1. Ziņas
  2. Dodies jūnijā 2 dienu pārgājienā gar Daugavu Latgalē un iegūsti lielisku Light My Fire tūristu trauku komplektu

Dodies jūnijā 2 dienu pārgājienā gar Daugavu Latgalē un iegūsti lielisku Light My Fire tūristu trauku komplektu

Publicēts: 11.06.2012

dodies-junija-2-dienu-pargajiena-gar-daugavu-latgale-un-iegusti-lielisku-light-my-fire-turistu-trauku-komplektu-2

Piemērots laiks ceļošanai ir vasara - laukā sačukstas putni, rosīgi darbojas kukaiņi, tērpušies zaļganos tērpos, vējā šūpojas koki, rasas pilieni rotā zāli. Tā vien gribas paņemt mugursomu plecos un doties dabā!

Maršruts- Līvāni- Līvānu stikla muzejs- Latgales mākslas un amatniecības centrs- Pārceltuve pie Līvāniem pār Daugavu- Dignājas baznīca- Dignāja pilskalns- Dunavas pārceltuve- Dimantu ezers- Jersika. Maršruta aptuvenais kopējais garums ir 27 km, iesakām to veikt divās dienās, ar nakšņošanu pa vidu aptuveni aiz Dignājas pilskalna Daugavas krastā.

Maršruta ģeogrāfiskā karte.

Atsūti mums bildi, kur esi redzams pie zīmes „Dignājas pilskalns” un piedalies izlozē, kur starp visu iesūtīto bilžu īpašniekiem viens tiks pie lieliskā Light My Fire tūristu trauku komplekta, kas parocīgi iederēsies tavā mugursomā, piknika grozā vai laivā. Bildes gaidīsim līdz 30.jūnijam.

:image-16286:

Mūsdienu Līvānu pirmsākumi saistās ar 1533. gadu, kad zemes īpašnieks Jurgens Līvens izveidoja muižu, ko nosauca par Līvenhofu. Tā Līvāni ieguva savu tagadējo nosaukumu.

Latgales mākslas un amatniecības centrs atrodas vietā, kur dzima Līvāni. Te vecās muižas klētī ir iespēja apskatīt pastāvīgo ekspozīciju „Amatnieki Latgalē”, garāko jostu Latvijā, amatu demonstrāciju audēju, keramikas un stikla radošajās darbnīcās ar iespēju līdzdarboties, kā arī amatnieku un mākslinieku izstādes izstāžu zālē.

Dignājas luterāņu baznīca tika iesvētīta 1811.gada 8.decembrī, kura pastāv vēl šodien, 1858.gada jūlijā to pēc pārbūves iesvētīja vēlreiz. Pirmā Pasaules karā svētnīca tiek izpostīta. Vietējie iedzīvotāji zina nostāstu, ka 1911.gadā vēl bijusi dzīva mazā koka baznīciņa ar salmu jumtu, bet cēluši jau jaunu. Celtniecības darbus vadījis meistars no Sāmu salas. Viņiem bijis arī palīgs – svešzemnieks Kažs Vidnēris. Meistara dēls ieskatījies latviešu meitenē Ilzē, un kādā tumšā rudens naktī jaunieši nozuda, pazudusi bija arī laiva no Daugavas krasta. Kad baznīcas celtne bija pabeigta, meistari posās atceļam uz mājām. Tomēr muižkungs negribēja viņus laist, jo esot pazaudējis vienu dzimtcilvēku – Ilzi. Viņas vietā labprātīgi palika meistara palīgs Kažs Vildnēris. Dignājā viņš daudz ko šejieniešiem iemācīja: gatavot neparastus ēdienus un klāt godu galdus.

Dignājas pilskalns paceļas 500 m no Daugavas kreisā krasta. Pretējā upes krastā atrodas Jersikas pilskalns. Vecie ļaudis stāsta, ka otrpus Daugavai esošo Jersikas pilskalnu un Dignājas pilskalnu saista apakšzemes ala.

Jersikas pils bija izcils un drošs Daugavas ceļu sargs, kura nozīmi vēl palielināja pretējā Daugavas krastā esošā Dignājas pils. No Jersikas pils varēja Daugavas ceļu ļoti tālu novērot. Pie Jersikas pils bija Visvalža sabiedroto lietuviešu parastā pārcelšanās vieta pār Daugavu, viņiem dodoties karagājienos un no tiem atgriežoties. Visvaldis Jersikā valdīja līdz 1209. gadam, kad vācu krustneši Jersiku ieņēma un nopostīja. Slavenās Jersikas pils vieta ir 18 m augstā Daugavas krastā. Iespējams, ka ziemeļu pusē bija arī pilsētas vārti, par kuriem stāsta Indriķa hronika.

Vairāk apskates objektu šeit.

Laiks atpūsties saules siltajos apskāvienos!

Citas ziņas
vaude-kalnu-turisma-jaunas-sezonas-inventars-augsta-kvalitate-maksimala-izturiba

VAUDE kalnu tūrisma jaunās sezonas inventārs – augsta kvalitāte, maksimāla izturība

06.06.2012
 VAUDE nāk ar jaunajiem un aktuālajiem šīs sezonas produktiem – augstas kvalitātes un nenovērtējamas izturības guļammaisi, mugursomas, matrači, teltis un citas preces tūrismam. Vaude ir ne tikai augstas kvalitātes un profesionalitātes...

Lasīt tālāk

maija-bez-velosipeda-neiztikt

Maijā bez velosipēda neiztikt!

03.05.2012
Maijs, pirmās siltās dienas, kad pavasaris ir šeit lai paliktu. Zied Ievas, kūko dzeguzes, augi plaukst un zied, viegls vējiņš plivina matus un vilina doties dabā. Lieliski piemērota vieta, kurp doties pavasarī, ir Skrīveru puse- daba...

Lasīt tālāk

marts-bus-krasains-un-spozs-jauna-tobby-apavu-auklu-biksturu-un-jostu-kolekcija-ir-klat

Marts būs krāsains un spožs - jaunā TOBBY apavu auklu, bikšturu un jostu kolekcija ir klāt!

13.03.2012
Neaizmirsti - trakajiem pieder pasaule, piešķir savai ikdienai spilgtu akcentu! TOBBY apavu auklas, bikšturi un jostas ir ne vien praktiski un noderīgi, bet arī apžilbina ar dzīvesprieku, kas izpaužas košajā krāsu izvēlē. Bieži...

Lasīt tālāk