1. Ziņas
  2. Dodies velo izbraucienā Ķemeru nacionālā parka teritorijā un tiec pie kāpiena Gandra alpīnisma tornī!

Dodies velo izbraucienā Ķemeru nacionālā parka teritorijā un tiec pie kāpiena Gandra alpīnisma tornī!

Publicēts: 12.04.2012

Dodies dabā, aktīvi atpūties, meklē piedzīvojumus un vēro putnus!

Aprīlis un maijs ir mēneši, kad putni ir atgriezušies no saviem tālajiem, vai ne tik tālajiem ceļiem, veido ligzdas, skaļi vai mazāk skaļi trokšņo un visādi citādi iznesas. Pavasaris ir brīdis, kad dzīve kūsā ne tikai cilvēkiem, bet arī putniem, kas ir piemērots laiks, lai tos vērotu.

dodies-velo-izbrauciena-kemeru-nacionala-parka-teritorija-un-tiec-pie-kapiena-gandra-alpinisma-torni

Iesakām izbaudīt interesantu velosipēdu maršrutu, kas veidots Ķemeru Nacionālajā parkā, lai apskatītu un iepazītu Latvijas dažādo ainavu, faunu un floru.

Maršruts: Ķemeru stacija- Meža māja(tūrisma informācijas punkts ar ļoti interesantu un aizraujošu, izglītojošu ekspozīciju par purva augiem) - bijusī Ķemeru sanatorija - Mīlestības saliņas paviljons- rotonda Ķemeru parkā- Robežu iela- Zaļā kāpa- Antiņciems- Kaņiera ezera skatu tornis- Antiņciems- caur Raganu purvu atpakaļ uz Ķemeriem. Pa ceļam ir arī Sēravotu taka, tā apskatāma gida pavadībā. Gidu kontakti atrodami šeit.

Atsūti mums foto, kurā esi redzams tu un tavs velosipēds pie Kaņiera ezera putnu vērošanas torņa līdz 30.aprīlim, un kāpiens Gandra alpīnisma tornī 2 cilvēkiem instruktora pavadībā ir Tavs!

Maršruta aptuvenais garums ir 24 km. Ķemeros ir ko redzēt, ne velti kādreiz tā ir bijusi plaši pazīstama un pieprasīta atpūtas un ārstniecības vieta. Vairāk apskates objektu šeit.

dodies-velo-izbrauciena-kemeru-nacionala-parka-teritorija-un-tiec-pie-kapiena-gandra-alpinisma-torni-2

Kaņiera ezers ar putnu vērošanas torni ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Ķemeru nacionālajā parkā. Ezerā ir 14 salas, un te pavisam konstatētas 237 putnu sugas (kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas). Dažas no tām, kas ir salīdzinoši viegli ieraugāmas: paugurknābja gulbis, cekuldūkuris, jūras krauklis, zivju gārnis, niedru stērste, lielais baltais gārnis, cekulpīle un meža pīle. Sīkākus putnu aprakstus un vizuālos attēlus meklē www.latvijasdaba.lv mājaslapā. Ezers kopš 1989. gada iekļauts Eiropas nozīmīgo putnu vietu sarakstā. Ezers ir cieši aizaudzis ar niedrēm un citiem augiem, piekļūšana tuvu putniem nav iespējama, bet tos var pārredzēt no putnu vērošanas torņa.

Iesakām, atrodoties Ķemeru nacionālā parka teritorijā, ievērot šos noteikumus:

Pārvietošanās parka teritorijā

Tu vari brīvi staigāt, baudīt dabas sniegto mieru, vērot putnus, sēņot un ogot visā parka teritorijā, izņemot rezervāta zonu, ko dabā norobežo brīdinājuma zīmes. Tu vari pārvietoties ar velosipēdu vai auto pa visiem nacionālā parka ceļiem. Novietojot auto ceļa malā, lūdzu, nenobrauc no ceļa seguma!

Dabas takas un velomaršruti

Visas dabas takas un maršruti ir atvērti visu gadu un ir apmeklējami bez maksas jebkurā laikā! Lietainā laikā koka laipas var būt slidenas! Lūdzu, nebrauc ar velosipēdu pa dēļu laipām, lai tās saudzētu. Pieslēdz velosipēdu pie kāda koka takas sākumā!

Ceļo dabai draudzīgi!

Izturies saudzīgi pret augiem un dzīvniekiem. Ievieto atkritumus tikai tiem paredzētās vietās vai labāk paņem līdzi, lai ar prieku varētu atgriezties citreiz.

Sīkāk šeit.

Velc laukā binokli un dodies dabā!

Citas ziņas

Bilžu vakars "Ekspedīcija - Kāpiens pēc sapņa"

17.04.2012
image-15269: Tikšanās ar Bruno Šulcu – Ginesa rekorda uzstādītāju augstkalnu riteņbraukšanā 25. aprīlī, plkst.18.30, tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikala „Gandrs” telpās Kalnciema ielā 28. Bruno Šulcs...

Lasīt tālāk

Jaunie, Latvijā saražotie Ērenpreiss velosipēdi iegādājami Gandrā

12.04.2012
image-15170: No 12.aprīļa Gandrā iegādājami Ērenpreiss velosipēdi - 4 dizainā līdz pilnībai noslīpēti, ekskluzīvi velosipēdu modeļi, kas ražoti Latvijā. Latvijā pirms gandrīz 100 gadiem bija ļoti attīstīta velosipēdu ražošana. Gustava Ērenpreisa...

Lasīt tālāk

Baltic open Bouldering Edition 2012 - bolderinga kāpšanas sacensības

11.04.2012
30.martā un 1.aprīlī, Atpūta un sports izstādes laikā, norisinājās Baltic open Bouldering Edition 2012- bolderinga kāpšanas sacensības, kurās klāt bijām arī mēs.  Bolderings ir atsevišķs kāpšanas sporta paveids, kur kāpšana...

Lasīt tālāk