1. Ziņas
  2. Noslēdzies X-Race 3.posms – Einšteina uzdevumi, veldzējošas peldes un teļa lieluma suņi

Noslēdzies X-Race 3.posms – Einšteina uzdevumi, veldzējošas peldes un teļa lieluma suņi

Publicēts: 12.07.2012

"Gandrs" komanda kopvērtējumā ieņēma 11. vietu, un finišēja augstajā 4.vietā starp MIX komandām. Dace Linde no Gandra piedzīvojumu sacensību komandas stāsta par Einšteina uzdevumiem, veldzējošām peldēm un satiktiem teļa lieluma suņiem:

nosledzies-x-race-3posms-einsteina-uzdevumi-veldzejosas-peldes-un-tela-lieluma-suni-2

Ja Valkas posms bija vairāk uz sportisko un uz izturību tendēts, tad šoreiz viss mačs atgādināja mazu IQ testu visas dienas garumā.

Īsts cietais rieksts bija starta uzdevums (Einšteina uzdevuma vieglāka versija), ko pamēģinājām risināt, bet atbilde nedevās rokā. Citas komandas (kurām bija pareizā atbilde, kurām nē – to var uzzināt, paskatoties piešķirtās soda minūtes rezultātos – 45 min par nepareizu versiju) devās uz kartē atzīmētajiem punktiem A, B, C vai D, kur tikai viens bija pareizās atbildes vērtībā. Mēs sekojām tiem, kuru pārliecinātās sejas izteiksmes devās uz D punktu. Viltība tāda, ka SI stacijas bija visos četros punktos. Līdz ar to par kļūdaino atbildi uzzinājām tikai saņemot finiša splitus. Un varbūt tā arī labāk, nekā apziņa, ka jau sākumā esam nokļuvuši iedzinēju lomā.

Nākamais – laivu/peldēšanas posms. Jādalās – 2 airē, viens peld, bet atkal – lai zinātu kurp airēt un peldēt, jātiek galā ar piedāvātajiem 6 loģikas uzdevumiem. Pie tam – ne gluži viennozīmīgiem, jo burtu virknītēs katrs varēja atrast savu loģiku un pamatot.. Lai vai kā – pēc padsmit minūšu saspringuma tiekam pie pareizajām atbildēm un metamies ūdenī. Šis posms bija patīkams un veldzējošs pēc brauciena pa grants ceļiem.

Veiksmīgi pievarējām laivu/peldēšanas posmu un ar velo devāmies uz nākamo kāju posmu purvā. Atkal varēja dalīties, bet jāsavāc konkrēts punktu vērtību skaits – tieši 21. Nav jāņem visi punkti, kas ir teritorijā izlikti, bet pašiem jāsaplāno – kurus vāksim, kurus nē. Tur nācās pāris reizes papeldēt, lai tiktu pie KP atzīmes. Bet laikam uzkarsētajām galvām nelīdzēja pat šī pelde, jo šeit kaut kādā prāta aptumsumā paņēmām lieku punktu, kas mums finālā maksāja uzvaru. Bet arī šajā brīdī savu kļūdu vēl nepamanījām un gana ņipri devāmies tālāk.

Sekojošajā velo posmā pirmajā daļā veiksmīgi tikām galā ar uzdevumu par azimutiem – precīzi nonācām uz punktu. Citām komandām bija izdevies iemaldīties mājas pagalmā un pakomunicēt ar teļa izmēra suni.

nosledzies-x-race-3posms-einsteina-uzdevumi-veldzejosas-peldes-un-tela-lieluma-suni

Otrajā daļā – izvēles secībā ņemami punkti pa viegli braucamiem ceļiem. Posmā gan nācās mainīt kameru, bet šim faktam pat bija sava labā puse, jo – kamēr puiši nodarbojās ar remontdarbiem, man bija iespēja papētīt un parisināt aiznākamo uzdevumu- veloleģendu (Numurēta ar alfabētu, sajauktā secībā un jāsāk braukt, sākot no  „Ž”. Ja godīgi – smieklīga sakarība :) ).

Garākā kāju posma karte izrādījās viltīga ar ne gluži īstenībai atbilstošiem ceļiem, bet pēc nelielas minstināšanās un piešaušanās kartei pareizais punkts tika atrasts, un tālāk jau gāja raiti.

Pēc tam – ačgārnā velo leģenda, kurai atradām ļoti veiksmīgu risinājumu – leģendas otrajam KP bijām jau uzskrējuši virsū iepriekšējā posmā, tā ka nācās fiksi ripot pēc punkta, nebraucot visus līkumus pa mežu. Tas ļāva krietni pietuvoties komandām, kas vēl posmu sākot bija minūtes 10 mums priekšā. Pietuvojāmies, apdzinām un pēdējā – kāju posmā pa Siguldas centru jau iegājām kā pirmie no šī 4 komandu bariņa. Svētku laukumā izpildījām virvju uzdevumu. Kārtējo reizi nopriecājos par saviem garajiem komandas biedriem, kas mani kā spičku uzmeta līdz sietveidīgajām trepītēm.

Pēdējā rozīnīte mačā – spoguļkarte. Mazliet iztēles un virzienus saprast varēja tīri labi.

Vēl pēdējais punkts kalna nogāzē, pasmags kāpiens atpakaļ augšā un tad jau FINIŠS.

Finišā nebija tik liels pārsteigums par sodu pirmajā posmā, cik par sodu purva trekingā.

Neuzmanīgas punktu skaitīšanas dēļ, kā rezultātā paņēmām nevis par maz, bet par daudz punktus, nopelnījām sodu 15 min, pazaudējām pirmo vietu un nokļuvām aiz pjedestāla.

Galvenā mācība no xRace Siguldas posma – „Skaiti divreiz! Divreiz!!”.

Meklē vairāk bildes no X-Race 3.posma šeit, un tiekamies nākamajā – Rīgas X-Race posmā, kas norisināsies 18.augustā!

Citas ziņas
aizvadits-seb-mtb-maratona-4posms-vietalva

Aizvadīts SEB MTB maratona 4.posms Vietalvā

19.07.2012
„Gandrs-Merida” komanda startēja nepilnā sastāvā, jo A. Lavišs nepaspēja atgriezties no komandējuma. Kopējā sacensību distance 74 km. Pārsvarā tā veda pa grants  un meža ceļiem, bija arī mazi posmiņi pa taciņām. Trase pārsvarā...

Lasīt tālāk

atskats-uz-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012

Atskats uz populārākajām daudzdienu orientēšanās sporta sacensībām Baltijas valstīs – Kāpa 2012

06.07.2012
 “Kāpa 2012” sacensības norisinājās 3 dienas no 29.jūnija līdz 1.jūlijam. Šogad sacensībās ietilpa ne tikai Latvijas Kausa posms, bet arī Pasaules Ranga un EST-LAT Orientēšanās līgas posms. “Kāpa” kā ik gadu...

Lasīt tālāk

liga-valdmane-izcina-bronzas-medalu-eiropas-jauniesu-cempionata

Līga Valdmane izcīna bronzas medaļu Eiropas jauniešu čempionātā

05.07.2012
No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Francijā norisinājās 2012. gada Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās sportā, uz kuru 15 sportistu sastāvā devās arī Latvijas izlase.Lielisku sniegumu sprinta distancē uzrādīja arī Gandra atbalstītā valmieriete...

Lasīt tālāk