1. Ceļojumi

Pārgājiens Karula dabas parkā Igaunijā

20. janvāris - 21. janvāris Rīga, Kalnciema iela 28, Gandrs

pargajiens-karula-dabas-parka-igaunija
 • cena:
 • 49.00 EUR
 • brīvas vietas:
 • 7 no 8

Kalni ir trepes uz mākoņiem. Tur, uz augstajiem padebešiem. Tie ļauj mums pacelties tuvāk debesīm, tuvāk putniem un brīvībai, tuvāk zvaigznēm. Redzēt tāles, pieskarties koku galotnēm un ieelpot citu vēju. Kad esi uzkāpis kalnā, liekas, ka visi tavi sapņi, ilgas un vēlmes paceļas gaisā uz piepildīšanos.

Tāpēc ziemas pašā pilnbriedā dosimies apciemot kaimiņzemes kalnus kalnainākajā nacionālajā parkā Igaunijā – Karulas Nacionālajā parkā.

Karula Nacionālais parks ir mazākais (platība: 123 km2) un kalnainākais nacionālais parks Igaunijā.  Karula Nacionālais parks atrodas Karulas augstienē, uz Valgas un Vēras apriņķu robežas. Parks tika izveidots, lai saglabātu dabisko kalnaino vidi un Igaunijas dienvidos raksturīgās ainavas, kurās ir daudz mežu un ezeru, kā arī aizsargājamās sugas un teritorijas kultūras mantojumu. Pārgājiena taka ved cauri Karulas Nacionālajam parkam, maršruts ir apļveida. Pārgājiena maršrutā aplūkojami daudzi kalni, pakalni un pilskalni, kā arī daudz mazu ezeriņu.

Šajā pārgājienā visu iešanai, ēšanai un nakšņošanai nepieciešamo nesīsim līdzi mugursomās. Turklāt, lai vēl labāk sajustu ziemīgās dabas burvību, šoreiz nakšņosim miljons zvaigžņu viesnīcā – teltīs.

MARŠRUTS UN KARTE

Daži no pārgājiena pieturas punktiem

Maršruta garums: Pirmajā dienā ap 22 km, otrā diena ap 14 km.

Pārgājiena ilgums: Divas dienas

Pārgājiena datumi: Pārgājiens šajā maršrutā notiks no 20. janvāra līdz 21. janvārim

Sarežģītības pakāpe:  Maršruts vedīs pa meža takām un grants ceļiem.

TRANSPORTS

20. janvāri, plkst. 7.00 Gandrs organizēts transports no Gandrs teritorijas Rīgā, Kalnciema ielā 28 uz Karula Nacionālo parku Igaunijā, 21. janvārī transports atpakaļ uz Rīgu.

NAKŠŅOŠANA

Naktsmītni veidosim daļēji labiekārtotā apmetnes vietā, būvēsim teltis un baudīsim miljons zvaigžņu viesnīcas viesmīlību. Tādēļ svarīgi parūpēties par laikapstākļiem atbilstošu guļammaisu, telti un paklājiņu.

ĒŠANA

Par pirmās dienas brokastīm un pusdienām katrs parūpējas pats. Par pirmās dienas vakariņām un otrās dienas brokastīm parūpēsimies mēs. Tāpat katram jāparūpējas par otrās dienas pusdienām un vakariņām, kā arī enerģijas našķiem un uzkodām, dzeramo ūdeni.

NEPIECIEŠAMAIS UN IETEICAMAIS

 • piederumi nakšņošanai – telts, silts guļammaiss, paklājiņš, termoveļa;
 • uzticami, mitrumizturīgi pārgājienu apavi, laika apstākļiem atbilstošs apģērbs;
 • pieres lukturītis;
 • trauki un piederumi ēšanai;
 • dzeramais ūdens;
 • personīgā higiēnas lietas.

Ieteicamais

 • trekinga nūjas;
 • ūdensdrošs pārvalks mugursomai;
 • svilpīte.

NEPIECIEŠAMIE DOKUMENTI

LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 30.06.2002. un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās datuma vai ID karte.

Iesakām ceļojumam iegādāties veselības apdrošināšanu un nokārtot EVAK karti.

DALĪBAS MAKSA:  49 eur/pers.

Cenā iekļauts transporta nodrošinājums, minētās ēdienreizes, maršruta plānošana, pārgājiena vadītāja pakalpojumi un profesionāla konsultācija par āra dzīves tehnikām un aktīvo atpūtu.

PĀRGĀJIENU VADĪS

Pieredzējis dabā gājējs un dabas mīļotājs Kaspars Pudžs

PIETEIKŠANĀS

Maksimālais dalībnieku skaits ir ierobežots. Lūgums pieteikties pārgājienam savlaicīgi, izmantojot pieteikšanās veidu lapas augšpusē. Neskaidrību gadījumā rakstiet, zvaniet uz zemāk redzamajiem kontaktiem.

Ja ceļojumam piesakās mazāk par 6 dalībniekiem, tas var tikt atcelts, dalībniekiem par to paziņojot ne vēlāk kā 4 dienas pirms ceļojuma, nosūtot informāciju uz epastu.

Kontaktinformācija

Citi pasākumi
velorealitate-330km-42h

Velorealitāte 330km 42h

Velobraucieni
Cena: No 49.00 EUR līdz 59.00 EUR
brīvas vietas: 1 no 160

Labām lietām jākļūst par tradīciju – tāpēc arī šogad aicinām visus velo entuziastus pievienoties garo distanču izturības braucienā Velorealitāte 2019, kurā dalībniekiem 42 stundu laikā būs jāveic posms no Liepājas uz Rīgu, apmeklējot 4 kontrolpunktus.

Šajā velopiedzīvojumā dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt ne vien savas fizisko spēju robežas, bet arī pārliecināties par savu emocionālo noturību, izbaudīt riteņbraukšanas prieku, jaunatklāt un iepazīt Latvijas dabu, pilsētas un nomales. Šīs nebūs ātruma sacīkstes, tas būs izturības pārbaudījums, kura laikā dalībniekiem būs iespēja parādīt un pierādīt, ka ceļš nekad nebeidzas, kur šķietami beidzas viens, sākas nākamais, mēs esam mūsu ceļš, mēs esam tie, kas ceļu rada.