1. Ziņas
  2. Bike Adventure Raid 2012 sacensības noslēgušās ar Gandra komandas uzvaru

Bike Adventure Raid 2012 sacensības noslēgušās ar Gandra komandas uzvaru

Publicēts: 18.10.2012

bike-adventure-raid-2012-sacensibas-noslegusas-ar-gandra-komandas-uzvaru

Milzīgs gandarījums, pacilājums un pozitīvas emocijas – Bike Advenutre Raid 24h garās sacensības, kas norisinājās 13.un 14.oktobrī Pierīgā, noslēgušās ar Gandra komandas uzvaru! Par piedzīvoto trasē stāsta komandas kapteinis Uldis Žimants.

Tādas sacensības kā rudens velo raids (BAR jeb Bike adventure raid) parasti sākās vismaz nedēļas 2 pirms nozīmīgā datuma ar ekipējuma vākšanas un ēšanas plānošanas pasākumiem. Šoreiz viss kaut kā sakārtojās pats par sevi, toties tā vietā bija jaunas problēmas – sacensību formāta maiņa (uz 3 dalībniekiem), kā arī Jāņa S neveiksmīgais kāpiens pēc punkta Līdzsvara pēdējā posmā, kā rezultātā sastāvā ieviesās izmaiņas un pēdējā brīdī vajadzēja pārķert no atvaļinājuma tikko atbraukušo Ati.

bike-adventure-raid-2012-sacensibas-noslegusas-ar-gandra-komandas-uzvaru-2

Par to, ka sacensības būs savādākas, liecināja arī starta vietas publicēšana (Rīga, Pļavnieki) un pirms starta sapulce, kurā tika atklāts, ka ņemot vērā distances garumu, disciplīnu skaitu un segumu, ātrākās komandas spēšot savākt visus punktus. Sapulces laikā, gan, tam īpašu uzmanību nepievērsām, bet, kā noskaidrojās nepilnas 24 stundas vēlāk, tam bija visai izšķiroša nozīme gala rezultātu noteikšanā.

Sacensība sākās ar visai ‘tradicionālu’ foto-orientēšanās posmu turpat Pļavnieku apkaimē, kas ļāva noskaidrot kāda krietni vēlāka posma starpfiniša atrašanās vietu. Foto-orientēšanās prasmes Rīgas mikrorajonos ir krietni atstrādātas, 3 gadus startējot Lūzumpunkta Pilsētas medībās, tādēļ uz velo uzkāpām gandrīz  5 minūtes ātrāk par tuvākajiem sekotājiem un devāmies Silakroga virzienā, tomēr, meklējot velo-līnijas uzdevuma sākuma punktu, izvēlējāmies īsāko, bet sarežģītāko ceļu, un uzskrējām grupai komandu virsū jau pašā posma sākumā. Tā visi turpināja kopīgu kustību līdz velo-līnijas posma beigām, kad vajadzēja atrast kartē nākamo KP no orientēšanās kartes fragmenta un doties uz starpfinišu sporta kompleksā 333, kas mums izdevās pārsteidzoši labi, un par pārsteigumu pašiem uz kartinga spec-uzdevumu ieradāmies pirmie. Kamēr Uldis veica autobraukšanas prasmju pārbaudi, Atis ar Daci jau devās orientēšanās posmā, un, satikušies pie 2. kontrolpunkta, apspriedām turpmāko stratēģiju, jo mežā atzīmētie KP bija tikai norādes uz īstajiem punktiem, tādēļ mežs bija jāizķemmē divreiz.

bike-adventure-raid-2012-sacensibas-noslegusas-ar-gandra-komandas-uzvaru-3

Diemžēl nepatīkams pārsteigums bija jau pirmo īsto KP meklēšanā, kad izrādījās, ka punkti dabā vēl nav izlikti, kas lika zaudēt vairākas minūtes, gaidot organizatoru ierašanos ar SI stacijām. Vēl viens pārsteigums sagaidīja atgriežoties starpfinišā, kur tiesneši lika veikt Kartinga uzdevumu atkārtoti, tomēr distances veikšanu tas īpaši neietekmēja (un, kā vēlāk kļuva skaidrs, arī neatstāja nekādu iespaidu uz gala rezultātu), tomēr visa sajukuma rezultātā tika palaista garām Elita komanda, kas visai ātri nākamā posma laikā iekrāja vairāk kā 20 minūšu pārsvaru.

Tikmēr iestājās tumsa, un pienāca laiks vienam no izšķirošākajiem posmiem Stopiņu karjera apkaimē, kur, komandām daloties, vajadzēja apmeklēt četrus punktus, izmantojot vienu velosipēdu. Pusotru stundu vēlāk viss bija mainījies kājām gaisā. Elita un Mākonītis no meža iznāca pirmie, bet pameta posmu ar viena KP deficītu. No meža iznāca arī Ebike, kas pamanījās paņemt visus punktus un izdarīt to 30 minūtes ātrāk nekā citas komandas. Tad arī es sagaidīju atgriežamies Ati un Daci, kas spēja iepriecināt ar faktu, ka mežā nav atstāts neviens nepaņemts punkts. Tikmēr bija sācis līņāt (kas turpinājās tuvāko 7h laikā) un pa ceļam uz starpfinišu sacensību centrā, pateicoties virvju uzdevumam, komandas izretinājās ar padsmit minūšu atstarpi.

bike-adventure-raid-2012-sacensibas-noslegusas-ar-gandra-komandas-uzvaru-4

Sekoja nākamā velo-līnija, kas pa dzelzceļa malu aizveda komandas līdz Ķengaragam un tālāk līdz pat starpfinišam Bastejkalnā. Īss foto-orientēšanās posms Vecrīgā (atkal jau veikts lieliskā ātrumā) deva norādi uz kontrolpunkta atrašanās vietu Andrejsalā, pēc kura atkal vajadzēja atrast savu vietu nākamās velo-līnijas kartē un sekojot tai, šķērsot visu pilsētu līdz pat laivu bāzei Ķīšezera krastā. Šeit ierodamies uzreiz aiz Ebike komandas un, apsegušies ar paklājiņiem, gaidām punktu licēju atgriešanos no ezera.

Laivu posms izdodas veiksmīgs, atvēlētajā stundā ir savākti visi kontrolpunkti, un nākamajā spec-uzdevumā – bolderinga zālē, ierodamies pāris minūtes pirms Ebike komandas, bet kāpšana nepadodas tik veikli kā brāļiem. Pāris punkti tuvākajos mežos (Šmerlī un Biķerniekos) un starpfinišā 15 minūšu laikā ierodas Ebike, mēs un Elita komandas. Ņemot vērā, ka ir palicis tikai viens velo posms, un laiks ir pus seši no rīta, ir skaidrs, ka laika pietiks visam, tādēļ svarīgākais ir savietot mazo karšu fragmentus ar KP atrašanās vietām un ar lielo karti, lai varētu apmeklēt palikušos 9us KP.

bike-adventure-raid-2012-sacensibas-noslegusas-ar-gandra-komandas-uzvaru-6 bike-adventure-raid-2012-sacensibas-noslegusas-ar-gandra-komandas-uzvaru-5

Tas gan nepadodas tik veikli, un komandas sēž sacensību centrā vairāk kā pusotru stundu, kamēr zāle piepildās ar citām konkurentu komandām, kuras, lai gan laika ziņā krietni atpaliek, nu jau ir tādi pat konkurenti kā jebkurš cits. Visi zina, ka rezultātu izšķirs karjerā neatrastie punkti un kādas nejaušas kļūdas trasē, kā arī 224. punkta atrašanas iespēja, kas nekādi ‘nelīmējās’ kopā ar lielo karti.

Šo punktu beigās atrod tikai 6as komandas, no kurām tikai viena netiek top 5. Pēdējais posms padodas visai veiksmīgs. Ir gaišs, punktus atrodam ātri, cenšamies vēl nodzīt Mākonīti, kas pie katra punkta atrodas pāris minūtes priekšā, tomēr, sasniedzot kartes tālāko galu (un pēdējo nepieciešamo punktu), noskaidrojas, ka viņiem trūkst divu KP’u, kas nedaudz nomierina mūsu sirdis, tomēr pieņemot, ka pozīcijas var izšķirt arī laiks, atdodam pēdējos spēkus, lai no Līcīšiem pēc iespējas ātrāk nonāktu finišā.

bike-adventure-raid-2012-sacensibas-noslegusas-ar-gandra-komandas-uzvaru-7

Sasniedzam finišu 20 minūtes pirms desmitiem, nomazgājamies, un gaidām kontrollaika beigas. Zinām, ka esam palaiduši garām slēpto KP pirmās velo līnijas sākumā, kā arī zaudējuši vienu punktu kāpšanas uzdevumā, tādēļ viss ir atkarīgs no citu komandu veiksmes trasē.

Rezultātā nervus pakutina Madmen, kas dabā atrod visus kontrolpunktus, tomēr zaudē 2 punktus laivu posma laika pārtēriņa rezultātā un vienu tai pašā kāpšanas uzdevumā, bet Ebike palaiduši garām vienu no pirmajiem velo KP sacensību sākumā. Tas mums dod 1 punkta pārsvaru pār Madmen un 2 punktu pārsvaru pār Ebike un pirmo Gandrs komandas uzvaru BAR (un vispār 24h sacensību) vēsturē.

bike-adventure-raid-2012-sacensibas-noslegusas-ar-gandra-komandas-uzvaru-8

Lielisks sezonas noslēgums un milzīgs paldies gan Gandram par atbalstu visas sezonas garumā, gan Dion, gan visiem līdzjutējiem, kas līdz pat septiņiem rītā bija atrodami starpfinišos un deva uzmundrinājumu un spēkus cīņai līdz galam.

Tiekamies nākamsezon!

Citas ziņas
millet-cell-touch-cimdi-lai-skarienjutiga-ekrana-talrunis-auksta-laika-nebutu-jabida-ar-degungalu

Millet Cell Touch cimdi – lai skārienjūtīgā ekrāna tālrunis aukstā laikā nebūtu jābīda ar degungalu

17.10.2012
Lai skārienjūtīgā ekrāna tālrunis aukstā laikā nebūtu jābīda ar degungalu – tagad Gandrā iegādājami silti, elastīgi un termo izolējoši Millet Cell Touch cimdi. Cimdiem izveidots īpašs inovatīvs dizains - rādītājpirksta un īkšķa...

Lasīt tālāk

tagad-gandra-sen-gaiditie-petzl-lynx-dzelksni-kas-paredzeti-gan-jaukta-tipa-gan-ledus-kapsanai

Tagad Gandrā sen gaidītie Petzl Lynx dzelkšņi, kas paredzēti gan jaukta tipa, gan ledus kāpšanai

12.10.2012
  Ar šo modeli Petzl ir padarījis tehniskos dzelkšņus daudz universālākus un daudzveidīgāk lietojamus. Šis modelis būs aktuāls gan kāpējiem, kuri nodarbojas ar ledus kāpšanu, gan tehnisko alpīnismu, gan arī drytoolingu...

Lasīt tālāk

praktiska-klasika-tas-ir-fjallraven-pargajienu-preces

Praktiska klasika – tās ir Fjallraven pārgājienu preces

24.08.2012
Zviedru uzņēmums Fjällräven piedāvā augstas kvalitātes, izturīgas pārgājienu preces, kas veidotas, vadoties pēc jaunākajām modes tendencēm. Jakas, bikses, somas un vēl daudz dažādu lietu, lai Tu justos lieliski, lai kurp arī dotos. Pirms...

Lasīt tālāk