1. Ziņas
  2. Eiropas Mobilitātes nedēļas 2012 pasākumi Rīgā

Eiropas Mobilitātes nedēļas 2012 pasākumi Rīgā

Publicēts: 17.09.2012

eiropas-mobilitates-nedelas-2012-pasakumi-riga

Jau vienpadsmito gadu Rīgā no 16.-22.septembrim Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai uzrunātu sabiedrību un pievērstu tās uzmanību gaisa piesārņojumam pilsētā, aicinātu pievērsties aktīvam un veselīgam dzīvesveidam, kā arī izmantot alternatīvos pārvietošanās līdzekļus. Aicinām minēt Gandra velo mīklu Miera ielas „Diena bez auto” pasākumu ietvaros 22.septembrī.

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros, kuras tēma ir „Kustība pareizajā virzienā” Rīgā tiek organizētas drošas velobraukšanas nodarbības Rīgas Motormuzejā ar iespēju nokārtot velosipēda vadītāja apliecību, bērni aicināti piedalīties velosacenībās un  skrituļošanā.

Jaunieši no Rīgas Tehnikās universitātes kopā ar Eiropas valstu studentiem analizēs velosatiksmes drošību Rīgā un citās Eiropas valstu ielās, kā arī rēķinās, spriedīs un prezentēts kā padarīt pārvietošanos pilsētā ergonomiskāku.

Savukārt Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība atklās „Bezizmešu mobilitātes centru” un jaunu uzlādes punktu. Tāpat pilsētniekiem būs iespēja doties bezmaksas ekskursijās ar elektromotorlaivu un lēngaitas pasažieru elektromobili.

Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumus Rīgā organizē Satiksmes departaments sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, privātiem uzņēmējiem, Ceļu satiksmes drošības direkciju, RP SIA „Rīgas satiksme”, veloaktīvistiem un citiem, kuriem ilgstpējīgas mobilitātes attīstība pilsētā nav vienaldzīga.

Plašāka informācija par pasākumiem:

16.septembrī

"Imulrings" 2012

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros, transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgta Imulas iela, kur no plkst. 14.00 Bieriņu apkaimes bērni aicināti piedalīties atklātās ielu sacensības, kurās mēroties spēkiem varēs velobraukšanā, skrituļslidošanā un citās aktivitātēs.

17.septembrī

BKSB kartodromā ģimeņu velosacensības

17.00 Biķernieku kompleksā sporta bāzē notiks bērnu un ģimeņu velosacensības. Aicināti visi – gan lieli, gan mazi, gan ar divriteņiem, gan trīsriteņiem.

Pieredzes apmaiņas seminārs

Mobilitātes nedēļas ietvaros 17. septembrī 14.00 Rīgas Motormuzejā notiks tikšanās ar studentiem no Latvijas un dažādām Eiropas valstīm, lai diskutētu par velosatiksmes drošību pilsētā. Eiropas valstu studenti dalīties pieredzē par pārvietošanos ar velosipēdu Rīgas un citu Eiropas valstu ielās.

18.septembris

RTU studentu biedrība BEST-Riga, Eiropas studentu un Latvenergo pētījums par ergonomisku pārvietošanos

22 Rīgas Tehniskās universitātes studenti un 22 Eiropas valstu studenti, sadarbībā ar Latvenergo, visas dienas garumā rēķinās, spriedīs un prezentēts kā padarīt pārvietošanos pilsētā ergonomiskāku.

18. – 22. septembris

Veloapmācības un velosipēda vadītāja eksāmeni Rīgas Motormuzejā

Rīgas Motormuzejā, S. Eizenšteina ielā 6 no 18.-22.septembrim tiks rīkotas bezmaksas lekcijas par ceļu satiksmes noteikumiem, kā arī iespēja nokārtot velosipēda vadītāja eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību.

Lekciju sākums plkst. 15:00, eksāmena kārtošana plkst. 16:00. Lai piedalītos lekcijā, jāpiesakās savlaicīgi pa tālruni 67025888.

19.septembrī

Tiek atklāts „Bezizmešu mobilitātes centrs” un jauns divu riteņu elektrisko transportlīdzekļu  publiskās pieejas uzlādes punkts!

Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība Dārzciema ielā 60E  plkst. 11:00 atklās „Bezizmešu mobilitātes centru”, kā mērķis ir veicināt ilgtspējīga, darbības vietā izmešus neradoša, mobilitāti paplašinoša transporta pielietojumu Latvijā. Centra darbība ietvers modeļu ekspozīciju, izmēģinājuma braucienus, semināru organizēšanu un konsultāciju sniegšanu.

Līdz ar „Bezizmešu mobilitātes centru” tiks atklāts jauns divu riteņu elektrisko transportlīdzekļu  publiskās pieejas uzlādes punktu, kas ikvienam būs brīvi pieejams un lietojams bez maksas.

Bērnu un jauniešu velosacensības Riteņvasara 2012 Uzvaras parka trasē

Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros ikviens aicināts no plkst. 17:15 piedalīties Riteņvasaras organizētajās bērnu un jauniešu riteņbraucēju un rollinga sacensībās dažādās vecuma grupās. Jauniešus izklaidēs un par balvām parūpēsies SIA „Zaļā Josta” un ezis Jostiņš! Vairāk informācijas www.ritenvasara.lv

20.septembrī

Velobrauciens „LOVELO”

RTU studentu biedrība BEST-Riga un SIA „Zaļā josta” kopā ar ezi Jostiņu aicina ikvienu interesentu piedalīties velobraucienā, lai popularizētu velosipēdu kā ikdienas pārvietošanās līdzekli.

16.30 pulcēšanās pie Raiņa pieminekļa, lai kopīgi pušķotu velosipēdus, dotos velobraucienā, mestos draiskā valsī ar savu ciskudrilli un gaisā palaistu simtiem balonu ar pozitīvām domām par ilgtspējīgu mobilitāti Latvijā un visā Eiropā.

Bērnu un jauniešu velosacensības Riteņvasara 2012 Mārupītes parkā

Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros ikviens aicināts no plkst. 17:15 piedalīties Riteņvasaras organizētajās bērnu un jauniešu riteņbraucēju un rollinga sacensībās dažādās vecuma grupās. Vairāk informācijas www.ritenvasara.lv

21.septembrī

Alternatīvo transportlīdzekļu maršruti gan pa Pilsētas kanālu, gan Vecpilsētu

SIA „Kanāla Motorlaivu kompānija” no plkst.11:00 – 16.00 ar elektrisko motorlaivu piedāvā bezmaksas ekskursiju pa Pilsētas kanālu maršrutā - Kronvalda parks (Rīgas Brīvostas pārvalde,  Kalpaka bulv. 12) – Bastejkalns – Kronvalda parks.

SIA „Impresso” no plkst.11:00 – 16.00 interesentiem piedāvās bezmaksas ekskursijas ar lēngaitas elektromobili maršrutā no Bastejkalna (Brīvības pieminekļa laukums) līdz Līvu laukumam maršrutā - Bastejkalns – Smilšu ielu – Mazā Smilšu iela – Zirgu iela – Šķūņu iela (gar Doma laukumu) – Amatu iela –  Līvu laukums – Meistaru iela – Basteja bulvāris (Brīvības piemineklis).

Atvērto durvju diena Eiropas Savienības mājā, elektromobiļa un elektrovelosipēda apskate un diskusija profesionāļiem "Mobilitāte un zaļās tehnoloģijas".

Pie Eiropas Savienības mājas Aspazijas bulvārī 28 plkst.14:30, ikvienam interesentam iespēja apskatīt elektroautomobili un elektrovelosipēdu!

Savukārt plkst.15:00 Eiropas Savienības mājā klātienē kā arī tiešraidē www.esmaja.lvvērojama ekspertu diskusija par tēmu „Ilgtspējīga mobilitāte Latvijā”.

22.septembris

Diena bez auto „Pilsētā bez sava automobiļa”

SIA „Rīgas satiksme” aktivitātes sabiedriskā transporta popularizēšanai autovadītāju vidū.

Velonovietnes Tava velosipēda drošībai

Rīgas domes Satiksmes departaments Rīgas ielās uzstāda velonovietnes drošai 184 velosipēdu glabāšanai.

Droša velobraukšanas skola

Ikvienam interesentam no plkst. 11:00 – 16.00 pie Brīvības pieminekļa iespēja izmēģināt veloprasmes velošķēršļu joslā. Speciālisti no „Droša braukšanas skola” stāstīs par drošu pārvietošanas ar velosipēdu pilsētā. Piedalīties aicināts ikviens – gan ar, gan bez personīgā velosipēda.

Miers pilsētā – Miera ielas republikā

Dienā bez auto, Miera iela posmā no Brīvības ielas līdz Tallinas ielai pilnībā tiks atvēlēta gājējiem, velobraucējiem un tramvaja satiksmei.

Miers Miera ielas republikā iedvesmos pilsētniekus ar eko tirdziņu, garāko skeita dēļu paraugdemonstrējumiem, veloskaistināšanas akciju, sērfošanas iespēju meklējumiem pilsētas centrā, veloreģistrēšanu un velosipēdu darbnīcu sadarbībā ar CSDD, kā arī ar iespēju izteikt savu viedokli par nepieciešamajiem infrastruktūras uzlabojumiem pilsētā.

Gandra velo mīkla Miera ielas republikā

Gandra Miera ielā ikvienu klātesošo, kas ieriadīsies ar velosipēdu aicinās risināt velo mīklu! Velo mīklas dalībnieku mērķis būs iepazīt Miera ielu un tai piegulošās, vēl neatklātās teritorijas ar velosipēdu. Velo mīklas risināšanas laiks būs jautri pavadīts ar ģimeni, bērniem vai draugiem.

Alternatīvais Mežaparks – Mežaparka ielu svētki

No plkst. 11:00 – 16:00 transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgta Stokholmas iela posmā no Kokneses prospekta līdz Stendera ielai. Mežaparka ielu svētkos ikviens aicināts izbaudīt Mežaparka šarmu bez auto, kad ielas ir pilnībā pieejamas gājējiem.

Mežaparka ielu svētku laikā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties veloparādē, kurā tiks vērtēti interesantākie braucamrīki, ekstravagantākais braucējs un košākā komanda. Tāpat notiks velosipēdu ātrbraukšanas un lēnbraukšanas mači, florbola un strītbola spēles, kā arī orientēšanās pasākums Mežaparkā un ielu slēpošanas mači. Ikviens interesents varēs baudīt koncertu uz brīvās skatuves un mākslu uz Stokholmas ielas.

Citas ziņas
praktiska-klasika-tas-ir-fjallraven-pargajienu-preces

Praktiska klasika – tās ir Fjallraven pārgājienu preces

24.08.2012
Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kas veidotas, vadoties pēc jaunākajām modes tendencēm. Jakas, bikses, somas un vēl daudz dažādu lietu, lai Tu justos lieliski, lai kurp arī dotos. Pirms...

Lasīt tālāk

augstas-kvalitates-francu-razotaja-julbo-saulesbrilles-udenssportam-alpinismam-velosportam-skriesanai-vai-ikdienai

Augstas kvalitātes franču ražotāja Julbo saulesbrilles – ūdenssportam, alpīnismam, velosportam, skriešanai vai ikdienai

01.08.2012
Julbo ir kvalitatīvas saulesbrilles ūdenssportam, alpīnismam, velosportam un skriešanai, kā arī ikdienai. Gandrā nopērkamas gan pieaugušo, gan bērnu brilles, ar iespēju pielāgot brilles arī tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešamas optiskās...

Lasīt tālāk

kvalitativas-augstas-klases-velo-lietas-kas-padaris-brauksanu-ipasi-komfortablu-un-patikamu-disku-bremzes-sedekli-un-riepas

Kvalitatīvas, augstas klases velo lietas, kas padarīs braukšanu īpaši komfortablu un patīkamu: disku bremzes, sēdekļi un riepas

29.06.2012
Bremzē bez bēdu ar Hygia disku bremzēm, izvēlies ērtu sēdekli par ļoti pieejamu cenu no itāļu zīmola Selle Monte Grappa klāsta, un, protams, augstākā braukšanas klase ar Continental riepām. Hygia disku bremzes Tagad Gandrā plašs Hygia...

Lasīt tālāk