1. Ziņas
  2. Kā Gandra piedzīvojumu komanda mamutus noskrēja un no meža pirmie izkļuva

Kā Gandra piedzīvojumu komanda mamutus noskrēja un no meža pirmie izkļuva

Publicēts: 08.03.2012

Mamutu medību uzstādījums bija visai vienkāršs - seši lieli punkti, izsēti ap Ogres centru, ar diviem uzdevumiem katrā un vēl seši mazāki, kas dod norādes vieglākai uzdevumu izpildei. Gandra piedzīvojumu komanda ar visiem šķēršļiem tika galā godam un no Mamutu medībām atgriezās ar galveno trofeju kā PIRMIE!

Par piedzīvojumiem Mamutu medībās 2012 stāsta Gandra piedzīvojumu komandas kapteinis Uldis Žīmants:

Izlozes rezultātā pirmais apmeklējamais punkts bija uz Ogres salas, kas likās veiksmīgs rezultāts.

Ūdens norādi (mazo kontrolpunktu) gan skrienot palaidām garām, tādēļ Jānim bija jālien visos trīs āliņģos, kamēr atradās iegremdētā pudele, bet kērlingā visi vai nu par vārgu, vai par daudz putru saēdušies bija (pie reizes salauzām slotai kātu).

ka-gandra-piedzivojumu-komanda-mamutus-noskreja-un-no-meza-pirmie-izkluva

Tālāk pulksteņa rādītāja virzienā uz Zilajos kalnos esošo Gaiss 1, kur mūs sagaidīja ilga dīkstāve. Pēc pusstundas tikām pie virvēm un operatīvi ‘izskrējām cauri’ abiem uzdevumiem, pateicoties gan katra paša spēkiem, ganveiksmīgam komandas darbam.

Zeme 1 – bluķa katapultēšana bija, galvenokārt, mēģinājumu jautājums, un lielākā problēma bija atrast sniegā iegrimušo lādiņu, kas bija aizšāvies aiz noteiktās robežas. Otrajā uzdevumā gan nācās patupēt cietoksnī minūtes padsmit, kamēr daļēji pareizo matemātiku Māris apvienoja ar mēģinājumu un kļūdu metodes principiem, un trešo slēdzenes ciparu uzgrieza uz ‘dullo’.

Gaiss 2 atkal sagaidīja ar virvēm. Uz cirka māksliniekiem vairāk piederīgo virves soļošanu komanda deleģēja mani, bet, Jāņa un Ata drošināts, izgāju bez kļūmēm. Otrā uzdevumā vairāk jezgas bija no savstarpējas ‘sabļaustīšanās’ kā no uzdevuma sarežģītības, bet arī viltīgā riepas cilāšana padevās visai ātri.

Skrienot uz Uguns punktu, mazā norāde galīgi nedevās rokā, un pēc ~20 minūšu riņķošanas ap vienu un to pašu kanāla un ceļa krustojumu, devāmies tālāk uz upes līkumu. Padsmit centimetru ūdens, kas bija sakrājies uz upes, lika dažiem komandas biedriem apsvērt skriešanu atpakaļ (līdz HES tiltam), bet, balstoties uz organizatoru un citu komandu teikto, pārskrēju upei pāri pa taisno (biedriem arī nekas cits neatlika). Precizitātes uzdevumu sadalījām ar Māri uz pusēm un, lai gan savērptais riņķis bieži leca nost no sava mērķa un 5. punktu vērto mērķi tā arī neatminējām, minūtēs 10 savācām nepieciešamos punktus pa vienam. Uguns nešanā svarīgākā bija ‘prāta vētra’ pirms uzdevuma veikšanas, un uzdevuma veiksmīga izpilde liecināja, ka izdomājām visu pareizi.

Palika pēdējais punkts, kura papildpunktu ar norādi atkal bija ‘paņēmuši līdz’ kādi garām gājēji (kā vēlāk noskaidrojās), bet balansēšanas uzdevums bija viens no vienkāršākajiem, tādēļ norādes pazušana nebija liels pārdzīvojums.

Toties brauciens ar vienriteni izrādījās visas nakts kulminācijas punkts. Pēdējais uzdevums pirms finiša, un jānobrauc ar vienriteni vairāki metri pa notīrītu ledus virsmu. Pat virvju palīdzība likās, ka nedod teju vai neko, un pēc pirmo 5 minūšu neveiksmīgajiem mēģinājumiem jau likās, ka šis uzdevums nedosies rokā, tomēr Māris bija pirmais, kas uztvēra pareizo pavedienu un pievarēja vajadzīgo attālumu. Kamēr Atis apdomājās, savu braucienu izpildīju arī es, un, pēc vairākiem mēģinājumiem uztvert pareizo ‘noti’, arī Atis pieveica distanci ar pēdējām uzdevumam atvēlētajām sekundēm.

Tā nu bijām pievārējuši visus uzdevumus un pa tikko sasnigušo sniedziņu aiztipinājām līdz finiša tējai, pavadot laukā teju vai 7 ar pusi stundu.

Citas ziņas
drake-un-artec-zimolu-12sezonas-snovborda-deli-no-jautribas-lidz-avangardam-un-northwave-zabaku-540gradu-tehnologijas

Drake un Artec zīmolu 12.sezonas snovborda dēļi – no jautrības līdz avangardam, un Northwave zābaku 540grādu tehnoloģijas

09.02.2012
Ar Drake, Artec dēļiem un Northwave zābakiem kājās sniegots nobrauciens būs viens vienīgs prieks un patīkams satraukums. Šie zīmoli pierādījuši sevi pasaulē kā inovatīvi un uz jaunākajām tehnoloģijām orientēti. Artec sniega dēļi Artec...

Lasīt tālāk

ar-millet-termovelu-nav-nepareizu-laikapstaklu

Ar Millet termoveļu nav nepareizu laikapstākļu

13.01.2012
Pamostoties no rīta un vēl guļot siltā gultā, šobrīd iedomājoties skatu ārā pa logu, galīgi nav vilinājuma doties ārā, neapģērbjoties atbilstoši laika apstākļiem, jo īpaši tad, ja uz darbu jābrauc ar sabiedrisko transportu, jāsatiek draugi, jādodas...

Lasīt tālāk

francu-razotaja-julbo-snovborda-un-sleposanas-kiveru-un-brillu-jaunas-kolekcijas-parsteidz-ar-kvalitati-un-dazadibu

Franču ražotāja Julbo snovborda un slēpošanas ķiveru un briļļu jaunās kolekcijas pārsteidz ar kvalitāti un dažādību

13.12.2011
Julbo  ziemas kolekciju klāstā ikkatrs spēj piemeklēt sev piemērotākās brilles, kas lieliski der sejas formai, ka arī atbilst funkcionālajām prasībām. Julbo ķiverēm - foršs dizains un augsts prettriecienu aizsardzības līmenis. Julbo ķiveres Komfortablā...

Lasīt tālāk