1. Ziņas
  2. Gandra bilžu un stāstu vakars 9. decembrī - Astoņi ar pusi miljoni soļu pāri Amerikai

Gandra bilžu un stāstu vakars 9. decembrī - Astoņi ar pusi miljoni soļu pāri Amerikai

Publicēts: 01.12.2015

gandra-bilzu-un-stastu-vakars-astoni-ar-pusi-miljoni-solu-pari-amerikai-9-decembri

Ielūdzam uz bilžu un stāstu vakaru - Astoņi ar pusi miljoni soļu pāri Amerikai, kur tiksimies ar diviem ceļotājiem - Ritu Patkovsku un Pēteri Pastaru. Norises vieta un laiks: trešdien, 9. decembrī, plkst. 19:00 Gandrā, Kalnciema ielā 30, Hartmaņa muižas telpās. 

Rita un Pēteris pameta savu darbu, lai sekotu sapnim. Sapnis par PCT, jeb Pacific Crest Trail dzima pirms 3 gadiem un šovasar kļuva par realitāti. Piecos mēnešos tika nostaigāti 4200 km pa taku no Meksikas robežas līdz Kanādas robežai, šķērsojot kopumā 3 Amerikas štatus - Kaliforniju, Oregonu un Vašingtonu. Taka veda caur mežiem, tuksnešiem un kalnu grēdām.

gandra-bilzu-un-stastu-vakars-astoni-ar-pusi-miljoni-solu-pari-amerikai-9-decembri-5

Kā tad viņiem gāja? Ko viņi darīja, satiekot klaburčūskas? Vai bēga no lāčiem? Ko ēda? Kur un kā mazgājās? Kā sadzīvoja ar lietu, aukstumu un karstumu un vai tas bija tā vērts? Uz šiem un citiem jautājumiem tad var meklēt atbildes šajā bilžu un stāstu vakarā.

Citāts no Ritas dienasgrāmatas:

“Tā kā esam lāču zemē, vairs nekādas vakariņošanas teltī. Pietiekami daudz saklausīts par lāčiem, kuri saplēš telti gabalos tikai tāpēc, ka tur iekšā smaržo pēc ēdiena… Pavakariņojām pēc visiem noteikumiem – pāris kilometrus pirms plānotā kempinga. Un visu, kas smaržo (ne tikai ēdiens, bet arī krēmi, zobu pasta u.c) ielikām drybagā un iekārām kokā gabaliņu no mūsu telts. Ļoti gribas jau tos Vinnijus Pūkus apskatīt dabā, bet ne jau nakts vidū savā teltī…”

Ieeja pasākumā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos, sūtot e-pastu uz gandrs@gandrs.lv un virsrakstā norādot "Bilžu vakars".

gandra-bilzu-un-stastu-vakars-astoni-ar-pusi-miljoni-solu-pari-amerikai-9-decembri-3

gandra-bilzu-un-stastu-vakars-astoni-ar-pusi-miljoni-solu-pari-amerikai-9-decembri-4

Citas ziņas

Gandra kāpēji izcīna godpilno pirmo vietu BJC Daugmale organizētajās alpīnisma sacensībās

08.12.2015
image-33400: Aizvadītajā nedēļas nogalē spraigā gaisotnē jau septīto reizi tika aizvadītas vērienīgas alpīnisma sacensības, ko organizē Bērnu un jauniešu cents “Daugmale”– Alpīnisma sasaites 2015. Sacensības tradicionāli organizē pašmāju klubs, arī...

Lasīt tālāk

Gandra pārgājiens Latvijas Augstkalne 5., 12. un 19. decembrī

30.11.2015
image-33242: Kura ir otra augstākā virsotne Latvijā? Kāds izskatās jaunais Gaiziņkalna tornis? Vai tiešām Latvijas augstkalnē laiks ir vēsāks? Kurš ir Latvijā augstākais ezers? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem varēsi saņemt Gandra organizētajā...

Lasīt tālāk

Gandrs – Merida komandas braucējs Agnis Apse aizvadījis izcili veiksmīgu sezonu A. Pizika kausā velokrosā

27.11.2015
image-33199: Gandrs – Merida komandas braucējs Agnis Apse aizvadījis izcili veiksmīgu sezonu A. Pizika kausā velokrosā 2015. gada sezonā. Velokrosa 7. posmos Agnis Apse 5 reizes kāpis uz goda pjedestāla prestižajā elite grupā, kopumā izcīnītas 2 otrās...

Lasīt tālāk