1. Ziņas
  2. Ceļojam pa Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām!

Ceļojam pa Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām!

Publicēts: 14.05.2012

:image-15658: Dabas aizsardzības pārvalde maijā uzsākusi konkursu „Ceļojam pa Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām!”, kas tiek rīkots šogad atzīmējamās Latvijas dabas aizsardzības 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros. Konkurss norisināsies visas vasaras garumā – līdz š.g. 30.augustam.

Konkursa ietvaros visi interesenti tiek aicināti apceļot Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas - nacionālos parkus, dabas parkus, dabas liegumus, aizsargājamo ainavu apvidus un dabas pieminekļus, kā arī dažādus kultūrvēsturiskos objektus un fiksēt tos fotogrāfijās. Apmeklējamo objektu sarakstā iekļautas gan populāras, gan mazpazīstamākas dabas takas un maršruti, dižkoki, alejas, skaistas ainavas un citi interesanti objekti visā Latvijā.  Konkursā var piedalīties gan individuāli, gan ģimeņu un draugu kategorijā.

Apmeklēto objektu fotogrāfijas aicinām iesūtīt konkursam. Ceļotāji, kas būs fiksējuši vislielāko objektu skaitu, saņems iespēju piedalīties īpašā pasākumā „Diena ar reindžeru” kādā no Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kā arī dažādas balvas no konkursa atbalstītājiem.

Konkursa mērķi ir veicināt sabiedrības interesi par Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kā arī rosināt apceļot un iepazīt šajās teritorijās atrodamās dabas un kultūrvēstures vērtības, tā izprotot aizsargājamo teritoriju būtisko nozīmi dabā.

Konkursu atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Dabas fonds, Latvijas Dabas muzejs, Gaujas nacionālā parka fonds, muzejs „Andrupenes Lauku sēta” un tūrisma inventāra veikals „Gandrs”.

Plašāka informācija par konkursu un konkursa nolikums atrodami šeit.

Citas ziņas
ka-musejiem-gaja-seb-maratona-2-posma-sigulda

Kā mūsējiem gāja SEB Maratona 2. posmā Siguldā

16.05.2012
13. maijā Siguldā un tās daiļajā apkartnē norisinājās SEB Maratona 2. posms, kas arī vienlaicīgi bija Latvijas MTB čempionāts XCM (MTB maratonā). Distance bija 76 km gara un tā ietvēra 5 kāpumus, kādus var sniegt tikai Sigulda. Komanda "Gandrs-Merida"...

Lasīt tālāk

gandrs-merida-lieliski-nostarte-seb-maratona-pirmaja-posma

Gandrs-Merida lieliski nostartē SEB maratona pirmajā posmā!

11.05.2012
Pirmais SEB maratona posms ir aiz muguras, bet svētdien, 13.maijā, ir jau nākošais! Kā jau pēdējos gados ierasts, pirmais etaps notika posmā Cēsis- Valmiera. Šajā sacensību etapā bija gan ātri posmi, kur vietām maksimālais ātrums sasniedza...

Lasīt tālāk

gandra-torna-vasaras-sezonas-atklasana

Gandra Torņa vasaras sezonas atklāšana!

09.05.2012
Laiks kļūst aizvien siltāks, skudras un cilvēki radoši darbojas. Arī Gandra tornis ir saposies vasarai! Šogad tornis apmeklētājus sagaidīja ar dažādiem jauniem maršrutiem un darbu sāka 1.maijā. Sezonas atklāšana ceturtdien...

Lasīt tālāk