1. Ziņas
  2. Gājiens vienatnē, šķērsojot Norvēģiju bez navigācijas ierīcēm, bez telts un bez transporta līdzekļu palīdzības

Gājiens vienatnē, šķērsojot Norvēģiju bez navigācijas ierīcēm, bez telts un bez transporta līdzekļu palīdzības

Publicēts: 23.09.2014

gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas

Šoreiz Aldis Tilens no dabas piedzīvojumu kluba Trek Heads dodas gājienā pāri Norvēģijai, šķērsojot to kājām no Bergenas ar mērķi finišēt Oslo. Ekspedīcijas sākuma datums ir 10.oktobris, kas nozīmē to, ka būs jārēķinās ar Norvēģijas skarbajiem laikapstākļiem. Gājienā līdzi tiek ņemts tikai pats nepieciešamākais izdzīvošanai.

Aldis par gaidāmo gājienu saka šādi: „No vienas puses žēl, ka gājienam nepievienojās neviens cits domubiedrs, bet no otras puses - uztveru šo kā lielisku iespēju pielietot un pārbaudīt praksē gan dažādas izdzīvošanas teorijas, gan iepriekš iegūto pieredzi, ceļojot ekstrēmos apstākļos.”

gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas-2

Plānotais maršruts- Bergen-Oslo ir aptuvens, un galvenais mērķis nav noiet visu distanci 30 dienās, bet gan mācīties, kā pārvarēt mitrumu, aukstumu un vientulību ar ļoti minimālu ekipējumu, pārtikas daudzumu un orientēšanās palīgrīkiem.

Gatavojoties gājienam, Aldis ir atklājis - jo mazāk tiek ņemts līdzi, jo vairāk ir jādomā un jāplāno. Šeit talkā nāk iepriekšējās ekspedīcijās iegūtās zināšanas, kas ir neatsveramas. Aldis uzsver: „Pakāpeniski esmu izvēlējies pašu nepieciešamāko, improvizējot ar svarā viegliem materiāliem. Vairākas no lietām, kas tiks ņemtas līdzi gājienā pa Norvēģiju, tika pārbaudītas 60km gājienā no Murjāņiem līdz Cēsīm”.

Zemāk variet iepazīties ar lietām, kas Aldim būs līdzi, dodoties gājienā pa Norvēģiju.

gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas-3 gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas-4

  • Paštaisīts pončo tika pārbaudīts ilgstošā lietus gāzē. Tas lieliski nostrādāja, arī ilgstoši atrodoties lietū. Sliktākā gadījumā tajā arī varētu gulēt lietū un neizmirkt.
  • Reizēs, kad naktīs nelīs, tiks izmantots 3x4m paklājs apvienojumā ar pončo, kas kalpos daļēji arī kā grīda un nojumes aizdare. Konstrukciju notur trekinga nūja, ir pārbaudīts, ka konstrukcija ir stabila gadījumos, ja nojume netiek būvētā atklātā vējā.

gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas-5 gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas-6

  • Pamata ēdiens gājiena laikā – rīsi ar olīvām. Tundrā šādu ēdienu gatavot būs tehniski sarežģīti, jo tas nozīmē – katru reizi kurt uguni. Cukura vietā Aldis izvēlējies līdzi ņemt iebiezināto pienu ar cukuru, jo tā pielietojums ir daudzveidīgāks, turklāt enerģētiskā vērtība ir lielāka.  Aldis cer šo pamata ēdienkarti bagātināt ar augiem un zivīm, kas tiks iegūtas ceļa gaitā.
  • Dzeršanas pudele ar karabīni noderēs arī kā makšķerēšanas spole – ļoti parocīgi. Kā arī, attēlā redzamā smalkā drāts ir ļoti daudzpusēji izmantojama, iespējams, pat lai uztaisītu nelielu cilpu medījuma noķeršanai.
  • Lai nodrošinātos pret to, ka nāktos palikt bez vakariņām mitros laikapstākļos, līdzi tiks ņemts iekura materiāls – vate ar vazelīnu, bērzu mizas un kadiķu skaliņi. Smaržos labi!

gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas-7

  • Dodoties tik garā pārgājienā, svarīgi ir rūpēties par kājām. Pateicoties Gandra atbalstam, varēju izvēlēties piemērotākos zābakus šādiem laikapstākļiem – būtiskākais, ka tie ir ļoti ērti, stingri un ar maz šuvju vietām. No ādas gatavotie zābaki arī labi elpo un žūs pie ugunskura bez lielas deformēšanās. Protams, neatņemama pārgājiena lietu sastāvdaļa – maināmi zeķu pāri.
  • Ar tehniku Aldis aizrauties nevēlas, bet lai nostaigātu tik lielus gabalus neapdzīvotās vietās, tajā pašā laikā nepaliekot pilnīgi izolētam no ārpasaules, līdzi tiek ņemta lādierīce. Šī Brunton solārā lādierīce iegādāta Gandrā. Tā pastāvīgi būs piestiprināta pie Alda mugursomas. Katram gadījumam (ja saule nespīd) Aldim līdzi būs arī papildu telefons ar trauksmes pogu.

gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas-8 gajiens-vienatne-skersojot-norvegiju-bez-navigacijas-iericem-bez-telts-un-bez-transporta-lidzeklu-palidzibas-9

Gājienam pa Norvēģiju sekot līdzi varēsiet dabas piedzīvojumu kluba TrekHeads facebook un youtube vietnēs.

Gandrs priecājas, rodot iespēju atbalstīt Aldi Tilenu šajā ekspedīcijā, un novēl, lai Norvēģijas laikapstākļi būtu labvēlīgi gājiena pievarēšanai! 

Citas ziņas
izteiksmigums-un-funkcionalitate-lafuma-preces-brivdabas-aktivitasu-milotajiem

Izteiksmīgums un funkcionalitāte – Lafuma preces brīvdabas aktivitāšu mīļotājiem

04.08.2014
Gandra plaukti papildināti ar Lafuma piedzīvojumu sporta apģērbu un apaviem, kā arī plašu tūrisma inventāra klāstu. APĢĒRBS UN APAVI Pārvietojoties pa meža trasēm, lieti noderēs ļoti reaģētspējīgie, komfortablie un vieglie multisporta Speedtrail apavi...

Lasīt tālāk

zviedru-razotaja-fjallraven-pargajienu-preces-praktiska-klasika

Zviedru ražotāja Fjallraven pārgājienu preces – praktiska klasika

26.06.2014
Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kuru dizains stāv pāri laikam. Fjällräven sortimentā atradīsiet jakas, bikses, somas un vēl daudz dažādu lietu, lai justos lieliski, lai kurp arī dotos. Pirms vairāk...

Lasīt tālāk

northwave-velo-aksesuari-un-apgerbs-velobraucejiem

Northwave velo aksesuāri un apģērbs velobraucējiem

17.06.2014
Vasara rit pilnā sparā, tāpēc jāsteidzas to noķert, dodoties braucienos ar savu divriteni. Gandrs vēlas parūpēties, lai Jūs spētu izbaudīt katru šīs aktīvās atpūtas minūti, neuztraucoties ne par laikapstākļiem, ne komfortu, tādēļ piedāvājam itāļu zīmola...

Lasīt tālāk