1. Ziņas
  2. Aizvadīta Gandra dabas skola, kas jau piekto reizi pulcēja āra dzīves un aktīvās atpūtas cienītājus

Aizvadīta Gandra dabas skola, kas jau piekto reizi pulcēja āra dzīves un aktīvās atpūtas cienītājus

Publicēts: 15.09.2014

aizvadita-gandra-dabas-skola-kas-jau-piekto-reizi-pulceja-ara-dzives-un-aktivas-atputas-cienitajus-5

Nedēļas nogalē aizvadīta Gandra dabas skola ’14, kas jau piekto gadu pulcēja āra dzīves mīļotājus un aktīvās atpūtas cienītājus uz vienas dienas meistarklašu ciklu tepat Rīgas sirds zaļajā stūrī – Hartmaņa muižas teritorijā, Kalnciema ielā 28.

Šeit aplūkojama pasākuma laikā tapusī bilžu galerija.

Meistarklašu dalībniekiem bija iespēja iegūt gan teorētiskās, gan praktiskās iemaņas zinošu ekspertu pavadībā šādos novirzienos:

Velo sports - velosipēda un ekipējuma iegāde, treniņi, atpūta, uzturs, velosipēda apkopes pamatprincipi, braukšanas tehnika, praktiskas braukšanas prasmes sarežģītā apvidū, ātrumu pārslēgšana, bremzēšana.

aizvadita-gandra-dabas-skola-kas-jau-piekto-reizi-pulceja-ara-dzives-un-aktivas-atputas-cienitajus

Sporta uzturs un fiziskā sagatavotība -izpratne par to, kāds uzturs ir nepieciešams. Kā pareizi un sabalansēti ēst. Paša gatavots enerģētiskais uzturs. Kā uzlabot un nostiprināt veselību. Kā palielināt organisma imunitāti. Kā palielināt garīgās un fiziskās darbaspējas.

Pārgājieni un dzīvošana dabā- kā pareizi sagatavoties pārgājieniem. Kā izvēlēties piemērotu ekipējumu un apģērbu. Navigācija dabā. Kā iekārtot piemērotu apmetnes vietu un ērti pagatavot maltīti. Kā rīkoties, sastopoties ar meža zvēriem. Flora - ēdamie, medicīnā izmantojamie un indīgie augi.

Laivošana - laivošanas upes un maršruti. Sagatavošanās laivošanai. Drošība uz ūdens. Praktiskas nodarbības un laivošanas iemaņas praktizēsim Daugavā.

aizvadita-gandra-dabas-skola-kas-jau-piekto-reizi-pulceja-ara-dzives-un-aktivas-atputas-cienitajus-2

Klinšu kāpšana- pareizs kāpšanas sporta ekipējums. Treniņi, atpūta, uzturs. Treniņu cikliskums un tā nozīme ikdienas dzīvē. Kāpšanas sports kā fitness. Kāpšanas sienu veidi un tās uzstādīšana mājas apstākļos. Kāpšanas tehnikas pilnveide. Spēka un izturības treniņu elementi.

Šogad katru Dabas skolas apmeklētāju iepriecināja  kāds no žurnāla National Geographic Latvija izdevumiem. Tāpat arī ikvienam Dabas skolas viesim bija iespēja pakutināt nervu galus, vērojot slackline paraugdemonstrējumus 12m augstumā.

Sveicam Gandra dabas skolas ietvaros notikušo foto medību „Atklāj Āgenskalna slēptās pērles” uzvarētāju komandu „ZuuM”, kas balvā iegūst košos Petzl pieres lukturīšus Tikkina 91!

aizvadita-gandra-dabas-skola-kas-jau-piekto-reizi-pulceja-ara-dzives-un-aktivas-atputas-cienitajus-3

Gandra dabas skolu veidojām kopā ar draugiem un sadarbības partneriem: Žurnāls National Geographic LatvijaPiedzīvojumu organizācija LūzumpunktsAVE kurjersBērnu un jauniešu centrs "Daugmale"VelomensMaija Tīruma.

Uz tikšanos jau pēc gada Gandra dabas skolā ’15!

 

Citas ziņas
izvelieties-piemerotus-dublusargus-un-parvietojieties-ar-velosipedu-erti-gada-mitraja-laika

Izvēlieties piemērotus dubļusargus un pārvietojieties ar velosipēdu ērti gada mitrajā laikā

30.09.2014
Velosipēdu dubļusargi ir svarīgs velo piederums mitrā laikā. Pārsvarā tie tiek veidoti no plastikāta. Dubļusargus var iedalīt divās kategorijās: ātri uzstādāmi / noņemami - galvenokārt kalnu velosipēdiem un paredzēti, lai samazinātu iespēju sasmērēt apģērbu...

Lasīt tālāk

izteiksmigums-un-funkcionalitate-lafuma-preces-brivdabas-aktivitasu-milotajiem

Izteiksmīgums un funkcionalitāte – Lafuma preces brīvdabas aktivitāšu mīļotājiem

04.08.2014
Gandra plaukti papildināti ar Lafuma piedzīvojumu sporta apģērbu un apaviem, kā arī plašu tūrisma inventāra klāstu. APĢĒRBS UN APAVI Pārvietojoties pa meža trasēm, lieti noderēs ļoti reaģētspējīgie, komfortablie un vieglie multisporta Speedtrail apavi...

Lasīt tālāk

padomi-ka-izveleties-piemerotus-apavus-pargajieniem-trekingam-klinsu-kapsanai-un-alpinismam

Padomi – kā izvēlēties piemērotus apavus pārgājieniem, trekingam, klinšu kāpšanai un alpīnismam

08.07.2014
Kādi apavi atbilst jūsu iecerēm? Pērkot apavus, visbiežāk uzdotais pircēju jautājums ir: ‘’Kuri ir man piemērotākie zābaki?’’ Šis nav viennozīmīgs jautājums, jo to ietekmē daudzi dažādi faktori. Kādam mērķim jūs apavus izvēlaties? Ir ražotāji, kas...

Lasīt tālāk