lai ar to brauktu, tas ir jāaprīko ar vismaz 30 detaļām. Remerx velosipēdu aploces Šajā sezonā Gandrā pieejamas Remerx...

Lasīt tālāk