Paziņojums!

Paziņojums! Atpūtas pasākumi (t.sk. ceļojumi, pārgājieni un velobraucieni) šobrīd netiek rīkoti.
  1. Kāpšanas tornis
  2. Kāpšanas tornis ziemā

Kāpšanas tornis ziemā

Gandra kāpšanas tornis ziemā

kapsanas-tornis-ziema

Krāsainās kāpšanas aizķeres ir nomainītas pret koka dēļiem un klucīšiem. Tornis nezinātājam šķiet jocīgs, bet „savējie sapratīs” un novērtēs. Aicinām visus interesentus kļūt par „savējiem” un ievērtēt kāpšanu ar cirtņiem un dzelkšņiem.

Uzlikti koka dēļi, diviem maršrutiem, tuvākajā laikā tiks papildināts vēl, bet visi kāpt gribētāji droši var nākt, un iemēģināt draitūlingu. Šī ir lieliska iespēja pilnveidot savu kāpšanas tehniku un uzlabot prasmes gatavojoties doties uz nopietnākiem kalnu maršrutiem.

Ziemas sezonā (līdz 31.martam) Gandra kāpšanas torņa izmantošana atļauta TIKAI Gandra Kluba biedriem turklāt bez maksas! Pirms kāpšanas jāpiesakās pie apsarga, uzrādot Gandra Kluba biedra karti.

Kā mēdz teikt - nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Kāpšana Gandra kāpšanas tornī notiek visu gadu, visos laika apstākļos.

Bezledus kāpšana DRAITŪLINGS

Aizvien lielāku respektu alpīnistu un klinšu kāpēju sabiedrībā iegūst draitūlings, bet kas patiesībā tas tāds ir? Lakoniski tā ir kāpšanas tehnika. Ņemot vērā, ka šī kāpšanas tehnika kā atsevišķs novirziens ir relatīvi jauna, latviešu valodā tai vēl nav piešķirts oficiāls nosaukums, tāpēc tautā to sauc par draitūlingu (no angļ.val. drytooling).

Draitūlings ir kāpšanas tehniku, kurā izmanto modificētus ledus cirtņus un dzelkšņus klinšu zābakiem. Ir pieejami speciāli zābaki, kuru zolē dzelkšņi jau ir integrēti rūpnieciski. Metāla cirtņu vietā var izmantot arī no koka darinātus analogus, kuriem dzelkšņa vietā ir cietas gumijas cilpa, un šādus cirtņu analogus sauc par šmolciem (no vāc. val. Schmoolz). Tad gan tiek izmantotas tās pašas aizķeres, kas parasti, šmolcu aizāķējot aiz tās. Bez šiem vēl ir ari citi cirtņu aizvietotāji. Draitūlingu var praktizēt gan uz dabīgās klints, gan uz mākslīgajām klinšu sienām kā iekštelpās, tā ārtelpās (piemēram, Gandra kāpšanas tornis). Uz mākslīgajām klinšu sienām parasti neizmanto dzelkšņu zābakus, izmantojot tikai draitūlingam paredzētos cirtņus un klinšu kurpes. Tas ir tādēļ, lai pasargātu sienu un aizķeres no liekiem bojājumiem. Aizķeres, kuras izmanto, lai aizķertu ar cirti, no sienas ir atdalītas ar kādu materiālu, kas sienu pasargā no bojājumiem. Atšķirībā no ledus kāpšanas, draitūlingā cirtnis netiek cirsts, bet aizāķēts aiz aizķeres, kas šo pasākumu padara vēl tehniskāku, jo neprecīzi izpildīta kustība un saķere ir zaudēta. Tāpēc obligāta ir jālieto aizsargķivere.

Pirmais pasaules čempionāts iekštelpās draitūlingā notika ne tik senā pagātnē, 2002.gadā Skotijā. Kopš tā brīža pasaulē vadošās alpīnisma un klinšu kāpšanas kompānijas, paralēli tradicionālajam inventāram, attīsta arī draitūlinga tehniku.