Sports

Velokomanda "GANDRS – MERIDA"

sports-Merida

Mēs ne vien pārdodam un iznomājam velosipēdus, bet arī paši braucam savā velo komandā „GANDRS – MERIDA” un startējam dažādās vietējā mēroga sacīkstēs. Mūsu sporta klases komandu pārstāv: Ints Celmaraugs, Aleksandrs Lavisš, Reinis Avens, Andris Ponomarenko, Marina Brazilova un Edgars Lukjanovičs, savukārt tautas klases komandu veido mūsu pašu darbinieki.

Kāpēji

Kaspars Vilks

sports-1

Pārstāv: Gandrs, Daugmale, LACA

Vecums: 22

Mīļākā disciplīna: grūtā kāpšana

Kāpšanas sportā (cik gadus): 8 gadus nodarbojos ar sporta kāpšanu

Tavs dzinējspēks: viennozīmīgi iespēja apskatīt pasauli un izprast citu tautu kultūras, bet, ja runājam tieši par dzinējspēku sacensībās, tad mērķis kāpt uz augstākā pakāpiena, ja tas ir izdevies, tad protams vēl labāks dzinējspēks priekš nākamajām sacensībām.

Kā sagatavojies sacensībām:  īsti nav laika sagatavoties sacensībām, jo katru otro nedēļu ir sacensības, tad var teikt, ka gatavojos, startējot citās sacensībās. Bet protams pats galvenais ir labi izgulēties pirms sacensībām, man tās ir 9 stundas, kas ļauj labi sagatavoties startiem.

Lielākais piedzīvojums: lēkt pirmajam no liela augstuma ar virvi (roup jump).

Aizraušanās: stāvēt uz pjedestāla; ja nav saistīts ar sacensībām, tad pludmales volejbols.

Lielākie sasniegumi: Pirmie lielie sasniegumi bija uzvara Rīgas Jaunatnes čempionātā grūtajā kāpšanā 3 gadus pēc kārtas. "Boulderings visiem" Latvijas kausa izcīņa boulderingā, kur jau 8 gadus pēc kārtas esmu uzvarējis dažādās vecuma grupās. Uzvara „Monstrs 2007”, uzvaras Igaunijas atklātajā čempionātā grūtajā kāpšanā 2012 Un 2013. Uzvara Ventspils Open rīkotajās ātrumkāpšanas sacensībās 2011. Lielākie sasniegumi kopā ar komandas biedri Santu - 8.vieta Pasaules čempionātā klinšu sienu klasē, uzvaras Romanova kausa izcīņā 2012. un 2013. gadā, kā arī Atklātajās Zelmas kausa izcīņas sacensībās jau 3 gadus pēc kārtas. Protams, uzvara Atklātajā Krievijas čempionātā - gan kopvērtējumā, gan pāru sasaites klinšu distancē.

Santa Grigorjeva

sports-3

Pārstāv: Gandrs, Daugmale, LACA

Vecums: 21

Mīļākā disciplīna: Bolderings, Grūtā kāpšana

Kāpšanas sportā (cik gadus): 6 gadus

Tavs dzinējspēks: kāpt maršrutus, kurus nespēju izkāpt ar pirmo reizi, jo nokrītot man rodas vēlme kāpt un kāpt līdz tas tiek paveikts līdz galam. Kā otru dzinējspēku varētu minēt vēlmi apkāpt pretējā dzimuma pārstāvjus.

Kā sagatavojies sacensībām: kopumā sacensībām gatavojos vienkārši kāpjot un piedaloties dažādās sacensībās. Runājot par sacensību dienu, tad pirms tam cenšos labi izgulēties un uzņemt pilnvērtīgu uzturu.

Lielākais piedzīvojums: Lēkšana ar virvi no lieliem augstumiem, kā arī kāpt big wall Krimā.

Aizraušanās: Aktīvi pavadīt laiku (nodarboties ar ekstrēmiem sporta veidiem).

Lielākie sasniegumi

  • Bolderings visiem gada kopvērtējums 2011, 2012, 1. vieta
  • Igaunijas grūtā kāpšana 2013 1.vieta
  • Igaunijas boulderings 2011, 2013 2.vieta
  • Zelmas kausa izcīņa 2011,2012,2013 A grupa 1. vieta
  • Romanova kauss 2012, 2013 1. vieta
  • Krievijas atklātais čempionāts grupas kopvērtējumā un pāru sasaitēs 1. vieta
  • Pasaules čempionāts Krimā (klinšu siena) 8. vieta

Orientieristi

Līga Valdmane

sports-4

Pārstāv: ZVOC, Valmieras BSS

Vecums: 19

Ar orientēšanās sportu nodarbojos: Kādus 10 gadus.

Tavs dzinējspēks: Vēlme sacensties un uzvarēt.

Kā gatavojies sacensībām: Gatavojoties lielākām sacensībām, braucu trenēties uz to apvidu, kur tās notiks, lai iepazītu un iejustos apvidū.

Lielākais piedzīvojums: 3 dienu pārgājiens gar jūru, guļot bez teltīm.

Atis Heinols

sports-5

Pārstāv: Ziemeļvidzemes orientēšanas centrs

Vecums:17

Ar orientēšanās sportu nodarbojos: 7 – 8 gadus

Tavs dzinējspēks: Trenere un paša nospraustie mērķi

Kā gatavojies sacensībām: Trenējoties un noskaņojoties!

Lielākais piedzīvojums: Eiropas čempionāts Polijā velo -orientēšanās, kur ieguvu 3 vietu. Portugāle Pasaules čempionāts.

Piedzīvojumu komandas "Gandrs" un "Gandrs Poligrāfija"

sports-6

Mēs par to, lai katrs pamodinātu piedzīvojumus sevī un dotos tos meklēt ārpus mājas, aktīvi atpūšoties dabā. Gandram ir savas piedzīvojumu sacensību komandas, kas ar lieliskiem rezultātiem startē lielākajos piedzīvojumu sacensību seriālos „X-Race” un „Raid”.

Uldis Žimants

sports-7

Komanda: Gandrs Poligrāfija

Vecums: 30

Mīļākā disciplīna:(kāju) orientēšanās, savukārt ‘disciplīna’ pati par sevi ir mana nemīļākā disciplīna

Piedzīvojumu sacensībās: 4 gadus

Tavs dzinējspēks: vakariņas priekšā un konkurenti aizmugurē

Kā sagatavojies sacensībām: startējot citās sacensībās

Lielākais piedzīvojums: Mini-piedzīvojums bija LAR 2010 kontrolpunkts Adamovas ezera caurtekā, kur straume gandrīz izskaloja visu komandu ārā pa trubu. Lielākais gandarījums bija pēc pirmā (pagaidām vienīgā) 44h starta 2011. Gada vasaras Raid.

Atis Krūmiņš

sports-8

Komanda: Gandrs Poligrāfija

Vecums: 30

Mīļākā disciplīna: finišs

Piedzīvojumu sacensībās: 2 gadus

Tavs dzinējspēks: iepazīt dažādās vietas Latvijā no dažādiem skatupunktiem

Kā sagatavojies sacensībām: mēģinu palikt mājās un izgulēties iepriekšējā vakarā (kas parasti ir piektdiena)

Lielākais piedzīvojums: lieliska pieredze face-down nolaišanās ar virvi no 12 stāvu mājas xrace Valkas/Valgas posmā ap pieciem no rīta

Gatis Zēlerts

sports-12

Komanda: Gandrs Poligrāfija

Vecums: 29

Mīļākā disciplīna: velo

Piedzīvojumu sacensībās: kopš 2010.gada (xRace Ogre)

Tavs dzinējspēks: ātrāk, augstāk, tālāk - apziņa, ka cilvēka spējām nav robežu

Kā sagatavojies sacensībām: laicīgi sāku trenēties velo, skriet, peldēt

Lielākais piedzīvojums: Siguldas kalnu maratons 2012, 53km distance. Iepriekš garākais, ko biju skrējis, bija 28km divas nedēļas pirms starta. Sanāca, ka šī bija arī mana pirmā maratona distance. Distancē domāju, kā tikt līdz finišam, bet pēc finiša jau domāju, ka varēja ātrāk. :) Šeit arī parādās dzinējspēks, motivācija - neapstāties pie sasniegtā!

Dace Linde

sports-9

Komanda: Gandrs

Vecums: 34

Mīļākā disciplīna: paskriet, pabraukt , papeldēt un, protams, orientēties. Patīk domāšanas, funktierēšanas, plānošanas process, un mači, kuros ne viss ir atkarīgs tikai no spēka un ātruma.

Piedzīvojumu sacensībās: kopš 2004.gada (VX Latgale)

Tavs dzinējspēks: soļanka, alus malks un gandarījums finišā Kā sagatavojies sacensībām: ziemā – sporta klubā bike treniņi un vingrošana, baseins, krosiņi (gan cēlā vientulībā, gan foršā kompānijā); vasarā – krosiņi un nebeidzami darbi laukos, dārzā (ļoti labi disciplinē un māca pacietību, neatlaidību)

Lielākais piedzīvojums: pareizāk būtu teikt – svarīgākā atziņa – piedzīvojumu sacensībās galvenais ir saskaņa komandā, spēja novērtēt vienam otra stiprās puses un apzināties vājās, lai kopīgiem spēkiem ar smaidu sejā varētu šķērsot finiša līniju. Un, ja ir laba komanda, tad atbildēt uz jautājumu – kāds ir grūtākais šķērslis – nav iespējams. Jo grūtākā šķēršļa nav – mēs tos visus esam pārvarējuši.

Jānis Stašāns

sports-10

Komanda: Gandrs

Vecums: 31

Mīļākā disciplīna: velo, bet mērcēties ūdenī man arī patīk

Piedzīvojumu sacensībās: 4 gadus

Tavs dzinējspēks: iespēja gūt jaunas emocijas Kā sagatavojies sacensībām: mazliet trenējos, vairāk atpūšos, obligāti sagādāju sev labu karastāvokli pirms starta

Lielākais piedzīvojums: Neapšaubāmi pirmais starts piedzīvojumu sacensībās, 24 stundas, naktī drusku zem nulles, bet man somā jau slapjas plānās rezerves zeķes un tieši tādas pašas kondīcijas sviestmaize. Tas arī viss. Kultūršoks pamatīgs, bet cīnījāmies līdz galam

Jānis Blanks

sports-11

Komanda: Gandrs

Vecums: 42

Mīļākā disciplīna: Slēpošana, arī velo braukšana, bet, pienākot nākamajam posmam, ar prieku kāpju nost no velosipēda un dodos kāju posmā vai sēžos laivā vai vēl kaut kur.

Piedzīvojumu sacensībās: no 2004.gada VX Vidzemes Mazsalacā.

Tavs dzinējspēks: Azarts. Es nāku no datorspēlēm. Tur arī, pirms doties nākamajā līmenī – posmā, jāzina, kādi palīglīdzekļi un cik daudz jāņem līdzi somā. Pēdējā laikā pie datora neesmu spēlējies. Tikai dabā.

Kā sagatavojies sacensībām: Nesanāk jau kā vajadzētu. Cenšos pirms sacīkstes vismaz pa reizei iepazīstināt organismu, ar katru no sacensībā paredzētām disciplīnām, lai tam nav pārsteigumu. Pavingroju, izstaipos. Kādu „Magnētu“ izskrienu, nu apmēram tā.

Lielākais piedzīvojums: Skaisti bija brist ar sniega kurpēm Polijā, pa svaigu sniegu kalnos. Turpat, pēc gada, naktī sniegputenī apmaldīties bija pavisam neomulīgi, redzamība minimāla, tuvumā visādas klintis. Jā, un togad trešajā sacensību dienā komandas biedrene velo nobraucienā piedzīvoja kritienu. Saucām ātros. Pēc 45 minūtēm atbrauca. Noderēja gan siltumu atstarojošā folija, gan apdrošināšanas polise, gan ķivere, kas savu funkciju izpildīja, lai arī sadalījās pa gabaliem. Nezinu, laba vai slikta, bet pieredze.

Velo ekspedīcija – gads pēc Arābu pavasara jeb 2012km Tuvajos Austrumos

sports-velomens

sports-velomens1

Izraēla, Palestīna, Jordānija, Ēģipte – ekspedīcija ar mērķi redzēt, izpētīt, saprast, satikt, iepazīt – kā dzīvo un ko domā viņi šodien Tuvajos Austrumos. Reģions karsts gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Ar Gandra atbalstu ekspedīcijā devās „Gandrs-Merida” velo komandas braucējs Krišjānis Jansons-Ratniks, tautā un blogos zināms kā @Velomens.

Velo eksepedīcija ilga trīs nedēļas. Tika apceļota Izraēla, Jordānija, Ēģipte un Palestīnas teritorija. Krišjānis viesojies 3 galvaspilsētās, peldējies 3 jūrās Ar velosipēdu, gan braucot, gan stumjot pa bezceļu, ir šķērsots Wadi Rum tuksnesis Jordānijā. Braukts kalnos 0 grādos, kā arī baudīta saule ielejās, kur gaisa temperatūra sasniegusi +30 grādus. Hurgadā, dzīvojot pie vietējā, izzināta politiskā situācijā Ēģipte pēc Mubaraka gāšanas. Vienā dienā, nobraucot 300km, šķērsota tuksnešainā Sinaja pussala.

Kopumā 4 reizes stingros drošības apstākļos šķērsota  Izraēlas robeža. Apskatīta Jeruzāleme, Telaviva, kā arī būts mūra otrā pusē, lai redzētu palestīniešu kontrolēto Betlēmi un Ramallahu.

 Kopumā ar velosipēdu nobraukti 2126km.

Ātri un bez žēlastības jeb Jukonas maratons 2012

sports-jukona1

sports-jukona2

Yukon River Quest jeb Jukonas maratons ir šobrīd garākais un viens no visgrūtākajiem kajaku un kanoe airēšanas maratoniem pasaulē, kas notiek Jukonas teritorijā Kanādā un kura oficiālais distances garums ir 715 km. 2012.gadā tas notika no 27.jūnija līdz 1.jūlijam.

Ideja par maratona rīkošanu aizgūta no „Zelta drudža” laikiem, kad zelta meklētāji no Skagveja (Skagway) Aļaskā devās uz Vaithorsu (Whitehorse) Jukonā un tālāk pa Jukonas upi uz Klondaiku pie Dausonas (Dawson city), lai iegūtu labāko vietu zelta skalošanai.

Ar Gandra atbalstu ( Ortlieb, MX3) 2012. gada Jukonas maratonā (Yukon River Quest) uz Kanādu devās divas latviešu ekipāžas „Melnā Berta” (Ilze Plakane un Uģis Gūtmanis) un „Lazy Turtle” (Jānis Balodis un Oļegs Sorokins).

Ir milzīgs gandarījums par sasniegto – „Melnā Berta” finišē pirmie savā klasē (kaijaku divnieki Mix) un ir trešie starp visiem kajaku divniekiem.

Te lasāmas intervijas:

Intervija ar Jāni Balodi pirms došanās ceļā.

Intervija ar Ilzi Plakani par maratona iespaidiem un uzvaru.

Pilsētas medības

Velo Pilsētas medības ir piedzīvojumu organizācijas „Lūzumpunkts” veidotas pilsētvides orientēšanās un izklaides pasākums ar sportisku pieskaņu. Pasākums ir aktīvs un azartisks veids kā pavadīt brīvo laiku kopā ar draugiem un ieraudzīt kā dažādās pilsētas kultūras un attīstības iezīmes, tā arī dažādos pilsētas nostūrus - parkus, pagalmus un laukumus. Pilsētas medību laikā ātruma un izveicības uzdevumi tiek kombinēti ar izaicinājuma un attapības uzdevumiem, tādā veidā noderēs visu komandas dalībnieku spējas, talanti un intuīcija. Pārvietošanās līdzeklis - velosipēds. Gandrs atbalsta Lūzumpunkta veidotās sacensības un priecājas par pilsētas medību uzvarētājiem jau vairāku sezonu garumā.

Jaunie vanagi (Dublis, Mamutu medības, Zvirbuļu taka)

sports-jv_1

Jau ilggadēji Gandrs sadarbojas ar jauniešu organizāciju "Jaunie Vanagi", lai popularizētu aktīvu atpūtu dabā ne tikai starp pirmklasīgiem sportistiem, bet arī starp jaunās paaudzes pārstāvjiem. Jauno Vanagu organizētās piedzīvojumu sacīkstes:

Dublis – piedzīvojumu sacīkstes starp komandām, kam pievienotas dažnedažādas sportiskas, izklaidējošas un kultūras aktivitātes un vakara noslēgumā priecē koncerts ar vairāku mūziķu grupām.

Mamutu medības – ekstrēmas piedzīvojumu sacīkstes ziemas aukstumā, kas sagādās daudzus neaizmirstamus mirkļus un aizraus ar saviem ekstrēmajiem un netradicionālajiem pārbaudījumiem.

Zvirbuļu taka – pasaku spēle - sacīkstes ar dažāda veida atjautības, veiklības un citiem uzdevumiem, kas veicinātu komandas vienotību un dalībnieku savstarpējo draudzību.

Stipro Skrējiens

Par tradīciju ir kļuvis Stipro Skrējienu rīkot 4.maijā. Devīze “PAR STIPRU LATVIJU” aicina ne tikai atkal pārbaudīt savu varēšanu, bet arī pietiekami netradicionālā veidā atzīmēt Latvijas Neatkarības atjaunošanas kārtējo gadadienu.

Šis nav tradicionāls skrējiens asfaltētā distancē, vai labiekārtotā meža trasē. Dalībniekus gaida 6.5 km garā trase ar vairāk kā 30 dabīgiem un mākslīgi veidotiem šķēršļiem. Pēc finiša noteikti jūs būsiet netīri un slapji, bet ļoti apmierināti un gandarīti par savu veikumu distancē. Tikai Stipro Skrējienā izpalīdzība un atbalsts blakus esošajam dominē pār vēlmi uzrādīt labāku laiku trasē. Galvenais uzdevums – sasniegt finišu.

2012.gada sezonā Gandrs ne tikai atbalstīja Stipro Skrējienu, dodot artavu balvu fondā, bet tapa arī Gandra šķērslis „Nav dūmu bez uguns”. 

RAID

sports-raid

RAID ir piedzīvojumu sacīkstes, kurās iekļautas tādas disciplīnas kā alpīnisms, slēpošana, laivošana un velo. Gandrs ir viens no galvenajiem atbalstītājiem tādām RAID organizētām sacīkstēm kā BAR un WAR un SAR.

BAR (bike adventure ride) – sezonas vēlākais Latvijas velorallijs un tradicionāli skaists un ekstrēms riteņbraukšanas sezonas noslēgums.

WAR (winter adventure ride) - piedzīvojumu sacīkstes ziemas apstākļos - skarba un neprognozējama, nedaudz vēsāka kā vasarā ierasts, un pārsteigumiem pilna!LAR (Latvian adventure ride) - piedzīvojumu sacensība vasaras pilnbriedā, ļauj izbaudīt Latvijas dabas skaistumu gan 24, gan 36 stundu distancēs.

SAR (spring adventure ride) – pavasara piedzīvojumu sacīkstes, kas notiek laikā, kad viss plaukst, un saule patiesi iesilda. SAR disciplīnas: velo + foto, trekings, laivas, alpīnisms.

SAR 2012 piedzīvojumu sacīkstes notiek divās klasēs – EXPERT (24 h) un SPORT (8 h).

Orientēšanās sacensības Kāpa

„Kāpa” jau tradicionāli kļuvis par vasaras centrālo notikumu Latvijas orientēšanās dzīvē. Ar katru gadu Kāpa aug un paplašinās gan dalībnieku skaitā, gan arī piedāvāto distanču un orientēšanās veidu ziņā. Orientēšanās “Kāpā” ir pieejama ikvienam. Kāpas orientēšanās sacensības norisinās 3 dienu garumā, un parasti notiek vasaras vidū – jūlijā.

“Kāpa” kā ik gadu pulcē spēcīgus orientieristus, 2012.gada sacensībās piedalījās 59 dažādu vecumu un dzimumu dalībnieku grupas, kopskaitā pulcējot vairāk kā 1400 dalībnieku.

Bruno Šulcs

sports-2

Atbalstu Gandrs sniedz arī Latvijas augstkalnu riteņbraucējam, vairāku pasaules rekordu īpašniekam - Bruno Šulcam. 1996. gadā viņš ar divriteni nobraucis no Eiropas augstākās virsotnes Elbrusa abām spicēm, kas atrodas attiecīgi 5621 metra un 5642 metru augstumā virs jūras līmeņa. Pēdējais Bruno Šulca sniegums bija 2008. gada 3.augustā, nobrauciens ar divriteni no 7546 metrus augstā Muztag Ata kalna Ķīnā.

Baložu velokross

Balozu velokross

Lai popularizētu velokrosu kā daudziem pieejamu aktīvas atpūtas veidu Latvijā, Gandrs sniedz atbalstu „Baložu Velokrosam”, kas ir saturīga atpūta un brīvā laika pavadīšana Baložu pilsētas jauniešu un pieaugušo vidū. Tā arī ir lieliska iespēja veicināt velosipēdu izmantošanu kā transportlīdzekli un noskaidrot labākos sportistus velokrosā sezonā kopumā.

Baložu velodrošība

sports

Svarīgākā lieta pārvietojoties ar divriteni ir drošība, tādēļ Gandrs sadarbojas ar starptautiska mēroga sacensībām „Baložu velodrošība”, kas ir Baložu pilsētas ceļu satiksmes dalībnieku sacensības, kuras palīdz pilnveidot bērnu zināšanas ceļu satiksmes noteikumos, velosipēda uzbūvē, pirmās palīdzības sniegšanā un iemaņas velosipēda praktiskajā vadīšanā.

"Kalnu grupa" - alpīnisma kurss

kalnu grupa

Kristapa Liepiņa rīkotais alpīnisma tehnikas un taktikas apmācību kurss, kurā tiek sniegtas pamatzināšanas, notiek dalīšanās ar pieredzi, un tiek iegūti jauni kāpšanas biedri.Gandrs atbalsta „Kalnu Grupu”, nodrošinot tai telpas mācību kursa teorētiskajai daļai, jo mums ir prieks, ka iespējami vairāk cilvēku apgūst šo aizraujošo kāpšanas sportu.