1. Ziņas
  2. 60 km caur iespaidīgiem biezokņiem, upēm un purviem Gandra vasaras ekspedīcijā Laimes Putns

60 km caur iespaidīgiem biezokņiem, upēm un purviem Gandra vasaras ekspedīcijā Laimes Putns

Publicēts: 25.08.2015

60-km-caur-iespaidigiem-biezokniem-upem-un-purviem-gandra-vasaras-ekspedicija-laimes-putns

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 21. līdz 23. augustam aktīvās atpūtas uzņēmums Gandrs sadarbībā ar Garmin – pasaules vadošo navigācijas produktu ražotāju - aicināja uz tradīciju turpināšanu, organizējot Gandra otro piedzīvojumu ekspedīciju, kas šoreiz norisinājās vasaras pilnbriedā pilskalniem, gravām un upēm bagātajā Embūtes novadā. 

Dalībnieki devās Laimes putna meklējumos, kas, kā vēsta sena leģenda, vienu baltu dienu pazudis no senas karaļvalsts pils torņa. Ekspedīcijas komandas 3 dienas un 2 naktis pārbaudīja gan savas āra dzīves spējas, gan ekipējumu, kā arī guva sacensību garšu vairāk nekā 60 kilometru garajā maršrutā. Laikapstākļi bija patīkami, taču smagām somām un tāliem ceļiem nepateicīgi – karsta saule un gandrīz pilnīgs bezvējš. 

60-km-caur-iespaidigiem-biezokniem-upem-un-purviem-gandra-vasaras-ekspedicija-laimes-putns-5

Ekspedīcijas laikā komandas iepazina vietas, kur cilvēku ietekme ir bijusi pavisam neliela, paši radīja sev piemērotu taku, pārvietojās nevis pa ceļiem, bet pa upes gultni, pa mežiem, laukiem un purvājiem, neizmantojot marķētus maršrutus. Gājiena laikā komandas pildīja gan fiziskus, gan prāta uzdevumus. Šķiet, iespaidīgākais no tiem – lēciens no 13 m augstas platformas pāri grants karjeram.

Ekspedīcijas noslēgums norisinājās vienā no skaistākajiem Latvijas pilskalniem Embūtes apkaimē, kuru komandas sasniedza nogurušas, noberztām kājām, bet laimīgas. Dalībnieku acīs bija vērojams neviltots prieks un smaidi, kas liecināja par to, ka šī nav bijusi tikai cīņa par uzvaru – šī bija cīņa ar sevi, cīņa ar laikapstākļiem un nogurumu. Komandu biedri neviltoti viens otru sveica par kopīgi paveikto un piedzīvoto. 

60-km-caur-iespaidigiem-biezokniem-upem-un-purviem-gandra-vasaras-ekspedicija-laimes-putns-2

Vasaras ekspedīcijas uzvarētāju titulu Laimes Putns un galveno balvu – Garmin Fenix 3 bezkompromisu GPS sporta pulksteņus - ieguva izturīgākie dalībnieki Uldis Žimants un Edgars Ražinskis, kas startēja komandā ar nosaukumu Lēnām, bet riskanti.  Zemāk TOP 3 komandu rezultāti:

1. vieta

Komanda: Lēnām bet riskanti!

Dalībnieki: Uldis Žimants, Edgars Ražinskis

Punktu skaits: 275,5

60-km-caur-iespaidigiem-biezokniem-upem-un-purviem-gandra-vasaras-ekspedicija-laimes-putns-3

2. vieta

Komanda: Čīkstošā eņģe

Dalībnieki: Prans Brazdausks, Māris Auželis

Punktu skaits: 271 punkts

3. vieta

Komanda: Vecais Kazlēns 354

Dalībnieki: Raivis Blūms, Ivars Kaužēns

Punktu skaits: 259,5 punkti

Dalībnieki par piedzīvoto – Lauris: “..šīs trīs dienas sajūtu līmenī šķita kā divas nedēļas un ļāva pilnībā atslēgties no dzīves realitātes..”, Inga: “neaptverams, iepriekš neizzināts dabas skaistums tepat mūsu mazajā Latvijā!”.

60-km-caur-iespaidigiem-biezokniem-upem-un-purviem-gandra-vasaras-ekspedicija-laimes-putns-4

Šeit aplūkojama Gandra vasaras ekspedīcija bilžu stāstā. /foto: Māris Zaķis/

Šeit pieejami visi pasākuma laikā uzņemtie foto. /foto: Māris Zaķis/

Organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem par drosmi, izturību un priekpilnām emocijām, kas valdīja visu šo trīs dienu garumā, un novēl neapstāties un turpināt meklēt arvien jaunus izaicinājumus, atklājot un piedzīvojot dabas varenību.

Visas ekspedīcijas garumā Mangaļi – dzīvs ūdens dzīviem cilvēkiem – rūpējās par to, lai ekspedīcijas dalībnieki remdētu slāpes ar dabīgu un dzidru augstas kvalitātes minerālūdeni. Savukārt Dobeles Dzirnavnieks – viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs – ekspedīcijas laikā nodrošināja to, lai dalībnieki uzņemtu sātīgu un pilnvērtīgu maltīti. 

Citas ziņas

Noskaidroti Petzl Kauss 2015 galvenā titula ieguvēji

31.08.2015
image-32018: 2015. gada 8. augustā jau otro gadu pēc kārtas Gandra kāpšanas tornī Kalnciema ielā 28, Rīgā norisinājās grūtās kāpšanas un ātrumkāpšanas sacensības - Petzl Kauss 2015. Petzl jau daudzus gadus ir vadošais novators vertikālajā pasaulē...

Lasīt tālāk

Aktualitātes pazīstamā aktīvās atpūtas zīmola Millet piedāvājuma klāstā

11.09.2015
image-31878: Millet ir tūrisma un alpīnisma inventāra ražotājs no Francijas, kas piedāvā brīvdabas aktivitātēm ideāli piemērotu apģērbu, apavus un inventāru jau kopš tālā 1921. gada. Šobrīd Millet ir viens no lielākajiem tehniski pilnveidota un kvalitatīva...

Lasīt tālāk

Alma noskrien džungļus

18.08.2015
Almai Vītolai ir 22 gadi. Meitene studē fizioterapiju Rīgas Stradiņa Universitātē. Garās distances skrien jau vairākus gadus, ir noskrējusi vairākus ultramaratonus Eiropā un nu ir pieteikusi savu dalību pasaulē grūtākajā ultramaratonā, kas notiks šī gada...

Lasīt tālāk