1. Ziņas
  2. Dodies velo izbraucienā Ķemeru nacionālā parka teritorijā un tiec pie kāpiena Gandra alpīnisma tornī!

Dodies velo izbraucienā Ķemeru nacionālā parka teritorijā un tiec pie kāpiena Gandra alpīnisma tornī!

Publicēts: 12.04.2012

Dodies dabā, aktīvi atpūties, meklē piedzīvojumus un vēro putnus!

Aprīlis un maijs ir mēneši, kad putni ir atgriezušies no saviem tālajiem, vai ne tik tālajiem ceļiem, veido ligzdas, skaļi vai mazāk skaļi trokšņo un visādi citādi iznesas. Pavasaris ir brīdis, kad dzīve kūsā ne tikai cilvēkiem, bet arī putniem, kas ir piemērots laiks, lai tos vērotu.

dodies-velo-izbrauciena-kemeru-nacionala-parka-teritorija-un-tiec-pie-kapiena-gandra-alpinisma-torni

Iesakām izbaudīt interesantu velosipēdu maršrutu, kas veidots Ķemeru Nacionālajā parkā, lai apskatītu un iepazītu Latvijas dažādo ainavu, faunu un floru.

Maršruts: Ķemeru stacija- Meža māja(tūrisma informācijas punkts ar ļoti interesantu un aizraujošu, izglītojošu ekspozīciju par purva augiem) - bijusī Ķemeru sanatorija - Mīlestības saliņas paviljons- rotonda Ķemeru parkā- Robežu iela- Zaļā kāpa- Antiņciems- Kaņiera ezera skatu tornis- Antiņciems- caur Raganu purvu atpakaļ uz Ķemeriem. Pa ceļam ir arī Sēravotu taka, tā apskatāma gida pavadībā. Gidu kontakti atrodami šeit.

Atsūti mums foto, kurā esi redzams tu un tavs velosipēds pie Kaņiera ezera putnu vērošanas torņa līdz 30.aprīlim, un kāpiens Gandra alpīnisma tornī 2 cilvēkiem instruktora pavadībā ir Tavs!

Maršruta aptuvenais garums ir 24 km. Ķemeros ir ko redzēt, ne velti kādreiz tā ir bijusi plaši pazīstama un pieprasīta atpūtas un ārstniecības vieta. Vairāk apskates objektu šeit.

dodies-velo-izbrauciena-kemeru-nacionala-parka-teritorija-un-tiec-pie-kapiena-gandra-alpinisma-torni-2

Kaņiera ezers ar putnu vērošanas torni ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Ķemeru nacionālajā parkā. Ezerā ir 14 salas, un te pavisam konstatētas 237 putnu sugas (kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas). Dažas no tām, kas ir salīdzinoši viegli ieraugāmas: paugurknābja gulbis, cekuldūkuris, jūras krauklis, zivju gārnis, niedru stērste, lielais baltais gārnis, cekulpīle un meža pīle. Sīkākus putnu aprakstus un vizuālos attēlus meklē www.latvijasdaba.lv mājaslapā. Ezers kopš 1989. gada iekļauts Eiropas nozīmīgo putnu vietu sarakstā. Ezers ir cieši aizaudzis ar niedrēm un citiem augiem, piekļūšana tuvu putniem nav iespējama, bet tos var pārredzēt no putnu vērošanas torņa.

Iesakām, atrodoties Ķemeru nacionālā parka teritorijā, ievērot šos noteikumus:

Pārvietošanās parka teritorijā

Tu vari brīvi staigāt, baudīt dabas sniegto mieru, vērot putnus, sēņot un ogot visā parka teritorijā, izņemot rezervāta zonu, ko dabā norobežo brīdinājuma zīmes. Tu vari pārvietoties ar velosipēdu vai auto pa visiem nacionālā parka ceļiem. Novietojot auto ceļa malā, lūdzu, nenobrauc no ceļa seguma!

Dabas takas un velomaršruti

Visas dabas takas un maršruti ir atvērti visu gadu un ir apmeklējami bez maksas jebkurā laikā! Lietainā laikā koka laipas var būt slidenas! Lūdzu, nebrauc ar velosipēdu pa dēļu laipām, lai tās saudzētu. Pieslēdz velosipēdu pie kāda koka takas sākumā!

Ceļo dabai draudzīgi!

Izturies saudzīgi pret augiem un dzīvniekiem. Ievieto atkritumus tikai tiem paredzētās vietās vai labāk paņem līdzi, lai ar prieku varētu atgriezties citreiz.

Sīkāk šeit.

Velc laukā binokli un dodies dabā!

Citas ziņas
marts-bus-krasains-un-spozs-jauna-tobby-apavu-auklu-biksturu-un-jostu-kolekcija-ir-klat

Marts būs krāsains un spožs - jaunā TOBBY apavu auklu, bikšturu un jostu kolekcija ir klāt!

13.03.2012
Neaizmirsti - trakajiem pieder pasaule, piešķir savai ikdienai spilgtu akcentu! TOBBY apavu auklas, bikšturi un jostas ir ne vien praktiski un noderīgi, bet arī apžilbina ar dzīvesprieku, kas izpaužas košajā krāsu izvēlē. Bieži...

Lasīt tālāk

drake-un-artec-zimolu-12sezonas-snovborda-deli-no-jautribas-lidz-avangardam-un-northwave-zabaku-540gradu-tehnologijas

Drake un Artec zīmolu 12.sezonas snovborda dēļi – no jautrības līdz avangardam, un Northwave zābaku 540grādu tehnoloģijas

09.02.2012
Ar Drake, Artec dēļiem un Northwave zābakiem kājās sniegots nobrauciens būs viens vienīgs prieks un patīkams satraukums. Šie zīmoli pierādījuši sevi pasaulē kā inovatīvi un uz jaunākajām tehnoloģijām orientēti. Artec sniega dēļi Artec...

Lasīt tālāk

ar-millet-termovelu-nav-nepareizu-laikapstaklu

Ar Millet termoveļu nav nepareizu laikapstākļu

13.01.2012
Pamostoties no rīta un vēl guļot siltā gultā, šobrīd iedomājoties skatu ārā pa logu, galīgi nav vilinājuma doties ārā, neapģērbjoties atbilstoši laika apstākļiem, jo īpaši tad, ja uz darbu jābrauc ar sabiedrisko transportu, jāsatiek draugi, jādodas...

Lasīt tālāk