1. Ziņas
  2. Gandra ekspedīcija 12.jūlijā - Citāds pārgājiens

Gandra ekspedīcija 12.jūlijā - Citāds pārgājiens

Publicēts: 02.07.2014

Ierasti esam šķērsojuši mežu stigas, liedaga smiltis, purvu bagātīgo sūnāju vai savu laiku jau pārdzīvojušus mežu ceļus, bet šis būs citāds pārgājiens! Laužam ierastās takas – Gandrs izaicina jūs doties pārgājienā PA upi. Ūdens, līdzsvara sajūta, šķēršļu joslas, bebru dambji un neparedzamā gultne ir tā, kura šoreiz jūs sagaidīs eksperimentālajā pārgājienā. Līgatnes upe ir viena no tām, kuru nav iespējams paredzēt, kura slēpj sevī smilšakmens atsegumus, zemūdens akmeņus un aizraujošu atpūtu tiem, kuri vēlas piedzīvot jaunas sajūtas un iziet ārpus ierastajām takām.

gandra-ekspedicija-12julija-citadaks-pargajiens

Maršruts un karte

Maršruta garums: ~10 km

Pārgājiena datums un ilgums: Pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 1 reizi – 12.jūlijā Aptuvenais ilgums ir 6-7h (pauzes iekļaujot).

Grupas lielums: 15 cilvēki

Pārgājienu vada: āra dzīves speciālists Viesturs Berķis.

Sarežģītības pakāpe: vidēji sarežģīts (medium hard). Pārgājiena specifikas dēļ ir grūti noteikti tā sarežģītību - maršruts ved pa Līgatnes upes gulti, kurā ir smiltis un akmeņi, kā arī būs jāpārvar tādi šķēršļi kā sakrituši koki un bebru dambji. Īpaši sarežģītos posmos maršruts būs jāveic gar upes krastu, kuri ir aizauguši, tomēr izbrienami. Upes gultne retās vietās sasniedz dziļumu līdz pat jostasvietai, tādēļ brīdinām, ka kājas pavisam noteikti nepaliks sausas.

Pārvietošanās ātrums šādā maršrutā ir ļoti lēns, toties aizraujošs, jo piedāvā izbaudīt skatus, kurus ierasti pamana laivotāji vai makšķernieki. Neiesakām vilkt gumijas zābakus, jo upe vietām sasniedz dziļumu, kas ir pāris gumijas zābaku malai, tādā veidā draudot piesmelt zābakus.

Transports: Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no Rīgas uz pārgājiena starta punktu un plkst. 17:00 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu.

Karte: http://ejuz.lv/citadspargajiens

Ēšana

Par ēšanu parūpējas katrs pats. Pusdienu pauzē, skatoties pēc situācijas, būs iespēja iekurt ugunskuru, uz kura uzcept ko līdzpaņemtu. Līdzi ieteicams ņemt ~2l dzeramo ūdeni, šokolādi, riekstus, kādu augli, siltu tēju termosā un kaut ko, ko vēlaties pagatavot uz ugunskura. Ap vakariņu laiku būsim atpakaļ Rīgā.

Nepieciešamais un ieteicamais

Obligātais: labi un uzticami pārgājienu apavi ar paaugstinātu potītes daļu. Galvenais apavus izvēlēties ērtus un ar izteiktu zoles protektoru (reljefu). Maiņas apavi ir obligāti šajā pārgājienā.

Ieteicamais: ūdensdrošs maiss mantām, trekinga nūjas, pārvelkams apģērbs.

Neiesakām vilkt: džinsu bikses un apavus ar gludu zoli.

NB! Apģērbu un inventāru ņemiet līdzi ar apdomu un pēc iespējas kompaktāku, lai nav jānes lieki smagumi.

Dalības maksa

19.00 EUR (13.34 Ls)/pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pārgājiena vadītāja/gida pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi, norādot datumu (12.jūlijs). Raksti vai zvani uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

Kontaktinformācija:

Tālrunis: 26411079

E-pasts: pargajiens@gandrs.lv

Citas ziņas

Gandra komandas kāpēji iegūst pirmās vietas Zelmas Bej-Mamikonjanas kausa izcīņā

07.07.2014
image-27024: Ir noslēdzies Starptautiskais čempionāts - Zelmas Bej-Mamikonjanas kausa izcīņa alpīnisma tehnikā 2014. Sacensības norisinājās no 6.-8.jūnijam Šogad aprit 40 gadi kopš šīs alpīnisma sacensības nes Latvijas pirmās alpīnistes Zelmas Bej-Mamikonjanas...

Lasīt tālāk

Gandrs-Merida komanda izcīna augsto 3.vietu Mysport MTB Kausa 3.posmā Madonā

01.07.2014
Svētdien, 29.jūnijā, Madonā norisinājās 3.posms Mysport MTB Kausa izcīņā. Trase bija izveidota uz vietējās slēpošanas trases pamata, tādējādi tā bija gan ar kāpumiem, gan tehniskiem nobraucieniem bagāta. Sacīkšu gaitā trasi vēl pārbaudījumiem bagātāku...

Lasīt tālāk

Gandrs-Merida komandas braucēji izcīna čempionu titulus Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā

01.07.2014
28.jūnijā Smiltenē norisinājās Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā senioriem. Distance nebija pārmērīgi gara - 48km – no Smiltenes līdz Vijciemam un atpakaļ, bet nebūt ne viegla. Stāsta Gandra velo komandas kapteinis Ints Celmaraugs: „Jau pēc pirmajiem...

Lasīt tālāk