1. Ziņas
  2. Jauno Jātnieku skola paplašina darbības virzienu, uzsākot reitterapijas centra izveidi

Jauno Jātnieku skola paplašina darbības virzienu, uzsākot reitterapijas centra izveidi

Publicēts: 13.10.2015

Lai izveidotu un attīstītu reitterapijas centru Jauno Jātnieku skolas Sporta centrā Inčukalnā, 13. oktobrī tiek uzsākts labdarības projekts, kurā tiek vākti ziedojumi, kas sekmētu rehabilitāciju cilvēkiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem. Reitterapijas centrā tiks nodrošināta kvalitatīva ārstēšana ar sertificētu speciālistu palīdzību, piemērotiem zirgiem un ekipējumu.

“Balstoties uz cilvēku izrādīto interesi, mēs vēlamies vēl paplašināt Jauno Jātnieku skolas Sporta centra darbības virzienus, uzsākot apjomīgu projektu - reitterapijas centra izveidi Inčukalnā, kas dos iespēju palīdzēt bērniem un jauniešiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem.  Infrastruktūra jau mums ir izveidota, bet ir nepieciešams iegādāties speciālas iekārtas un īpaši apmācītus zirgus. Šobrīd Jauno Jātnieku skolas sporta komplekss jau ir viens no lielākajiem jāšanas sporta centriem Latvijā, kas orientējas bērnu un jauniešu trenēšanā. Pie mums dzīvo vairāk nekā 30 zirgi un ir pieejama arī lielākā ziemas manēža Latvijā, kas dod iespēju vadīt kvalitatīvas nodarbības ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Lai realizētu šo projektu, mums ir nepieciešams sabiedrības atbalsts, kur kopīgiem spēkiem varētu palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas ir ļoti nepieciešams,” stāsta Maira Leja, Jauno Jātnieku skolas galvenā trenere.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša priecīgi atzīst: „Šī ir ļoti svarīga iniciatīva, kas daudz nozīmē bērniem, kuriem rehabilitācijas ceļš uz atveseļošanos ir ļoti garš. Sarežģītu psiholoģisku un fizisku traumu ārstēšana ir daudz sarežģītāka par to, ko vairums no mums pieredz pēc savām ikdienišķajām saslimšanām. Šādās situācijās reitterapija kļūst par nozīmīgu posmu atveseļošanas ceļā, un dažkārt, iespējams, psiholoģiskais faktors ir tikpat svarīgs kā fizioterapijas mērķi.”

No 13. oktobra visos AS Prizma veikalos un divos tūrisma inventāra veikalos Gandrs, kas atrodas tirdzniecības parkā Alfa un Kalnciema ielā 28, ikvienam būs iespēja atbalstīt projektu, ziedojot īpaši veidotos koka ponijos, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem. Kā arī Latvijas Nafta benzīntanku tīklā ikvienam būs iespēja atbalstīt projektu, atstājot ziedojumu ziedojuma kastītēs. Ziedot iespējams arī zvanot  pa tālruni: + 371 90006686 (maksa par zvanu EUR 1,42).

Reitterapija ir ārstēšanas metode, kurā galvenais dziednieks ir zirgs. Tā ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā. Faktori, kas nodrošina reitterapijas labvēlīgo ietekmi, ir zirga ritmiskās un trīsdimensiju kustības, zirga ķermeņa siltums, terapeita, palīgu un pacienta sadarbība, kā arī ārstniecībai neierastā terapijas norises vieta. Zirgi jūt slimā cilvēka emocijas un vajadzības.

 Jauno Jātnieku skola ir sabiedriska labuma organizācija, kuras galvenais mērķis ir attīstīt un popularizēt Olimpisko sporta veidu – jāšanas sportu, īpaši bērnu un jauniešu vidū. Kopš dibināšanas 2007. gadā Jauno Jātnieku skola ir spējusi sevi pierādīt kā nopietnu sporta centru, un tās pastāvēšanas laikā esam uzņēmuši un organizējuši kopā divdesmit nacionālās un piecas starptautiskās jāšanas sporta sacensības, kuras ir iemantojušas lielu popularitāti Latvijas un Baltijas sportistu un skatītāju vidū ar dalībnieku skaita rekordu – 390 starti vienā dienā un ar skatītāju skaita rekordu – 7000 skatītāji vienā pasākumā. Biedrība katru gadu īsteno arī dažāda veida sociālos projektus, piemēram, reitterapijas nometni, zīmējumu konkursu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazajiem pacientiem u.c.

Ieskatam video, kā mūsu sporta centrā notika reitterapijas nometne: Skatīt video.

Projektu atbalsta AS Prizma Latvija, SIA Gandrs un Latvijas Nafta.

Citas ziņas

Gandra atbalstītie kāpšanas sportisti uzvar Novadnieki Open 2015 sacensībās

20.10.2015
image-32478: :image-32477: Gandra pārstāvētie kāpšanas sportisti Santa Grigorjeva un Kaspars Vilks ieguva 1. vietu nedēļas nogalē aizvadītajās “Novadnieki Open” kāpšanas sacensībās pieaugušo grupā (A grupa). Dienas gaitā dalībniekiem bija jāpievar 15...

Lasīt tālāk

Gandrs-Merida komanda ierindojas augstajā 6. vietā 110 komandu konkurencē SEB MTB maratona sezonas kopvērtējumā

30.09.2015
27. septembrī ar posmu Ikšķilē noslēdzās SEB MTB maratona 2015. gada sezona. Organizatori un trases veidotāji bija īpaši pacentušies un izveidojoši ātru, tajā pašā laikā tehnisku trasi pa Ikšķiles un Ogres skaistajām meža takām. Arī šo posmu Gandrs-Merida...

Lasīt tālāk

Gandra atbalstītās komandas izcīna otro vietu sezonas kopvērtējumā piedzīvojumu sacensību seriālā xRace

30.09.2015
image-32394: 19. septembrī Kuldīgā norisinājās pēdējais vietējo piedzīvojumu sprinta sacensību seriāla xRace posms, uz kuru, kā jau ierasts, devās abas Gandrs komandas. Puišiem bija iespēja cīnīties par uzvaru arī sezonas kopvērtējumā, līdz ar ko kārtējā...

Lasīt tālāk