1. Ziņas
  2. Gandra pārgājiens 14., 21. un 28. novembrī - Pauguri un enerģija Pokaiņu apkārtnē

Gandra pārgājiens 14., 21. un 28. novembrī - Pauguri un enerģija Pokaiņu apkārtnē

Publicēts: 30.10.2015

Apraksts

gandra-pargajiens-14-21-un-28-novembri-pauguri-un-energija-pokainu-apkartne-4

Enerģija, kas tik ļoti nepieciešama gada tumšajā periodā. Gandrs piedāvā pārgājienu pa nostāstiem apvīto, kosmosa enerģijas pārpilno Pokaiņu mežu un tā apkārtni. Savdabīgi akmeņu krāvumi, ieplakas, Zemgalei neraksturīgi pauguri un savādas skaņas un iespaidīgi skati – pārgājiens šajā apvidū nevienu neatstās vienaldzīgu. Pārgājienu sāksim ar Pokaiņu mītiskā meža apskati, tad tālāk pa meža ceļiem dosimies uz Spārnu ezeru, kuru ieskauj iespaidīgi pauguri. Pārgājiena beigu daļā uzkāpsim Immas kalnā, no kura paveras iespaidīgs skats uz tuvāko apkārtni. Gājienu noslēgsim pie laika varā atstātā Īles pansionāta un luterāņu baznīcas.

gandra-pargajiens-14-21-un-28-novembri-pauguri-un-energija-pokainu-apkartne-3

Maršruts un karte

Pārgājiena starta un finiša punkti: http://ej.uz/pokainu_energija

Maršruta garums: ~13 km

Pārgājiena ilgums: ~ 5 h (pauzes iekļaujot)

Sarežģītības pakāpe

Vidēji viegls. Maršruts galvenokārt ved pa meža ceļiem un iemītām takām. Grūtības var sagādāt izteiktais reljefs un laika apstākļi.

Maršruts ir lineārs – sāksim pārgājienu no Pokaiņu informācijas centra un beigsim pie Īles luterāņu baznīcas.

gandra-pargajiens-14-21-un-28-novembri-pauguri-un-energija-pokainu-apkartne

Transports

Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no tirdzniecības centra Origo, Rīgā uz pārgājiena starta punktu un plkst. 16:30 no pārgājiena galapunkta atpakaļ uz Rīgu (laiks ceļā aptuveni 1.5h).

Ēšana

Par ēšanu pusdienu pauzē parūpējas katrs pats. Ugunskuru pārgājiena laikā nekurināsim. Līdzi ieteicams ņemt ~1 litru dzeramo ūdeni, šokolādi, riekstus, kādu augli, tēju termosā. Uz vakariņām būsim jau atpakaļ mājās.

Nepieciešamais un ieteicamais 

Ērti un uzticami pārgājienu apavi vai brīvā laika apavi, pārgājienu bikses, piemērots krekls un/vai termoveļa, virsjaka, cimdi, cepure, dzeramais ūdens, pusdienas. Ieteicams ģērbties slāņos.

gandra-pargajiens-14-21-un-28-novembri-pauguri-un-energija-pokainu-apkartne-5

Ieteicamais

 Trekinga nūjas, ūdensdrošs pārvalks mugursomai, svilpīte, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa

EUR 19.00/ pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, ieejas maksa Pokaiņu mežā, pārgājiena vadītāja/gida pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Pārgājienu vadīs

Pieredzes bagāta āra dzīves speciāliste Agnese Bernāte.

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pārgājienam pieteikties savlaicīgi, norādot datumu (14., 21. vai 28. novembris). Rakstiet vai zvaniet uz zemāk norādītajiem kontaktiem.

[email protected]

+371 26 411 079

Citas ziņas
izteiksmigums-un-funkcionalitate-ari-rudens-un-ziemas-apstaklos-lafuma-preces-brivdabas-aktivitasu-milotajiem

Izteiksmīgums un funkcionalitāte arī rudens un ziemas apstākļos – Lafuma preces brīvdabas aktivitāšu mīļotājiem

27.10.2015
Lai rudenīgos laikapstākļus baudītu ar komfortu, neraizējoties par to, ka vēja brāzmas vai lietaini laikapstākļi varētu sabojāt ilgi gaidīto pastaigu dabā, Gandra plaukti papildināti ar franču zīmola Lafuma apģērbu un apaviem, kā arī tūrisma inventāra...

Lasīt tālāk

zviedru-zimola-fjallraven-apgerbs-un-ekipejums-priece-dabas-milotajus-jau-vairak-neka-50-gadu-garuma

Zviedru zīmola Fjallraven apģērbs un ekipējums priecē dabas mīļotājus jau vairāk nekā 50 gadu garumā

01.09.2015
Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kuru dizains stāv pāri laikam. Fjällräven sortimentā atradīsiet jakas, bikses, somas, teltis un vēl daudz dažādu lietu, lai justos lieliski, lai kurp arī dotos. Pirms...

Lasīt tālāk

aktualitates-pazistama-aktivas-atputas-zimola-millet-piedavajuma-klasta

Aktualitātes pazīstamā aktīvās atpūtas zīmola Millet piedāvājuma klāstā

11.09.2015
Millet ir tūrisma un alpīnisma inventāra ražotājs no Francijas, kas piedāvā brīvdabas aktivitātēm ideāli piemērotu apģērbu, apavus un inventāru jau kopš tālā 1921. gada. Šobrīd Millet ir viens no lielākajiem tehniski pilnveidota un kvalitatīva tūrisma...

Lasīt tālāk