1. Ziņas
  2. Mammadaba Dēka orientēšanās sacensības aizrauj skolēnus no visas Latvijas

Mammadaba Dēka orientēšanās sacensības aizrauj skolēnus no visas Latvijas

Publicēts: 26.10.2012

Mammadaba Dēka notiek četros orientēšanās poligonos – tūrisma un atpūtas centrā „Ezernieki”, Tērvetes dabas parkā, tūrisma un atpūtas centrā „Spāre” un Vijciema čiekurkaltē. Sacensības rudenī noritēja no 3. septembra līdz 26. oktobrim, bet pavasarī atsāksies no 2. aprīļa un ilgs līdz pat 24. maijam. 

mammadaba-deka-orientesanas-sacensibas-aizrauj-skolenus-no-visas-latvijas

Apsveicam skolas ar augstajiem rezultātiem!

Visātrāko individuālo rezultātu Mammadaba dēka rudenī uzstādīja Grundzāles pamatskolas 8. klases skolnieki Matīss Slikšjānis un Roberts Aubēns. Viņi startēja Vijciema čiekurkaltes poligonā, kur distancē pavadīja 17 minūtes un atbildēja uz visiem 8 jautājumiem pareizi. Skolēni stāsta: „Interesantākais bija tas, ka tika piedāvātas četras distances un nebija iespējams sekot kādam pieredzējušam orientieristam. Bija arī jāuzmanās, lai neieskrietu citas distances kontrolpunktā un nesāktu atbildēt uz citas distances jautājumiem.”

Visātrākā klase „Ezerniekos” bija Bērzu sākumskolas 5. a klase ar sešu ātrāko laiku kopsummu - 3 stundas un 8 minūtes, un Lubānas vidusskolas 12. a klase - 2 stundas un 24 minūtes. Savukārt, visātrākā skola bija Lubānas vidusskola- 2 stundas un 57 minūtes. „Spārē” visātrāk noskrēja Lutriņu pamatskolas 8. klases skolnieki - 7 stundas un 13 minūtes. Toties visātrākā bija Ēdoles pamatskola - 6 stundas. Tērvetes dabas parkā lielisku laiku uzrādīja Ropažu vidusskola un šīs skolas 5.b klase -  2 stundas un 38 minūtes.

Vijciema čiekurkaltē labāko laiku uzstādīja Grundzāles pamatskolas 7.klase - 2 stundas un 51 minūti. Kā arī skolu kopvērtējumā šī skola uzstādīja labāko laiku pat visu četru poligonu konkurencē-  2 stundas 19 minūtes.

mammadaba-deka-orientesanas-sacensibas-aizrauj-skolenus-no-visas-latvijas-2

Gunārs Ikaunieks, Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvis ir pārliecināts, ka mērķis – piesaistīt aktīvai atpūtai dabā jauniešus ir sasniegts: „Sacensības ir izdevušās. Dalībniekiem Ezerniekos bija jāmēro nedaudz vairāk kā divi kilometri, sameklējot septiņus kontrolpunktus. Pēc ievadinstruktāžas mežā labi orientējās arī iesācēji.”

Kopā ar Mammadaba priecājamies par skolēnu sasniegumiem, un labāko rezultātu sasniegušie skolnieki saņems veicināšanas balvas no Gandra: dāvanu kartes 20 Ls vērtībā sporta inventāra iegādei vēl labākiem sasniegumiem.

„Mammadaba dēka” sacensību gala rezultātu paziņošana notiks 2013. gada 29. maijā. Katra poligona labākās klases  5. - 9. un 10. - 12. klašu grupās saņems pārsteiguma balvas no AS „Latvijas valsts meži” un aktīvas atpūtas veikaliem „Gandrs”. Katra poligona labākā skola saņems orientēšanās poligonu ar inventāru skolas apkārtnē! Vairāk informācijas: www.mammadaba.lv/deka.

Citas ziņas

7 dienās apkārt Latvijai ar velo, kopā veicot 1500 km

23.11.2012
image-19334: Latvijas svētku nedēļā no 11. novembra līdz 18. novembrim viņi - četri velo braucēji – Krišjānis Jansons-Ratiniks (Velomens), Kaspars Škinčs, Daina Pastare un Kārlis Plakans - pasniedza Latvijai lielisku dzimšanas...

Lasīt tālāk

Kvalitatīvo zīmolu Millet, Lafuma un Vaude bahilas būs tavs uzticams sabiedrotais, dodoties dabā

19.10.2012
Bahilas ir kāju aizsargi, kas nodrošina aizsardzību no dubļu, sniega un mitruma iekļūšanas zābakos, kā arī pasargā bikšu galus no samirkšanas. Bahilas paredzētas lietošanai visos laika apstākļos visām sezonām.  Bahilas...

Lasīt tālāk

Bike Adventure Raid 2012 sacensības noslēgušās ar Gandra komandas uzvaru

18.10.2012
image-18894: Milzīgs gandarījums, pacilājums un pozitīvas emocijas – Bike Advenutre Raid 24h garās sacensības, kas norisinājās 13.un 14.oktobrī Pierīgā, noslēgušās ar Gandra komandas uzvaru! Par piedzīvoto trasē stāsta komandas kapteinis...

Lasīt tālāk