1. Ziņas
  2. Augstā otrā vieta MIX klasē Gandrs piedzīvojumu komandai X-Race sezonas kopvērtējumā

Augstā otrā vieta MIX klasē Gandrs piedzīvojumu komandai X-Race sezonas kopvērtējumā

Publicēts: 25.09.2012

augsta-otra-vieta-x-race-sezonas-kopvertejuma-gandrs-mix-piedzivojumu-komandai

Piedzīvojumu komanda „Gandrs” X-Race sezonu slēdz, kāpjot uz goda pjedestāla – godam izcīnīta augstā otrā vieta, uzvarot trijos no pieciem X-Race posmiem 2012.gada sezonā. Spēks, izturība un nenovērtējams komandas gars lai vienmēr kopā ar „Gandrs” komandu!

Domās un sajūtās gan par pēdējo posmu, gan par visu X-Race seriāla sezonu kopumā dalās "Gandrs" komandas dalībniece Dace Linde:

Kopš kalnu ultramaratona pagājušas 3 nedēļas, tāpēc ar nelielām bažām gaidīju, ko organisms teiks par izklaidēm pēdējā šī gada xRace posmā Līgatnē. Pirms starta kā parasti – noskaņojums možs un sparīgs.

augsta-otra-vieta-x-race-sezonas-kopvertejuma-gandrs-mix-piedzivojumu-komandai-2

Pirmais uzdevums ir mazais kāju posmiņš, kur jādalās – katram 2 punkti jāpaņem. Tas ātri tiek pieveikts, nākamais – velo posms, kur jau mazliet jāsaplāno, kurus punktus ņemt. Varbūt ķermenis jau ir startējis, bet prāts vēl kaut kā nē. Mazliet saputrojamies, līdz izdodas piešauties kartei un distances aprakstam. Pēc tam jau aiziet raitāk. Seko kāju un velo posmi, kas dinamiski nomaina viens otru. Redzam, ka mūsu šīs sezonas nopietnākie konkurenti – SEBi visu laiku ir kaut kur blakus par spīti veloķibelēm, kas viņus piemeklē. Šoreiz mums neatslābt liek vēl divas mix komandas – 4 slapji krekli un Brīvie ūdeņi. Distancē esot saprotu, ka man fiziski ir grūti gan uzmīt ar velo pietiekami ātri, lai neatpaliktu no puišiem, gan paskriet.

Abas vainas tiek risinātas – ar velo tieku pastumta, kāju posmos iekrampējos Jāņa B. somas lencē un tieku pavilkta. Tomēr apkārt spietojošie konkurenti ar savu možumu liek visu laiku bažīties, vai izdosies iekļūt mix komandu trijniekā.

augsta-otra-vieta-x-race-sezonas-kopvertejuma-gandrs-mix-piedzivojumu-komandai-3

augsta-otra-vieta-x-race-sezonas-kopvertejuma-gandrs-mix-piedzivojumu-komandai-4

Laivu posmā izdodas nedaudz pietuvoties Slapjajiem krekliem un pēc tam sekojošo velo posmu sanāk pabeigt reizē ar viņiem. SEBi un Brīvie ūdeņi šajā veloposmā ir pazuduši no mūsu redzeslauka. Tātad šobrīd galvenā cīņa būs ar krekliem. Skaidri zinām, ka viņi ir stipri gan fiziski, gan arī viņiem komandā ir labs orientierists.

Kāju posmā ieskrienam pirmie, jo esam jau iepriekš laivu posmā sarēķinājuši, cik punktus pēdējā posmā jāņem. Krekli paliek plānojot. Pie otrā kontrolpunkta šajā kāju posmā viņus satiekam, bet viņu ātrums ir labāks un sanāk viņus palaist vaļā. Pie pirmspēdējā kontrolpunkta redzam, ka viņi nāk jau atpakaļ, tātad viņi mums ir vismaz 5 min priekšā.

Uz ātrumu mēs viņu nenoķersim, tātad varam mēģināt pacīnīties tikai ar stratēģiju. Krekli izvēlējušies skriet uz pēdējo punktu pa mežu, mūsu izvēle krīt par labu lielajam ceļam, kur tikai pārsimts metri jāieskrien mežā pēc vajadzīgā kontrolpunkta. Toties viss lielais gabals līdz finišam ir lēzens ripojiens uz leju. Veiksmīgi paņemam pēdējo punktu un skrienam. Jānim S. kājā iemetas krampis, tomēr tas tiek padzīts un – skrienam tālāk. Pie 100tā kontrolpunkta konkurentus neredzam. Tātad – vai nu viņi jau ir finišējuši, vai vēl cīnās pa mežu. Ieskrienam finišā, nododam identus un tikai tad ieraugam finišējam mūsu konkurentus.

augsta-otra-vieta-x-race-sezonas-kopvertejuma-gandrs-mix-piedzivojumu-komandai-5

augsta-otra-vieta-x-race-sezonas-kopvertejuma-gandrs-mix-piedzivojumu-komandai-6

Tātad – esam pirmie?! Rezultātus var pamainīt tikai kādas soda minūtes (skarbā mācība no Siguldas posma nav aizmirsusies), tāpēc līdz pat to izlikšanai ir mazliet bailes sākt svinēt posma uzvaru.

Tikai vairākas stundas vēlāk tiekam pie oficiālajiem rezultātiem – jā, slikto pārsteigumu nav! 5.posma uzvara ir mūsējā.

Diemžēl saviem šīs sezonas lielākajiem sāncenšiem SEBam vinnējam tikai 15 minūtes, kas mums kopvērtējuma pozīciju nemaina – tur paliekam otrie.

Pārcilājot prātā visus 5 xRace posmus, varētu tos raksturot šādi:

Jūrmala – iesildīšanās posms, aprodam viens ar otru, mēģinām saprast savu un komandas fizisko gatavību un sataisām palielas kļūdas, kas tomēr atļāva ieņemt trešo vietu mix grupā, tomēr kopvērtējumam deva ne to labāko punktu skaitu.

Valka – visgarākais posms, kas tomēr pagāja diezgan ātri un beidzās ar negaidītu uzvaru. Tīrajā laikā bijām otrie, bet vinnējām uz igauņu komandas neuzmanību un nopelnīto sodu.

augsta-otra-vieta-x-race-sezonas-kopvertejuma-gandrs-mix-piedzivojumu-komandai-7

Sigulda – sāpīgākais zaudējums – palikt aiz pjedestāla neuzmanības dēļ, nepacenšoties sarēķināt starta uzdevumu un pieļaujot kļūdu kāju posmā (paņemot par daudz punktus). Bez šīm kļūdām būtu skaista uzvara.

Rīga – visskaistākā šīs sezonas uzvara finiša spurtā (tajā brīdī vēl nezinājām, ka konkurentiem būs soda minūtes)

Līgatne – īss posms un mazliet neticama uzvara, noskrienot konkurentus pēdējā KP laikā.

Patiess prieks, ka esam izcīnījuši otro vietu mix grupas kopvērtējumā un laikam galvenais (sanāks jau n-to reizi atkārtoties) ir un paliek laba komanda, laba sadarbība. Tomēr vienmēr jāatceras – uz mača stundām mēs nepiederam sev, bet komandai. Pirms tam jādara viss nepieciešamais gan savai fiziskajai, gan garīgajai formai, gan savam velo , lai nekas nenoietu greizi. (Tāpat jau vienmēr kaut kas aiziet šķērsām, tāpēc profilakse ir obligāta!).

Tā kā izdevies uzvarēt trijos no pieciem posmiem, tad varētu teikt, ka xRace 2012.gada sezona izdevusies lieliska. Arī skarbā mācība no Siguldas posma bija nepieciešama – nedrīkst ne mirkli aizmirst modrību un jācīnās ir katrā posmā par katru minūti. Un – jādomā!!!

Šajā sezonā vēl jāpacīnās Magnēta rogainingā, BARā, Siguldas kalnu maratonā, tad jāsagaida sniegs un jānopūš putekļi distancenēm. Tāpat jau organisms prasīs savu devu laimes hormona, ko tādi kā mēs var iegūt skrienot, brienot, braucot, slēpojot. Vārdu sakot – lai dzīvo kustība!

Citas ziņas
praktiska-klasika-tas-ir-fjallraven-pargajienu-preces

Praktiska klasika – tās ir Fjallraven pārgājienu preces

24.08.2012
Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kas veidotas, vadoties pēc jaunākajām modes tendencēm. Jakas, bikses, somas un vēl daudz dažādu lietu, lai Tu justos lieliski, lai kurp arī dotos. Pirms...

Lasīt tālāk

augstas-kvalitates-francu-razotaja-julbo-saulesbrilles-udenssportam-alpinismam-velosportam-skriesanai-vai-ikdienai

Augstas kvalitātes franču ražotāja Julbo saulesbrilles – ūdenssportam, alpīnismam, velosportam, skriešanai vai ikdienai

01.08.2012
Julbo ir kvalitatīvas saulesbrilles ūdenssportam, alpīnismam, velosportam un skriešanai, kā arī ikdienai. Gandrā nopērkamas gan pieaugušo, gan bērnu brilles, ar iespēju pielāgot brilles arī tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešamas optiskās...

Lasīt tālāk

kvalitativas-augstas-klases-velo-lietas-kas-padaris-brauksanu-ipasi-komfortablu-un-patikamu-disku-bremzes-sedekli-un-riepas

Kvalitatīvas, augstas klases velo lietas, kas padarīs braukšanu īpaši komfortablu un patīkamu: disku bremzes, sēdekļi un riepas

29.06.2012
Bremzē bez bēdu ar Hygia disku bremzēm, izvēlies ērtu sēdekli par ļoti pieejamu cenu no itāļu zīmola Selle Monte Grappa klāsta, un, protams, augstākā braukšanas klase ar Continental riepām. Hygia disku bremzes Tagad Gandrā plašs Hygia...

Lasīt tālāk