1. Ziņas
  2. 8. oktobrī notiks zaļa un ekoloģiska dzīvesveida konference "Ieelpa 2010"

8. oktobrī notiks zaļa un ekoloģiska dzīvesveida konference "Ieelpa 2010"

Publicēts: 05.10.2010

Š. g. 8. oktobrī Biznesa augstskolā „Turība” notiks zaļa un ekoloģiska dzīvesveida, kā arī atbildīgas uzņēmējdarbības konference „Ieelpa 2010”.

Konferencē „IEELPA 2010”, kuru organizē bezpeļņas organizācija JCI Latvia, iekļauti pieci lekciju cikli: Ūdens resursi, Atkritumu apsaimniekošana un Otrreizējā pārstrāde, Veselīgs dzīvesveids, Energoefektivitāte, Videi draudzīgs transports. Tā norisināsies jau šā gada 8. oktobrī Biznesa augstskolas „Turība” telpās, Rīgā, Graudu ielā 68.

Konferencē uzstāsies tādi vieslektori kā Prof. Gloria Moss no Anglijas, stāstot par atšķirībām starp vīriešiem un sievietēm zaļā dzīvesveida piekopšanā; „zaļo” domāšanu un tās nozīmi, īstenojot videi draudzīgus risinājumus; Patric Jordan, pasaulē pazīstams eksperts pozitīvās psiholoģijas jomā iepazīstinās ar atjaunojamās enerģijas risinājumiem Polijā; daudzi profesionāļi no Latvijas valsts un nevalstiskā sektora, uzņēmumiem, kā arī pētniecības sektora, piemēram, Dr. Phys. L.Grīnberga, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta pētniece, iepazīstinās ar alternatīvo tehnoloģiju attīstību auto jomā. Bez tam uzstāsies arī A. Kamenders, pārstāvot RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmas katedru; SIA „ Sakret” pārstāvis, kā arī pārstāvji no AS „Latvijas Valsts Meži”, biedrības „Zemnieku saeima”, biedrības "Latvijas ezeri" valdes loceklis J.Sprūds; SIA „EKO Serviss”; RigaBrain dibinātājs P.Urtāns, Mājokļu un Vides departamenta direktora vietnieks – Vides pārvaldes priekšnieks A. Kļaviņš u.c.

Konferences noslēgumā paredzēta diskusija, kuru vadīs moderators Ansis Bogustovs un tajā piedalīsies 10. Saeimas vēlēšanās visvairāk balsu saņēmušo partiju pārstāvji, lai noskaidrotu to plānotos un reālos iespējamos darbības virzienus vides ilgstpējas nodrošināšanā.

Konferences dalībnieki būs uzņēmumi, kas savā praksē īsteno videi draudzīgus risinājumus, gan atbilstošu valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Dalība konferencē ir bez maksas. Vienīgi jāaizpilda reģistrācijas forma http://www.ieelpa.lv mājas lapā, jo vietu skaits ir ierobežots.

Lai nodrošinātu pēc iespējas plašāku visas Latvijas sabiedrības iesaisti, konferencei tiešsaistē varēs sekot līdz arī internetā (projekta mājas lapā www.ieelpa.lv), kā arī sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām, konferences tiešraidei būs iespējams sekot līdzi ikvienā no 1897 Latvijas bibliotēkām.

Projekta Ieelpa 2010 mērķis ir radīt izpratni par nozīmīgākajiem ekoloģijas jautājumiem, veicināt zaļo uzņēmējdarbību, uzsvērt apkārtējās vides tīrību un sniegt impulsu katram indivīdam radīt pozitīvas pārmaiņas. Kampaņas ietvaros tiek diskutēts par energoresursu taupību, gaisa un ūdens kvalitāti, otrreizējo pārstrādi, atkritumu apsaimniekošanu, zaļu un veselīgu dzīvesveidu, dabīgiem produktiem un videi draudzīgu transportu.

Vairāk informācijas projekta mājas lapā.

Citas ziņas
teltis-katram-ligotajam

Teltis katram līgotājam

18.06.2010
Veikalā Viss atpūtai dabā Kalnciema ielā 28 ir uzbūvēta telšu pilsētiņa. Katrs, kas vēlas iegādāties jauno pārvietojamo mājiņu, lai atpūstos dabā, laipni aicināts ciemos! Vairākas teltis, mazas un lielas, kempinga un trekinga, ir izliktas uz mauriņa...

Lasīt tālāk

merida-cyclo-cross-velosipedi-jau-gandrs-veikalos

Merida Cyclo Cross velosipēdi jau Gandrs veikalos!

17.05.2010
Sen gaidītie velosipēdi Merida Cyclo Cross tagad ir nopērkami Gandrs veikalos Rīgā un Siguldā. Ar ko šis velosipēds ir īpašs? Ar to, kam tas ir piemērots – stāsta Gandrs-Merida sporta komandas ilggadējs dalībnieks Aleksandrs Lavišs. "Cyclo Cross...

Lasīt tālāk

klinsu-kurpem-replikan-atlaide-45

Klinšu kurpēm Replikan - atlaide 45%.

06.05.2010
Gatavojies aktīvai kalnu sezonai! Visām klinšu kurpēm -30%, bet Replikan kurpēm īpaši izdevīga atlaide 45%. Akcija ir spēkā no 2010. gada 6.maija veikalos t/p Alfa un Kalnciema ielā 28. http://www.gandrs.lv/klinsu-kurpes/replikan/

Lasīt tālāk