1. Pārgājieni

Klasiskais Raunis

22. aprīlis 09:00 Rīga, Dzirnavu iela 127, Neste DUS

klasiskais-raunis
  • cena:
  • No 10.00 EUR Līdz 24.00 EUR
  • brīvas vietas:
  • 13 no 16

Zem ziemas platajiem pleciem mierpilni klusējošā daba mostas – ar možu dzīvību caurstrāvojas ik koks un krūms, ik zemes pleķītis un ūdens lāse. Augsni lauž zaļu asnu galvas un putni atgriežas mājās, ar skaņām dziesmām sveicot mūs pavasarī. Tās ir dabas lielās svinības – viss ir pilns jaunas dzīvības un enerģijas, visā jūtama jauna elpa. Un tas ir īstais laiks, lai dotos dabā ieelpot mežus un pļavas, iegūt dabas maģisko enerģiju un spēku pavasara uzplaukšanai un nosvinētu šīs dabas dzīres!

Tāpēc aicinām mums pievienoties īpašā pārgājienā pa upi Raunis, lai tur svinētu Lieldienas un īsta pavasara atnākšanu.

Upe Raunis ir viena no retajām upēm Latvijā, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē. Tā ir 22 km gara, ārkārtīgi ainaviska un strauja upe. Upe ir līkumaina un sekla - dziļums nepārsniedz 50 cm līdz 1 m. Upes krastos vērojami iespaidīgi smilšakmens atsegumi, kuru augstums lejtecē sasniedz pat 30 m. Apskatāms arī Rauņa Skaņaiskalns (kalns ar atbalsi), kur atrastas senu dzīvnieku fosilijas. Rauņa upes ieleja ir grūti pieejama, tāpēc cilvēku ietekme uz to ir bijusi niecīga.

Maršruts un karte

Daži no pārgājiena pieturas punktiem: skatīt šeit!

Maršruta garums: ~15 km

Pārgājiena ilgums: ~ 7 stundas (iekļaujot pauzes)

Pārgājiena datumi: pārgājiens pa šo maršrutu tiks organizēts 22. aprīlī

Sarežģītības pakāpe: Sarežģīts, pārgājiens vedīs pa upes gūltni, kur būs jāpārvar krituši koki, akmens krāvumi, upes pietekas, kraujas un stāvkrasti. Izvērtējot laikapstākļus jāizvērtē arī apģērbs, jo apavus noteikti būs iespējams saslapināt, tapēc parūpējamies par rezerves apaviem.

Transports

Plkst. 09:00 Gandra organizēts transports no Dzirnavu ielas 127, NESTE DUS Rīgā uz pārgājiena starta punktu un plkst. 19.00 no pārgājiena galapunkta (Vaives dzirnavas) atpakaļ uz Rīgu.

Ēšana

Gandrs parūpēsies par nelielām pusdienām brīvā dabā, kuras kopīgi gatavosiem uz gāzes degļiem un ugunskura. 

Pašiem jāparūpējas par vēlajām brokastīm un našķiem, kā arī dzeramo ūdeni.

Nepieciešamais un ieteicamais

Mitrumizturīgi apavi (vēlams augstie. Der arī gumijas zābaki, BET esam uzmanīgi, jo tajos pastiprināti svīst kājas, tie neelpo, kā rezultātā var saberzt pēdu, kā arī, potīte nav tik stingri balstīta kā pārgājienu zābakos), laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, dzeramais ūdens/tēja termosā, trauki un galda piederumi. Ieteicams maiņas apģērbs un apavi. Sekojiet laika prognozei!

Ieteicamais

Ūdensdrošs pārvalks mugursomai, ūdensdrošs iepakojums telefonam, fotoaparātam, naudas makam, bahilas, svilpīte, trekinga nūjas, šokolādes batoniņi un rieksti enerģijai. Visu vēlams sapakot nelielā mugursomā.

Dalības maksa: 24.00 EUR / pers.

Cenā iekļautas transporta izmaksas, pusdienu pauze, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionālas konsultācijas par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

Iespējams doties uz pārgājienu arī ar savu transportu, tad dalības maksa ir 10 eur/pers.

Pārgājienu vadīs

Pieredzes bagāts āra dzīves speciālists Reinis Liepa

Pieteikšanās

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja pārgājienam piesakās mazāk par 8 dalībniekiem, pārgājiens var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 2 dienas pirms pārgājiena.

Kontaktinformācija