1. Ziņas
  2. Gandra piedzīvojumu komandas kapteinis Uldis Žimants stāsta par aizraušanos ar šo sporta veidu un sezonas sākumu!

Gandra piedzīvojumu komandas kapteinis Uldis Žimants stāsta par aizraušanos ar šo sporta veidu un sezonas sākumu!

Publicēts: 24.05.2012

iepazisimies-gandra-piedzivojuma-komandas-dalibnieks-uldis-zimants-6 Dabā katrs no mums atklāj savu veidu, kā atpūsties. Vienam tā ir makšķerēšana, vienam medības, laivu braucieni, vakarēšana pie ugunskura, citam vēl sportiskākas aktivitātes - sacensības. Vasaras sezonā arī Gandram ir savas atbalstītas komandas - Gandra piedzīvojumu un Meridas velobraucēju komanda, šoreiz mazliet tuvāk iepazīsimies ar Uldi Žimantu no Gandra piedzīvojumu komandas.

- Kāds bija pirmais sporta veids, ar kuru tu nodarbojies?

Nemaz neatceros, bet noteikti jau no bērnības skrēju pa mežu un orientēšanās ar turpat vien bija, kaut kur jau no skolas gaitu sākšanās!

- Kā tu nonāci līdz piedzīvojumu sacensībām?

Ilgi tas likās pārāk dārgs un nesasniedzams sports (ekipējums, transports, komandas biedri), kamēr futbola treniņā aizrunājos ar Edgaru no Gandra par iespējamu pievienošanos Gandra komandai Mamutu medībās 2009. Tad arī viss sākās.

- Kāpēc tieši piedzīvojumu sacensības?

Izaicinājuma un dažādības dēļ. Skolas laikā es gāju cauri padsmit sporta veidiem, tādēļ nevienā neesmu pats labākais, bet varu būt diezgan labs visos kopā :).

- Vai tu startē arī kādu citu sporta veidu sacensībās?

Skrienu Magnētā, braucu SEB un TREK MTB sacensībās, Lūzumpunkta rīkotajās Pilsētas medībās.

Ziemā piedalos Rīgas telpu futbola čempionātā un vasarā piemeklēju kādus vienas dienas futbola turnīrus.

- Cik bieži nedēļā trenējies? Vai trenējaties kopā arī kā komanda? iepazisimies-gandra-piedzivojuma-komandas-dalibnieks-uldis-zimants-4

Kā jau aizņemtiem cilvēkiem (amatieriem), katram ir savs režīms. Kopīgi sanāk tad, kad savācamies braukt uz Magnētu. Individuālās skriešanas/velo braukšanas katrs plāno pats. Pašlaik treniņu sanāk maz – mazākas sacensības ir kā treniņi lielākām.

- Kāda, tavuprāt, ir nozīme komandai mačos, un kādu lomu tu tajā uzņemies?

Piedzīvojumu sacensībās komanda ir viss. Bez savstarpējas sapratnes piedzīvojumu sacensībās ir grūti konkurēt. Tāpat jābūt līdzīgai fiziskai sagatavotībai un katram jāpilda kāda „noklusētā” loma… - manējā, parasti, kā kapteinim, ir smago lēmumu pieņemšana un navigācija.

- Nosauc svarīgākās lietas, kādas tu ņem vērā, veidojot komandu?

Kā jau minēju, ir jābūt labai sapratnei starp komandas biedriem (vai nu līdzīgam domāšanas veidam, vai vismaz spējai vienam otram savas domas/viedokli izklāstīt un pieņemt). Tāpat svarīga ir līdzīga fiziskā sagatavotība un motivācija. Būs grūti, ja viens grib paelpot svaigu gaisu, bet otrs vēlas kļūt par pasaules čempionu : ).

iepazisimies-gandra-piedzivojuma-komandas-dalibnieks-uldis-zimants-2 iepazisimies-gandra-piedzivojuma-komandas-dalibnieks-uldis-zimants- Nesen tu Lietuvas atklātajā čempionātā rogainingā (6 stundu), kas notika vienlaicīgi ar Eiropas čempionātu, ieguvi 3. vietu savā grupā. Kādas sajūtas par padarīto?

Prieks, protams, lai gan varēja labāk! Rogainings man ir nosacīti jauna disciplīna, tādēļ gandarījums galvenokārt par to, ka izdevās visai labi saplānot distanci un sekot startā izdomātajam plānam.

- Vai daudz pietrūka, lai uzvarētu?

Nē – pietrūka viens kontrolpunkts, kuru principā pazaudējām, kad uztaisījām „iesācēju” kļūdu, startā aizskrienot pakaļ citiem un pazaudējoties uz minūtēm 10. Bet nu kļūdās visi. Varējām būt arī pirmie.

- Tu jau vairākus gadus startē X-Race piedzīvojumu sacensībās. Kāds tev šķita šāgada pirmais posms? Interesantākie uzdevumi? Kas nepatika?iepazisimies-gandra-piedzivojuma-komandas-dalibnieks-uldis-zimants-7

X-Race ir tautas sacensības. Iespējams, visneparedzamākās no visām, kādās esmu piedalījies, tieši dēļ „nesportisko” disciplīnu lomas galarezultātā. Tā arī Jūrmalas posmā – nebija neviena „tīri” sporta posma, kurā paņem karti un skrien vai brauc. Visos kaut kas jāatmin, jāsavelk, jāsazīmē. Leģenda bija interesanta. Tāpat arī orientēšanās posms ar sagriezto karti, kas gan bija visai pagrūti. Protams, ka nepatika zvaigznāja uzdevums, jo tajā izgāzām „gonku” : ).  

- Manīju tevi arī Stipro skrējienā, vai esi apmierināts ar rezultātu?

Stipro skrējiens paliek arvien „stiprāks” ar katru gadu, kas it kā ir tas, ko pats vēlējos. Slidenā eļļas siena gan nedaudz sabojāja pašsajūtu, tādēļ rezultāts arī ir sliktākais, kāds bijis līdz šim. Vairāk gan esmu neapmierināts ar organizatoru nekonsekvento trases marķēšanas sistēmu (un tādēļ man piešķirto sodu).

- Latvijas Spring adventure raid (SAR) jūs finišējāt ceturtie, vai sacensības bija pietiekami interesantas un dinamiskas?

SAR bija tiešām interesantas un dinamikas tajās netrūka. Nebija plānots jau atklāt peldēšanas sezonu, bet izvēles nebija, visi ūdens posmi bija tieši laikā un posmu plānojums likās ļoti piemērots.

-Vai taisnība, ka uzvarējāt „Nykštietiškas triatlonas”? gandra-piedzivojumu-komandas-kapteinis-uldis-zimants-stasta-par-aizrausanos-ar-so-sporta-veidu-un-sezonas-sakumu

Jā, pagājušās nedēļas nogalē piedalījāmies šajās sacensībās, kuras notika Ragaišiai ciema apkārtnē Anykščiai rajonā. Konkurence bija sīva, 6 komandas savāca vienādu punktu skaitu. Uzvaru izšķīra laiks, kādā tas tika paveikts un mēs bijām ātrākie!

- Kādi ir tavi un komandas tuvākie plāni? iepazisimies-gandra-piedzivojuma-komandas-dalibnieks-uldis-zimants-5

Tuvākajās nedēļas nogalēs paredzēts startēt Līdzsvara nakts posmā Ērgļos un xRace Valkā. Tad ar piedzīvojumu sacensībām būs miers līdz jūlijam un varēs atvilkt elpu vai nobraukt kādu MTB posmu un nosvinēt Jāņus.

Citas ziņas
maija-bez-velosipeda-neiztikt

Maijā bez velosipēda neiztikt!

03.05.2012
Maijs, pirmās siltās dienas, kad pavasaris ir šeit lai paliktu. Zied Ievas, kūko dzeguzes, augi plaukst un zied, viegls vējiņš plivina matus un vilina doties dabā. Lieliski piemērota vieta, kurp doties pavasarī, ir Skrīveru puse- daba...

Lasīt tālāk

marts-bus-krasains-un-spozs-jauna-tobby-apavu-auklu-biksturu-un-jostu-kolekcija-ir-klat

Marts būs krāsains un spožs - jaunā TOBBY apavu auklu, bikšturu un jostu kolekcija ir klāt!

13.03.2012
Neaizmirsti - trakajiem pieder pasaule, piešķir savai ikdienai spilgtu akcentu! TOBBY apavu auklas, bikšturi un jostas ir ne vien praktiski un noderīgi, bet arī apžilbina ar dzīvesprieku, kas izpaužas košajā krāsu izvēlē. Bieži...

Lasīt tālāk

drake-un-artec-zimolu-12sezonas-snovborda-deli-no-jautribas-lidz-avangardam-un-northwave-zabaku-540gradu-tehnologijas

Drake un Artec zīmolu 12.sezonas snovborda dēļi – no jautrības līdz avangardam, un Northwave zābaku 540grādu tehnoloģijas

09.02.2012
Ar Drake, Artec dēļiem un Northwave zābakiem kājās sniegots nobrauciens būs viens vienīgs prieks un patīkams satraukums. Šie zīmoli pierādījuši sevi pasaulē kā inovatīvi un uz jaunākajām tehnoloģijām orientēti. Artec sniega dēļi Artec...

Lasīt tālāk