1. Ziņas
  2. Ātrākais, videi un veselībai draudzīgākais transporta veids Rīgā ir...

Ātrākais, videi un veselībai draudzīgākais transporta veids Rīgā ir...

Publicēts: 09.09.2010

Rīt mēs visi uzzināsim, kurš – velosipēds, automobilis vai sabiedriskais transports – ir visātrākais, visērtākais un visdraudzīgākais veselībai un videi pārvietošanas veids Rīgā.

Piektdien, 10. septembrī, plkst. 16.00 jauno uzņēmēju starptautiskā organizācija JCI Latvija sociālās kampaņas Ieelpa 2010 ietvaros rīko eksperimentu "Cīņa par Ieelpu". Pasākumu iecerēts īstenot sacensību stilā, tajā izmēģinot trīs dažādus transporta veidus (automobili, sabiedrisko transportu un divriteni), kuriem, pārvarot darbdienas beigām raksturīgos sastrēgumus, jānokļūst noteiktā pilsētas vietā.

Par efektīvāko transporta veidu eksperimenta noslēgumā tiks atzīts tas pārvietošanas līdzeklis, kas izrādīsies pārāks: pārvietošanās ātruma, izdevumu, ekoloģijas, ietekmes uz veselību, lietošanas ērtuma ziņā. Par eksperimenta rezultātu objektivitāti rūpēsies speciāli izraudzītu, neatkarīgu ekspertu grupa.

Sacensību starts tiks dots 10. septembrī plkst. 16.00, pie t/c Alfa, savukārt finiša līnija - pie t/c Spice.

Organizētāji cer, ka laikā, kad vides problēmas strauji saasinās un dabā novēro aizvien jaunas cilvēku nolaidīgās attieksmes sekas, sociālās kampaņas Ieelpa 2010 rīkotais eksperiments motivēs pilsētniekus nopietni izvērtēt videi draudzīgo pārvietošanas līdzekļu priekšrocības, tā rosinot sabiedrību uz pozitīvām pārmaiņām.

Cīņa par Ieelpu eksperimentu atbalsta Amserv Motors, sacensībām nodrošinot pasaulē plaši pazīstamo hibrīdauto Toyota Prius, un GPS centrs.lv, nodrošinot GPS, kā rezultātā sacensību gaitai būs iespējams sekot līdzi arī internetā, veikals Gandrs, no kura sacensībās piedalīsies velobraucējs ar Merida velosipēdu.

Katram dalībniekam būs iedota GPS-ierīce, tās datiem varēsi sekot līdzi internetā.

Eksperimentam var sekot līdzi rīt, 16:00 www.gandrs.lv

Velobraucēji! Atbalstam savējo transporta veidu – satiekamies rīt, no 16:30 pie t/c Spice.

Citas ziņas

Seko līdzi Ieelpa 2010 sacensībām internetā!

10.09.2010
Piektdien, 10. septembrī, plkst. 16.00 sākas Ieelpa 2010 sacensības, kurā noskaidros ātrāko, videi un veselībai draudzīgāko transporta veidu Rīgā. Sadarbībā ar GPS centrs katra dalībnieka atrašanās vietai varēsiet sekot līdzi tiešraidē mūsu mājas...

Lasīt tālāk

Merida-Multivan komandas braucējs José Hermida - pasaules XC čempions!

08.09.2010
image-5806: Merida-Multivan komandas braucējs José Hermida ir ieguvis čempiona titulu vienā no pasaulē populārākajām velosporta disciplīnām – XC (cross country). Šo titulu José ieguva uzvarot Mont-Sainte-Anne notikušajā Pasaules čempionātā. Esot čempions...

Lasīt tālāk

Elan braucēja Urška Pribošic ieguva "sudrabu"

06.09.2010
image-5805: Elan braucēja Urška Pribošic ieguva "sudrabu" 31. augustā Big Air pasākumā, kas noticis Junioru Snovborda Pasaules čempionāta ietvaros Elan Chicas Team braucēja Urška Pribošič ieguva 2. vietu. Tā ir otra sudraba medaļa Urškai, pirmo viņa...

Lasīt tālāk