1. Ziņas
  2. Maijā bez velosipēda neiztikt!

Maijā bez velosipēda neiztikt!

Publicēts: 03.05.2012

maija-bez-velosipeda-neiztikt

Maijs, pirmās siltās dienas, kad pavasaris ir šeit lai paliktu. Zied Ievas, kūko dzeguzes, augi plaukst un zied, viegls vējiņš plivina matus un vilina doties dabā.

Lieliski piemērota vieta, kurp doties pavasarī, ir Skrīveru puse- daba pati piedāvā skaistas ainavas un lieliskus apstākļus, lai baudītu tos kopā ar ģimeni, braucot ar velosipēdu.

Maršruts: Skrīveri- Skrīveru saldumu darbnīca- Skrīveru saldējums- Laivu piestātne pie Daugavas (Klidziņa)- Aizkraukles pilskalns- Susuru mikroliegums- Aizkraukles luterāņu baznīca- Aizkraukles pilsdrupas- Pļaviņu HES- Kalnu ziedu svētozols-Aizkraukles stacija. Maršruta aptuvens garums ir 20 km. Lielisks laiks, lai iegrieztos Skrīveru dendroloģiskajā parkā, bet braucot ar riteņiem jābūt uzmanīgiem, jo jābrauc gar Daugavpils ātrgaitas šoseju.

Vairāk apskates objekti šeit- http://www.aizkraukle.lv/tourism/tourism/

Atsūti mums bildi, kur esi redzams pie Skrīveru Stacijas, un piedalies izlozē, kur starp visu iesūtīto bilžu īpašniekiem viens tiks pie ērtas, drošas un parocīgas Polisport velo ķiveres. Bildes gaidīsim līdz 31.maijam.

Skrīveru apkaimē dzīvo reti dzīvnieki susuri. To aizsardzībai Daugavas senlejas Ašķeres gravā 1979. g. izveidots mikroliegums.

maija-bez-velosipeda-neiztikt-2

Daži no apskates objektiem atrodas Daugavas ielejas dabas parkā, tāpēc ievērojiet dabas parka noteikumus.

Ceļo dabai draudzīgi!

Izturies saudzīgi pret augiem un dzīvniekiem. Ievieto atkritumus tikai tiem paredzētās vietās vai labāk paņem līdzi, lai ar prieku varētu atgriezties citreiz.

Sīkāk šeit: http://www.daba.gov.lv/upload/File/Publikacijas/BUK_Zala-celosana.pdf

Vai dzeguzes dziesma tevi nevilina  doties laukā?

Citas ziņas

Gandra Torņa vasaras sezonas atklāšana!

09.05.2012
image-15632: Laiks kļūst aizvien siltāks, skudras un cilvēki radoši darbojas. Arī Gandra tornis ir saposies vasarai! Šogad tornis apmeklētājus sagaidīja ar dažādiem jauniem maršrutiem un darbu sāka 1.maijā. Sezonas atklāšana...

Lasīt tālāk

Dāvana visiem, kas uz riteņiem!

28.04.2012
image-15526: Rīgas pilsētā notiekošās velonedēļas ietvaros Gandram ir īpaša dāvana sev un visiem aktīvajiem velobraucējiem, kā arī mammām un tētiem ar bērnu ratiņiem! Ja tev ceļā ir plīsusi riepa, jāpieregulē bremzes, jāpieskrūvē pedālis...

Lasīt tālāk

Bilžu vakars "Gads pēc Arābu pavasara"

27.04.2012
image-15515: Tikšanās ar Gandra velo komandas braucēju Krišjāni Jansonu-Ratiniku, tautās zināmu kā @Velomenu, 2.maijā, plkst. 18.30.,  Kaņepes Kultūras centra telpās, Skolas ielā 15. Krišjānis jau 7 gadus aktīvi brauc ar velosipēdu...

Lasīt tālāk