It

Gandrs IT

Jau vairāk nekā 10 gadu Gandrs IT strādā pie pašu veidotās IT infrastruktūras attīstības un uzturēšanas, sākot no mājaslapu attīstīšanas, biznesa inteliģences rīku veidošanas, savu datu centru uzturēšanas un beidzot ar specializētu programmu izstrādi saviem veikaliem. Šo gadu laikā esam iemācījušies, ka vissvarīgākais šajā procesā ir efektīva un precīza klienta sniegtās informācijas pielāgošana, respektīvi, tulkošana no biznesa valodas uz IT valodu. Šī ir viena no mūsu specialitātēm.

Ko mēs darām?

1) Uzturam un attīstām mūsu mājaslapas www.gandrs.lv un www.latvijasdaba.lv ..

Klientiem IT speciālistiem un potenciālajiem kolēģiem
.. sekojot līdzi jaunākajām tirgus tendencēm un izmantojot modernākos tehnoloģiskos risinājumus. .. izmantojot LAMP stacku. CentOS. Apache dinamiskajai daļai / Nginx statiskajam saturam, Haproxy visam web stackam priekšā. Mysql webam, Mssql savienojumam ar grāmatvedības programmatūru. PHP 5.6. (tuvākajā laikā plānojam pāriet uz PHP 7.0) Strādājam ar savu forku Kohana frameworkam. Izmantojam SVN versiju kontrolei un personīgu .git serveri jaunajiem projektiem. Aktīvi veicam A/B testēšanu, pastāvīgi strādājam pie SEO optimizācijām. Veidojam responsīvu dizainu. Mūsu darbu raksturo iteratīva pieeja jaunu versiju veidošanai.

2) Strādājam pie dažādiem biznesa efektivitātes uzlabojumiem: specializētas iekšējās sistēmas un biznesa inteliģences rīki, kas individuāli pielāgoti dažādu uzņēmuma struktūrvienību vajadzībām (mazumtirdzniecībai, vairumtirdzniecībai, interneta veikalam, poligrāfijai, administrācijai un nekustamā īpašuma uzraudzībai), piemēram, ..

.. Automātiski veidotas, ērti lietojamas, dinamiskas dažādu datu avotu atskaites un pārskati. .. Atskaites ir pieejamas webā, uzņēmuma iekšējā sistēmā - datus iegūstam no mūsu grāmatvedības programmas mssql datubāzes. Apstrādājam datus ar PHP un nododam klientam, izmantojot github.com/Mottie/tablesorter, lai atspoguļotu tos ērti un pārredzami. (Paši esam veidojuši uzlabojumus šim un vēl citiem opensource projektiem.)
Efektīvāka datu ievade un pārvaldīšana, atsakoties no nebeidzamiem Microsoft Excel failu kalniem, tā vietā pārejot uz internetā bāzētiem strukturētiem risinājumiem, ar kuriem vienlaikus var strādāt neierobežots cilvēku daudzums, datus ievadot vienreiz, bez liekām kopēšanas darbībām un iespējamām kļūdām. Uz saviem vai klienta serveriem izvietojam PHP, Mysql, Javascript rakstītus risinājumus. Izmantojam web tehnoloģijas, radot responsīvu dizainu, kas ļauj ērti strādāt arī no viedierīcēm.
Pašu radīta programma veikalos QR kodu skenēšanai, kas darbiniekiem ļauj veikt klientu apkalpošanu operatīvāk. QR skeneris, kas pieslēgts pie kases datora. C# rakstīta programma, kas pārtver noskenētos QR kodus un, izejot no koda satura, veic dažādas darbības: atver iekšējās sistēmas (dāvanu karšu izrakstīšana, nomas līgumu sagatave, darbinieku pievienošana sistēmā, izmantojot unikālus identifikatorus).

3) Paralēli programmatūras rakstīšanai, uzturam divus datu centrus  savām un klientu vajadzībām. Viens no mūsu datu centra klientiem ir SIA NextLevel, kas izstrādā un uztur tādas Latvijā populārās spēlēs kā Okeānija un Fikss.

Uzturam savu iekšējo datortīklu 80 darbiniekiem. Plaši izmantojam virtualizāciju un uzturam savu personīgo 'mākoni'. Klientiem piedāvājam virtuālās mašīnas savu projektu izvietošanai. Darbinieku darba stacijas esam virtualizējuši ar Windows 2012 serveri. Savas web infrastruktūras uzturēšanai plaši izmantojam opensource virtualizāciju - KVM un CentOS. Haproxy load balanceri, Apache web workeri, Nginx statiskajam saturam, MariaDB datubāze viss ir sadalīts pa virtuālajām mašīnām un replicēts starp abiem datu centriem.

Kas mēs esam?

Mēs esam jauna un atraktīva komanda (vidējais vecums 25), kam patīk aktīvs dzīvesveids un kas specializējas efektīvāko risinājumu atrašanā visdažādākajos ikdienas izaicinājumos.

Tas izpaužas 3 soļos:

1) Vēlamā rezultāta definēšana. Mēs saprotam, ka nav iespējams precīzi definēt mērķi un, projektam attīstoties, uzdevumi un vēlmes mainās. Tapēc kopā atrodam virzienu, kurā doties.

2) Pareizo rīku atrašana ...

.. mēs pārzinām ļoti daudz programmēšanas valodu un web tehnoloģiju, spējam pielāgoties konkrētajam mērķim, lai sasniegtu to visefektīvākajā veidā. .. php, javascript, actionscript, c#, java valodās. Mysql un MsSQL datubāzēs, nebaidamies arī no noSQL. Izmantojam arī dažādus modernus risinājumus, piemēram, memcached - distribūtēta caching sistēma lielākam ātrumam, varnish, utt. Būvējam projektus automātiski izmantojot grunt.

3) Soli pa solim, pastāvīgi sadarbojoties ar klientu, radām gala produktu. Norises gaita raksturojama šādi pirmās nedēļas laikā top vienkāršots, jau funkcionējošs prototips, kurā iekļauts pats galvenais. Nākamajā fāzē šo prototipu attīstām un uzlabojam, papildinot to ar nepieciešamo informāciju un tehnoloģiskajiem risinājumiem. Paralēli tālākajiem uzlabojumiem, klientam iespējams lietot jau esošo pamatprogrammu un sekot līdzi tās attīstības procesam, daloties ar ieteikumiem par veicamajiem uzlabojumiem un pārmaiņām. Strādājam ciešā sadarbībā ar klientu un, sekojot tā vēlmēm un ieteikumiem, izvairāmies no liekām projekta pārbūvēm, optimizējot projekta izstrādes laiku.

Ko mēs piedāvājam?

Strauji augam un attīstāmies, esam nemitīgā darba procesā un vienmēr esam gatavi uzklausīt Jūsu vajadzības IT jomā, piedāvājot tām savu risinājumu. Kā arī laipni gaidīsim savā pulkā jaunus un radošus kolēģus.

Vienmēr esam atvērti uzklausīt Jūsu vajadzības IT jautājumos, jo esam pārliecināti, ka kopā varēsim rast vislabāko risinājumu ikvienai problēmai. Ja tevi uzrunāja tas, ar ko mēs nodarbojamies, un ir interese mums pievienoties, droši skaties sadaļu Vakances.
Pat ja tev nav lielas pieredzes - mūsu draudzīgais kolektīvs gadu gaitā ir izveidojis ievērojamu pieredzi jauno kolēģu apmācībā. Protams, arī ļoti pieredzējušiem speciālistiem būs iespēja strādāt un izaicināt sevi jaunos, aizraujošos un radošos projektos.

Uzzini vairāk