1. Ziņas
  2. Atskats uz populārākajām daudzdienu orientēšanās sporta sacensībām Baltijas valstīs – Kāpa 2012

Atskats uz populārākajām daudzdienu orientēšanās sporta sacensībām Baltijas valstīs – Kāpa 2012

Publicēts: 06.07.2012

 “Kāpa 2012” sacensības norisinājās 3 dienas no 29.jūnija līdz 1.jūlijam. Šogad sacensībās ietilpa ne tikai Latvijas Kausa posms, bet arī Pasaules Ranga un EST-LAT Orientēšanās līgas posms.

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012-7

“Kāpa” kā ik gadu pulcē spēcīgus orientieristus, šogad sacensībās piedalījās 59 dažādu vecumu un dzimumu dalībnieku grupas, kopskaitā pulcējot vairāk kā 1400 dalībnieku.

Šogad “Kāpā” bija iespējams sacensties ne tikai orientēšanās skrējiena, bet arī taku orientēšanās un velo orientēšanās disciplīnās, tādējādi padarot sacensības pieejamas un interesantas cilvēkiem ar dažādu interešu un spēju loku.

Vīriešu elitē šogad noritēja sīva cīņa starp Latvijas izlases orientieristiem - Mārtiņu Sirmo, Edgaru Bertuku, Kalvi Mihailovu, konkurenci viņiem sastādīja arī igauņi, lietuvieši, baltkrievi un pat viens orientierists no Taivānas. Kalvis Mihailovs uzvarēja pirmajā dienā, pārspējot savus konkurentus par 3 minūtēm, otrajā dienā uzvarēja Edgars Bertuks, trešajā dienā traumas dēļ nestartēja Kalvis Mihailovs, bet uzvarēja Mārtiņš Sirmais ar 4 minūšu pārsvaru, kas kopvērtējumā sniedza uzvaru, aiz sevis atstājot Edgaru Bertuku un ļaujot Dmitrijam Mihailkinam (Dmitry Mihalkin) pakāpties uz godpilno trešo vietu kopvērtējumā.

Sieviešu elites grupā situācija bija nedaudz savādāka kā vīriešu izlases grupā - lai gan trijniekā ielauzties pa spēkam bija arī Latvijas sportistēm Laurai Vīķei, Kristīnei Kokinai un Kristai Mihailovai, starp favorītēm bija vairākas Lietuvas sportistes- Gabija Ražaitijte (Gabija Ražaitytė), Ausrine Kutkaite. Pēc divu dienu spraigas cīņas pārliecinošu uzvaru kopvērtējumā izcīnija igauniete Merike Vanjuka (Merike Vanjuk), aiz sevis atstājot Lietuvas sportisti Gabiju Ražaitijti (Gabija Ražaitytė), trešajā vietā ierindojās Laura Vīķe. Trešā diena ieviesa nelielas korekcijas uz pjedestāla esošajiem, trešajā vietā pēc lieliska starta nostājās Ausrine Kutkaite no Lietuvas, aiz godpilnā trijnieka atstājot Lauru Vīķi un Zandu Abzaloni.

Sacensībās bija spraigas gan veidoto distanču dēļ, gan dažādā reliefa un savstarpējo grupu dalībnieku cīņu dēļ.

Skaties plašu bilžu galeriju no sacensībām šeit.

Gandram bija interesanti atbalstīt tik ļoti spraigas un interesantas sacensības!

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012-4

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012-5

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012-8

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012-3

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012-10

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012-6

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012

atskats-un-popularakajam-daudzdienu-orientesanas-sporta-sacensibam-baltijas-valstis-kapa-2012-9

Citas ziņas

Noslēdzies X-Race 3.posms – Einšteina uzdevumi, veldzējošas peldes un teļa lieluma suņi

12.07.2012
"Gandrs" komanda kopvērtējumā ieņēma 11. vietu, un finišēja augstajā 4.vietā starp MIX komandām. Dace Linde no Gandra piedzīvojumu sacensību komandas stāsta par Einšteina uzdevumiem, veldzējošām peldēm un satiktiem teļa lieluma suņiem: :image-16728: Ja...

Lasīt tālāk

Līga Valdmane izcīna bronzas medaļu Eiropas jauniešu čempionātā

05.07.2012
No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Francijā norisinājās 2012. gada Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās sportā, uz kuru 15 sportistu sastāvā devās arī Latvijas izlase.Lielisku sniegumu sprinta distancē uzrādīja arī Gandra atbalstītā valmieriete...

Lasīt tālāk

Trek Talsu posms noslēdzies, Gandrs-Merida izcīna augsto otro vietu

03.07.2012
image-16624: Saruna ar Gandrs-Merida velo komandas kapteini Intu Celmaraugu: Ar ko izcēlās 4. Trek posms, kāda bija trase? Trase izcili feina, tehniski sarežģīta, un grūta. Viss notika Talsu apkārtnē, Kamparkalnā, ietverot ar vietējo distanču slēpošanas...

Lasīt tālāk